بیماری همه گیر کوروناویروس: کارشناسان می گویند سومالی در معرض خطر بیشتر از چین

Coronavirus همه گیر می تواند کشتن بیشتر مردم در سومالی از هر جای دیگری اگر اقدامات پیشگیرانه نیست و در جای خود قرار داده فوریت پزشکی کارشناسان و تحلیلگران هشدار داده اند.

شرق کشور آفریقایی خود را تایید اولین مورد از COVID-19 عفونت ناشی از رمان coronavirus روز دوشنبه در یک دانش آموز که در بازگشت از چین است و در حال حاضر در قرنطینه با توجه به اعلام وزارت بهداشت و درمان.

بیشتر:

“اگر این ویروس به کشته شدن هزاران نفر در کشورهای توسعه یافته مانند چین و ایتالیا و همچنین کشته شدن صدها نفر در اسپانیا و ایران, شما می توانید تصور کنید چه مرگ و میر را در سومالی اگر هیچ چیز انجام شده است” محمد علی حسن شیخ محمود به عنوان رئیس Somali Medical Association (SMA) الجزیره گفت:.

“در حال حاضر ما نمی باید یک کیت تست در کشور است. ما ارسال نمونه به آفریقای جنوبی و صبر کنید تا حداقل سه روز به نتایج دانم. این یک چالش بزرگ برای ما” محمد گفت.

شیوع رسیده آفریقا بعد از قاره های دیگر اما حداقل 31 کشور در حال حاضر تایید موارد با 13 و میر گزارش شده.

روز چهارشنبه سازمان بهداشت جهانی (WHO) به نام در کشورهای آفریقایی به “بیدار” به تهدید رو به رشد این ویروسکه به کشته شدن بیش از 8,600 در سراسر جهان و آلوده حداقل 207,000 مردم.

“آن را نمی خواهد فقط کشتن مردم’

SMA را محمد معتقد است که مردم سومالی می تواند انجام دهد بیشتر به این بیماری همه گیر به طور جدی.

“آن را نمی خواهد فقط کشتن مردم است. اقتصادی, عواقب, اگر هیچ چیز انجام شده است وخیم خواهد بود. ما ممکن است قادر به بازیابی از آن,” او اضافه شده است.

سومالی دولت اعلام کرد که اقدامات روز سه شنبه به کاهش پتانسیل گسترش ویروس. مدارس و دانشگاه ها در کشور بسته شده اند شروع 19 مارس برای یک دوره 15 روز بزرگ و مجامع عمومی ممنوع شده است با توجه به نخست وزیر.

حسن علی Khaire گفت: در یک سخنرانی عمومی گفت: “ما باید خود را کنار بگذارند و پنج میلیون دلار … برای مقابله با این بیماری است. که پول می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به هر سومالی تحت تاثیر این بیماری هر کدام بخشی از کشور آنها ممکن است. ما نیز در بحث و گفتگو با موسسات مالی جهانی به طوری که آنها می تواند کمک به ما [مالی] برای جلوگیری از گسترش,” او اضافه شده است.

A Somali doctor and a nurse wear protective face masks as they prepare a ward for coronavirus disease (COVID-19) patients, at the Martini Hospital in Mogadishu

سومالی تایید کرد اولین coronavirus مورد در روز دوشنبه [Feisal عمر/رویترز]

محمد احمد علی یک تحلیلگر مستقر در موگادیشو پایتخت نیز گفت: Al Jazeera بیشتر مورد نیاز برای انجام شود اگر زندگی به توان ذخیره شده در کشور است.

“کسب و کار باز هستند و به صورت عادی. حمل و نقل عمومی است عامل به طور معمول و رستوران ها باز هستند. خطرات و عواقب غیر قابل تصور است. اگر بیشتر نیست فورا انجام می شود بیشتر مردم می میرند در سومالی از هر جای دیگری در جهان” محمد گفت.

دولت چالش ها به قدرت خود در نقاط مختلف کشور پیچیده دسترسی و تضعیف تلاش های انجام شده در مرکز.

Swaths بزرگ کشور در دست القاعده مرتبط مسلح گروه الشباب است که اجازه هر گونه اطلاعات به خروج از این مناطق با توجه به گسترش COVID-19. یک تیره و تار رابطه کار بین دولت مرکزی و فدرال متحده باعث می شود وضعیت بدتر با توجه به محمد.

“متاسفانه دولت محدود قدرت در آنچه در آن می توانید انجام دهید,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>