بیماری همه گیر کوروناویروس تغییرات عادات غذایی در آلمان

کار از خانه و بسته رستوران تغییر کرده برخی از افراد آشپزی و عادات غذا خوردن — به خصوص وقتی که می آید به گوشت. می تواند این تاثیر ماندگار در تولید مواد غذایی و مصرف?

با تمام معایب این مستند در آلمان رو بسیاری از مردم سعی کنید برای بهبود سلامت خود و رفاه. شده است وجود دارد یک چشم انداز مثبت در جستجوی آنلاین برای تشک یوگا و برخی از مردم می گویند که آنها شروع به دوچرخه سواری نه تنها به دلیل ترس از گرفتن حمل و نقل عمومی بلکه به دلیل ورزش. نیز وجود دارد به مراتب بیشتر از راه رفتن مردم در خیابان ها و پارک ها.

حتی با سالن های ورزشی و استخرهای شنا, بسته, بسیاری از مردم در حال پیدا کردن راه هایی برای فعال ماندن.

بیشتر خانه پخت و پز

بسیاری از آنها نیز به تصویب رسید عادات سالم غذا خوردن. یک در چهار نفر در پخت و پز بیشتر از قبل از وقوع از رمان coronavirus اساس یک نظرسنجی به سفارش از بازار شرکت تحقیقاتی Kantar توسط هاینز Lohmann پایه و اساس است.

A man and baby at the stove (picture-alliance/dpa/F. May)

بسیاری از مردم در آلمان گفت: آنها در حال صرف زمان بیشتری را در اجاق گاز

با توجه به نتایج بسیاری از افراد گفت: آنها گیر به دستور العمل های است که آنها در حال حاضر می دانستند اما از 18 ٪ گفت که آنها تا به حال شده است پخت و پز در راه سالم. برای 70 درصد از کسانی که در نظرسنجی این به معنای خوردن بیشتر سبزیجات تازه و سالاد را از قبل و 48 درصد صحبت از غذا خوردن بیشتر غذاهای گیاهی. برخی از 38 ٪ گفت که آنها تا به حال پخته تر از قبل — به همین دلیل آرد و مخمر را سخت برای پیدا کردن در بسیاری از سوپر مارکت ها آلمانی.

ادامه مطلب: پخت و پز برای دفع مستند خستگی: دستور از بالا مشخصات سرآشپزها

این نظرسنجی انجام شد در پایان ماه آوریل قبل از صنعت گوشت ضربه سرفصل پس از ده ها تن از کارگران در کشتارگاه زندگی در شلوغ مسکن قرارداد COVID-19 و باعث یک بحث سیاسی در مورد عام و شرایط کار. سرفصل به نظر نمی رسد که تا به حال یک تاثیر فوری بر روی مصرف کنندگان اشتها برای گوشت است که ظاهرا فروکش کرد در چند هفته گذشته.

این VEGZ یک انجمن برای تولید دام و گوشت و افزایش قیمت آن را توصیه. برخی از کشتارگاه بودند مجبور به بستن موقت است نه تحت تاثیر قیمت پایین گوشت و حتی به عنوان تقاضا را افزایش می دهد با بسیاری از رستوران ها بازگشایی.

کمتر گوشت ؟

اما مردم در آلمان به نظر می رسد به خوردن گوشت کمتر به طور کلی نسبت به چند سال پیش. با توجه به فدراسیون آلمان در صنعت گوشت (BVDF) تقاضا برای گوشت خوک — آلمان بیشتر گوشت مصرف می شود — به خصوص در حال کاهش است.

در سال 2019 به طور متوسط مصرف کننده آلمانی خوردند کمتر از 60 کیلوگرم (132 پوند) گوشت. این بود که این پایین ترین رقم از جنون گاوی بحران است.

Lots of sliced meat on a wooden platter (picture alliance/dpa/P. Seeger)

گوشت پلاتر مانند این در حال نشان دادن تا در کمتر شام جداول در آلمان

ادامه مطلب: Coronavirus همه گیر نشان می دهد آلمانی ها ضعیف مهارت های پخت و پز

این برگه با Forsa نظرسنجی انجام شده در اوایل سال 2020 برای وزارت مواد غذایی و کشاورزی. آن را یافت که 26 درصد از افراد مورد مطالعه از خوردن گوشت هر روز از 34 درصد و پنج سال قبل. با توجه به وزارت “بیشتر و بیشتر مردان دیگر خوردن روزانه بخشی از گوشت است.”

بررسی های انجام شده به عنوان بخشی از گزارش سالانه در تغذیه است که وزیر کشاورزی جولیا Klöckner حاضر خواهد شد در روز جمعه.

این مطالعه همچنین نشان داد که درصد گیاه خوار (5%) یا گیاهخواران (1%) از جمعیت است و ثابت باقی مانده است. اما وجود دارد بیشتر مردم به ویژه در میان نسل جوان که در حال حاضر به حداقل سعی کنید آنالوگ و یا جایگزین گوشت محصولات آزمایشگاه-تولید گوشت یا پروتئین ساخته شده از حشرات است. برخی از 49 درصد از افراد مورد مطالعه گفتند که خورده بود از جمله محصولات.

هر آنچه که مردم در حال غذا خوردن و اینکه آیا آنها در حال انجام یوگا و دوچرخه سواری در این مستند به نظر می رسد که تا به حال تاثیر بر وزن در آلمان است. برخی از 14 درصد از کسانی که در نظرسنجی توسط Kantar گفت که آنها به دست اورد وزن در طول این دوره در حالی که 10 ٪ گفت که آنها تا به حال وزن از دست داد.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>