بزرگداشت میراث جنگ جهانی دوم بمباران درسدن

در پایان جنگ جهانی دوم نیروهای متفقین نابود باروک آلمانی شهرستان در الب. ادامه بحث در مورد اینکه آیا این حملات بودند از نظر اخلاقی و یا نظامی توجیه می شود. اما 75 سال در Dresdeners در حال رد کردن نازی ها افسانه ها.

ویکتور Klemperer شد یک شاهد عینی به بمباران درسدن در پایان جنگ جهانی دوم در فوریه 13 و 14, 1945. این محقق مشهور نوشت: واضح ترین شرح وقایع:

ما خیلی زود شنیده همیشه عمیق تر و بلندتر زمزمه از نزدیک شدن به اسکادران نور به بیرون رفت یک انفجار در نزدیکی. … مکث است که در آن ما گرفتار نفس ما ما زانو زد و سر پایین بین صندلی در برخی از گروه ها وجود داشت گریه ی این دختربچه و گریه — نزدیک شدن به هواپیما یک بار دیگر خطر مرگبار یک بار دیگر انفجار یک بار دیگر. من نمی دانم که چگونه اغلب از آن تکرار شد.

Klemperer یک زبانشناس و عاشقانه محقق شد یک یهودی بود که به دین مسیحیت گرویده. وقایع غم انگیز در درسدن اتفاق افتاده فقط در زمان برای نجات زندگی او: او برنامه ریزی شده بود به تبعید به اردوگاه کار اجباری. خاطرات خود را از 1933-1944 در حال حاضر یافت می شود در سخن دولتی و کتابخانه دانشگاه درسدن یکی از بزرگترین تحقیقات کتابخانه ها در آلمان است.

Victor Klemperer (Bundesarchiv, Bild 183-26707-0001)

Klemperer جان سالم به در حمله بمب گذاری در درسدن از شانس خالص

که Klemperer جان سالم به در برده بود ، او مستند آنچه که او فکر خود را از افکار نهایی قبل از مرگ:

در مقابل من دراز زیادی غیر قابل تشخیص فضای باز در وسط آن یک دهانه. موی چتری به عنوان نور به عنوان روز انفجار. من تا به حال هیچ فکری من بود و نه حتی ترس من به سادگی فوق العاده خسته من فکر می کنم من در انتظار پایان.

نازی مدافع ‘مکه’

شده است بحث های زیادی در مورد اینکه آیا متفقین بمباران درسدن بود قابل توجیه حمله نظامی به یک هدف راهبردی و لازم برای تسریع پایان جنگ و یا اغراق آمیز عمل می کنند در نظر گرفته شده برای تضعیف روحیه مردم آلمان و تحت تاثیر قرار دادن با نزدیک شدن نیروهای شوروی. سرنوشت درسدن که حفظ برخی از زیبایی های آن را با وجود کشتار در مقیاس بزرگ است یک مثال برای چگونه تاریخچه تفسیر و پیچ خورده, چگونه افسانه ها و اسطوره ها ایجاد می شوند. آن را نیز نشان می دهد که چگونه مشکل آن این است که به کم ارزش کردن حتی بیشتر قصه های ساختگی.

ادامه مطلب: درسدن یادبود 1945 متفقین منطقه بمباران با زنجیره انسانی

به این روز تبلیغات به تصویر می کشد جمعیت درسدن به عنوان قربانیان بی گناه از غیر قابل جنایت جنگی. نازی ها دستکاری تلفات گزارش متورم تعداد کشته ها به بیش از 200 ، 000 — حتی یک و نیم میلیون نفر است. انجام این کار تاسیس اخلاقی معادل بین کشتار غیر نظامیان در درسدن و کشتار میلیون ها نفر از مردم بی گناه توسط نازی ها در طول جنگ ،

ادامه مطلب: باید 8 مارس بود یک روز تعطیل عمومی جشن آلمان در جنگ جهانی دوم تسلیم ؟

در سال 2005 درسدن را به شورای شهر راه اندازی مورخان برای ایجاد حقیقت است. پس از پنج سال موشکافانه بررسی اسناد و مدارک آنها قرار داده و تلفات رقم در 18,000-25,000. حدس و گمان است که صدها هزار نفر از پناهندگان ثبت نشده اند ممکن است جانشان را از دست دادند در این حمله کاملا بی اساس توماس Widera از هانا آرنت موسسه توتالیتاریسم مطالعات که در مطالعه شرکت کردند گفت: DW. او گفت: تجزیه و تحلیل علمی تا به حال افشا و خنثی ادعا می کنند که یک طوفان که پاره از طریق شهر می رسیده درجه حرارت تا 2000 درجه سانتیگراد (3,600 F) cremating ده ها هزار نفر از اجساد بدون ردیابی.

بسیاری از قربانیان به خاک سپرده شد در روزها و هفته های پس از حملات بمب گذاری. سیستماتیک ترخیص کار آغاز شد که در اواخر 1940s نیست کشف تعداد زیادی از انسان باقی می ماند.

ادامه مطلب: به درک زاکسن, نگاهی به تاریخچه آن

درسدن واقع در آلمان شرقی و در این سرزمین که بخشی از اتحاد جماهیر شوروی تراز جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) که وجود داشته از سال 1949 تا 1990. در آن زمان رسمی تلفات رقم برای بمباران شد 35,000.

پس از سقوط جمهوری دموکراتیک آلمان راست دیده می شود احیای در آلمان شرقی منطقه درسدن در حال ظهور به عنوان یک سنگر و استحکامات از نئو نازی ها شدند. یک رکورد 6,000 افراطیون به خیابانها وجود دارد به مناسبت سالروز بمب گذاری در سال 2009.

“از سال 2009 تا 2011 درسدن تبدیل به چیزی شبیه به مکه از اروپا به راست” گفت: یواخیم Klose یک از شرکت کنندگان در گروه کاری برای فوریه 13th که از سال 2010 با هم به ارمغان آورده اعضای درسدن یهودی, جامعه, کارگری, مسیحی, کلیسا جناح چپ گروه ها و هنرمندان به تشکیل یک زنجیره انسانی به نوبه خود راست تظاهرات.

Dresden: neo-Nazis marching in 2011 (dapd)

هزار نفر از تظاهرکنندگان را به درسدن خیابان در سالگرد بمب گذاری

بالقوه برای درگیری

Klose گفت: ساکنان در ابتدا نامشخص در مورد نحوه واکنش به تهاجمی نئو نازی ها تظاهرات که در زمان پوشش یک “مارس عزاداری.” در سال 2010 حدود 7000 نفر معلوم مسالمت آمیز بزرگداشت هر دو قربانیان متفقین بمباران و قربانیان جنایات نازی ها.

بیشتر بخوانید: آلمان راست گرایان دست سنگین حبس

برخی از گروه های به نام تظاهر کنندگان به طور مستقیم به مقابله با افراط گرایان. درسدن Nazifrei (نازی ها-رایگان درسدن) است که خواستار اعمال “نافرمانی مدنی” که فراتر از “نماد.”

Dresden Nazifrei (picture-alliance/dpa/S. Kahnert)

هزاران نفر نیز در صحنه ضد نازی ها و تظاهرات در سالگرد

Klose ترس است که بسیاری از مردم را در خانه بمانند از نگرانی ها در مورد پتانسیل خشونت در تظاهرات این سال است. اما او گفت: او معتقد است که آنها درک نیاز به نگاهی به ایستادگی در برابر نئو-نازی نظامی گری. او گفت: در نظر گرفتن یک سازنده و فراگیر با رویکرد برخورد با حوادث غم انگیز را به کمک به شکل دادن به آینده است.

Widera گفت: تعیین این مسیر باقی مانده است دشوار است: “آن است که هنوز هم یک مسئله عاطفی.” او می بیند تشابه بین نازی ها در دوران معاصر آلمان است که در آن ملی جایگزین برای آلمان و بیگانه پگیدا حمایت قابل توجهی را در درسدن.

ادامه مطلب: راننده اتوبوس اخراج برای نمایش “من آلمانی’ ثبت نام

رویدادهایی مانند 75 سالگرد بمباران درسدن باید مرکز بزرگداشت و عزاداری Widera گفت: “همه چیز نامناسب خواهد بود.”

DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>