چینی, واتیکان, نشست وزیران خارجه نادر نشست سطح بالا

وزرای خارجه واتیکان و چین ملاقات روز جمعه در چه اعتقاد بر این است که به بالاترین سطح رسمی برخورد بین دو طرف در دهه.

دیدار اسقف اعظم پل گالاگر و وانگ یی که قبلا غیر قابل تصور صورت گرفت در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ. واتیکان و چین داشته اند روابط دیپلماتیک پس از 1950s.

بیشتر:

“امروز اولین جلسه بین چین و واتیکان وزرای خارجه” وانگ گفت: با توجه به روزانه مردم ،

“این ادامه مبادلات بین چین و واتیکان برای یک دوره از زمان. آن را باز خواهد شد تا فضای بیشتری برای آینده مبادلات بین دو طرف” او گفت:.

آنها در مورد این نقطه عطفی سپتامبر 2018 قرارداد بین رم و پکن که به واتیکان نهایی می گویند در انتصاب اسقف یک ماده که تا به حال مدت طولانی است که ستیز یک واتیکان در بیانیه ای گفت:.

آن اضافه شده است که دو طرف به توافق ادامه “نهادی دو جانبه گفت و گو” با هدف بهره کلیسای کاتولیک و مردم چین است.

بهبود روابط

جمهوری خلق چین قطع روابط با واتیکان در سال 1951.

چین حدود 12 میلیون کاتولیک را برای چند دهه بوده است شکاف بین دولت-اجرای انجمن که روحانیت انتخاب شدند ملحد حزب کمونیست و غیر رسمی در زیر زمین کلیسا وفادار به واتیکان.

روابط بین واتیکان و پکن بهبود یافته پس از 2018 قرارداد.

برخی از کاتولیک ها در اعتراض به این پیمان متهم واتیکان از داشتن فروخته شده به دولت کمونیستی.

معامله را صریح ترین منتقد شده است کاردینال جوزف ذن اسقف اعظم سابق هنگ کنگ. واتیکان می گوید نه به دنبال یک معامله را به خطر انداخته شکاف.

روز جمعه جلسه آخرین در یک سری از نشانه هایی از بهبود روابط در هفته های اخیر.

ماه گذشته پاپ در ستایش آنچه که او به نام چین “تعهد بزرگ” برای جلوگیری از شیوع کروناویروس و بعد از واتیکان خیریه بازوی صدها هزار نفر از ماسک های پزشکی به چین به عنوان یک ژست حسن نیت.

بسیاری از دیدن 2018 معامله در نامگذاری اسقف به عنوان یک پیش ماده برای برقراری دوباره روابط دیپلماتیک بین واتیکان و پکن پس از پارگی نزدیک به 70 سال است.

اگر آنها از سرگیری کامل روابط واتیکان را به قطع روابط با تایوان که پکن در نظر یک متمرد استان است. واتیکان است که دولت تنها در اروپا هنوز هم تشخیص تایپه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>