چینی و کانادایی محکوم کردن افزایش بیگانه ستیزی به کروناویروس

مونترال کانادا – فرانک شما هنوز هم به خاطر رد شدن در زمین بازی زمانی که او شش ساله است.

در حال حاضر 23 ساله تا به حال به کانادا نقل مکان کرد و یک سال زودتر از کشور چین, و او شروع مدرسه در منطقه تورنتو در ارتفاع سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع از سال 2003. همکلاسی های خود را نمی خواهید به بازی با او.

“خاطرات من از آن زمان بود که واقعا در سطح فردی مورد آنچه که من با آن مواجه بودن یک کودک در مدرسه و کودکان به من گفتن برای از بین برود. ‘شما می توانید با ما از آنجا که همه مردم چین را سارس” او به الجزیره.

بیشتر:

در حال حاضر با رمان coronavirus گسترش در سراسر جهان از شیوع این کانون در چین شما و دیگر چینی و کانادایی می گویند که آنها از ترس بیگانه ستیزی و نژاد پرستی است که آنها با تجربه در ارتفاع شیوع سارس در حال افزایش است دوباره.

آنچه یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تورنتو گفت: سرزنش چینی کانادایی برای یک ویروس است که تقصیر آنها است dehumanising و تحقیر و می تواند مضر به خصوص برای کودکان است.

“ما در معرض خطر واقعا ostracising جامعه ما در معرض خطر صدمه زدن به کسب و کار ما در معرض خطر صدمه زدن به مردم چون ما اجازه پارانویا به جای حقایق رانندگی ما چگونه واکنش نشان می دهند به این,” او گفت:.

رسانه های اجتماعی بیگانه ستیزی رانندگی

Coronavirus که سرچشمه در شهر ووهان در چین هوبئی کشته شدن حداقل 259 نفر در داخل کشور به تاریخ.

آن نیز به چندین کشور در سراسر جهان باعث شده که سازمان بهداشت جهانی روز پنج شنبه اعلام وقوع یک اورژانس جهانی.

اعضای چینی-کانادایی جامعه می گویند نگرانی در مورد گسترش این بیماری – که در اطراف اطلاعات غلط شایع است – نیز منجر به آنچه که آنها احساس می کنید که یک چشم انداز مثبت در بیگانه ستیزی در کانادا که در آن سه مورد تأیید از coronavirus تایید شده اند تا کنون.

Canada coronavirus

یک مسافر می پوشد یک ماسک در فرودگاه پیرسون واردان مدت کوتاهی پس از تورنتو بهداشت عمومی دریافت اطلاع از کانادا اولین presumptive مورد تایید شده از رمان coronavirus در Toronto, Ontario [کارلوس Osorio/رویترز]

یک وضعیت مشابه توسعه یافته در طول شیوع سارس در سال 2003. وجود بیش از 8000 گزارش سارس موارد که در آن زمان گسترش بیماری همه گیر به 26 کشور جهان از جمله کانادا که در آن 44 نفر از این بیماری است.

در طول شیوع سارس امی برو مشغول به کار در دراز مدت مراقبت از سالمندان مرکز در تورنتو است که در درجه اول در خدمت چینی و کانادایی و او گفت: مردم به طور منظم متهم آنها را از پناه دادن به این بیماری وجود دارد.

در حال حاضر موقت, مدیر اجرایی, چینی, کانادا شورای ملی برای عدالت اجتماعی یک گروه حقوق بشر گفت: رسانه های اجتماعی تبدیل شده است جایی که “ننگین نژادپرستانه نظرات” هستند چرکین در اطراف زمان شیوع کروناویروس.

هنوز هم وجود دارد و تنها در نهایت سه [coronavirus] موارد در کانادا. سه. شایع آنفولانزا جان 3,500 کانادایی هر سال است. بیایید این را در چشم انداز.

امی رفتن موقت, مدیر اجرایی, چینی, کانادا شورای ملی برای عدالت اجتماعی

او گفت که او دیده است نظرات آنلاین مانند “قرنطینه همه چینی تا چینی ویروس از بین رفته است” و “توقف مهاجرت از چین چرا که آنها حامل این بیماری”. بی باک نژادپرستی افراد آنلاین نمایش داده می شود چیزی است که او گفت که او نمی بینم در طول شیوع سارس.

“هنوز هم وجود دارد و تنها در نهایت سه [coronavirus] موارد در کانادا. سه. شایع آنفولانزا جان 3,500 کانادایی هر سال است. اجازه دهید این را در چشم انداز” او در این باره گفت.

برو تشبیه کسانی که نگرش به “خطر زرد” یک دوره fearmongering در اطراف چین مهاجرت به کانادا در نوبه خود از قرن 20th.

“این نوع از نقض حقوق بشر این بیشتر stigmatisation این جبهه گیری از “خطر زرد” درک … در نهایت در مجموع ما تحمل عواقب,” او گفت:. “هنگامی که coronavirus کنترل شده است, حدس بزنید چه مانده هنوز ؟ [ایده] چینی ها ناقل بیماری است.”

Stigmatising ‘دیگر’

هریس علی, جامعه شناسی استاد در تورنتو دانشگاه نیویورک است که تحقیق 2003 شیوع سارس در پاسخ گفت: بسیاری از رویدادهای نژادپرستانه که در آن زمان بودند فردی. آنها محدوده از مردم اذیت و آزار دیگر مسافران در اتوبوس یا مترو عبور از خیابان وقتی کسی از یک گروه قومی خاص راه رفتن و یا ترک پیام های نفرت در مکان خدمت جامعه چینی.

در مورد coronavirus علی نیز گفت: رسانه های اجتماعی به عنوان اصلی ترین محل که در آن مردم در حال گسترش بیگانه ستیزی.

وی با اشاره به اخیر دادخواست تنظیم توسط پدر و مادر در تورنتو هیئت مدیره مدرسه. امضا شده توسط نزدیک به 10 ، 000 مردم, درخواست تماس در نیویورک District School Board (YDSB) به سفارش آن مدارس به مسیر و نام هر دانش آموزانی که به تازگی از سفر به چین و از آنها بخواهید که در آن دانشجویان “به ماندن در خانه و نگه داشتن جدا شده”.

“نیویورک منطقه بزرگ چینی-جمعیت کانادا. وجود دارد بسیاری از مردم سفر به چین قبل از و یا در طول سال نو چینی. ما نمی توانیم بیش از حد محتاط در حفاظت از کودکان ما” در این طومار به عنوان خوانده شده.

Canada coronavirus

یک جهت نشانه دیده می شود در Sunnybrook بیمارستان که در آن یک بیمار تحت درمان در انزوا به چه کانادا مقامات بهداشت گفت: برای اولین بار بود presumptive مورد تایید شده از رمان coronavirus در Toronto, Ontario [کارلوس Osorio/رویترز]

علی گفت: “Othering” مضر است چرا که آن را ایجاد یک وضعیت که در آن مردم به راحتی می توانید پیدا کردن و هدف قرار دادن سپر بلا. “تحت شرایط شدید مردم اجازه گارد خود را و [آنها] فقط ضربه قابل رویت ترین و ساده و آشکار چیزی که” او به الجزیره.

این YDSB در پاسخ به این درخواست در ژانویه 27 و گفت: این مهم بود که کروناویروس “دیده نمی شود به عنوان یک ویروس” یا این که پیش فرض های ساخته شده در مورد خطرات ناشی از دیگران است.

“موقعیت های مثل این می متاسفانه منجر به تبعیض بر اساس برداشت های کلیشه و نفرت” هیئت مدیره مدرسه گفت: در نامه ای سرگشاده. “این مهم است که ما نه فرضیات در مورد دانش آموزان یا کارکنان خود را بر اساس نژاد و یا سفر تاریخ است.”

به گفته علی بیگانه ستیزی نیز می تواند یک اثر مضر بر روی توانایی برای مبارزه با گسترش بیماری است.

اگر کسی بترسد که دوری برای بودن در ارتباط با یک ویروس ممکن است او نه جلو آمده و به دکتر مراجعه کنید و پس از آن ویروس مشکل تر خواهد بود برای جلوگیری و درمان است. “Stigmatisation مهم است. آن بازی به جنبه های فیزیکی از گسترش بیماری; آنها را از هم جدا” علی گفت.

بهداشت عمومی

جاستین کنگ, مدیر اجرایی, چینی, شورای ملی کانادا تورنتو فصل محلی حمایت گروه به طور مستقیم وابسته به امی رفتن این سازمان گفت: به طور کلی آب و هوا از ترس توسعه یافته در اطراف این ویروس در میان تمام ساکنان این شهر است.

ظرف چینی-کانادایی جامعه او گفت که ترس دو برابر: مردم ترس از این بیماری خود را به عنوان به خوبی به عنوان هر گونه اجتماعی انشعابات آنها می تواند به عنوان یک گروه. “ما دیدیم که [با] سارس: هر دو اقتصادی و اجتماعی آسیب های انجام شده توسط این … این stigmatisation چینی مناطق چینی-کانادایی مردم” کنگ در این باره گفت.

او گفت که او در حال حاضر دیده می شود مردم از خارج از چین-کانادا جامعه “اجتناب از بسیاری از مکان های که در ارتباط با چینی بودن یا چینی کانادایی”.

هنگامی که ما فروختن ایده های نژادپرستانه زمانی که ما فروختن بیگانه ستیزی که قصد ندارم به شما محافظت از ویروس … مناسب بهداشت عمومی مراحل و اقدامات احتیاطی برای محافظت از شما از ویروس. نژاد پرستی نیست.

فرانک Ye

آموزش و پرورش و ارتباطات باز با همه اعضای جامعه مهم برای مبارزه با دروغ در اطراف coronavirus این زمان در اطراف او گفت و کارشناسان بهداشت و درمان و گروه های جامعه هستند و به آسانی آماده برای مبارزه با نژادپرستی و تبعیض نسبت به آنها در طول شیوع سارس.

“ما باید یک پتو ترس از هر کسی که به نظر می رسد چینی و یا چینی است,” کنگ گفت. “بدیهی است که بهداشت عمومی در حال انجام است بهترین که آنها می توانید مطمئن شوید که هر کس امن است و ما اطمینان داریم که آنها را انجام دهد.”

که تکرار آنچه از دانشگاه تورنتو, دانشجو, که همچنین از مردم خواست مراقب باشید در مورد آنچه آنها به اشتراک گذاری آنلاین برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط.

“هنگامی که ما فروختن ایده های نژادپرستانه زمانی که ما فروختن بیگانه ستیزی که قصد ندارم به شما محافظت از ویروس” او گفت:. “مناسب بهداشت عمومی مراحل و اقدامات احتیاطی برای محافظت از شما از ویروس. نژاد پرستی نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>