چین با استفاده از نرم افزار نظارت برای پیگیری COVID-19 هشدار دهنده حامیان حقوق بشر

ووهان چین که اولین موارد گزارش شده از رمان coronavirus ظهور ده هفته پیش بازگشایی مرزهای خود در هفته گذشته. فقط یک گرفتن وجود دارد: یک دولت نظارت از برنامه لازم است برای ورود و خروج از منطقه است.

دولت چین آغاز شده است برای پیگیری برخی از شهروندان خود را از طریق نرم افزار است که تجزیه و تحلیل اطلاعات شخصی خود را به نوعی افراد را به رنگی دسته بندی قرمز و زرد و یا سبز – مربوط به وضعیت سلامت خود را و سطح خطر برای COVID-19.

این حرکت نگران پیشرو بین المللی مدافعان حقوق بشر که ترس است که دولت صرفا با استفاده مداوم بحران بهداشت عمومی به عنوان یک “راحت توجیه” برای گسترش نظارت از جمعیت آن است.

“این است که به عنوان چیزهای ترسناک از یک, حقوق بشر, دیدگاه,” سوفی Richardson, چین, مدیر دیده بان حقوق بشر گفت: ABC News. “[این است که] هنوز راه دیگری برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد به طور بالقوه استفاده از آن را در برابر آنها در راه است که هیچ پایه و اساس قانونی.”

افراد در سراسر کشور از جمله چند ABC News خبرنگاران مستقر در چین شد مورد نیاز برای ثبت نام یک کد QR از طریق WeChat, یک موبایل, نرم افزار پیام و یا AliPay یک کیف پول تلفن همراه.

کاربران برای اولین بار وادار به وارد کردن اطلاعات شخصی خود از جمله چینی ID شماره, شماره تلفن, آدرس مسکونی محل کار خود را و که در آن و چگونه وارد این منطقه و همچنین به عنوان آدرس جایی که آنها اقامت محلی و هدف از سفر خود را.

بعد یک سری بهداشت-سوالات مرتبط با: آیا شما در حال حاضر هیچ نشانه ای برای COVID-19? آیا شما شده است در تماس نزدیک با یک COVID-19 حامل?

بر اساس پاسخ های خود را به برنامه تولید یک کد رنگ. QR اسکن مورد نیاز پس از ورود و یا خروج از مناطق خاص و همچنین برای ورود به برخی از ساختمان های آپارتمانی محل سیستم های حمل و نقل و مقصد.

یک فرد با ‘سبز’ سلامت – در پایین ترین خطر برای حمل ویروس مرگبار – در حال فراهم حداقل محدودیت در حرکت خود را. ‘زرد’ یا ‘Red’? نه خیلی سریع.

مشخص نیست که چگونه گسترده استفاده از این نرم افزار در چین است اما به نظر می رسد متفاوت است محل. مقامات محلی در ووهان برای مثال به تازگی صادر شده و لازم الاجرا چک از مسافران’ سلامت کد برنامه های خود را بر ورود و مختلف در پست های بازرسی برای کسانی که در حال حرکت در مورد منطقه.

محدوده دولت چین نظارت عملیات ها که در حال حاضر متناوب به کارگیری فن آوری های پیشرفته مانند ردیابی GPS, هوش مصنوعی و تشخیص چهره. گسترش آن قرار می دهد ناظران کرده است.

“متاسفانه همانطور که شما ممکن است انتظار می رود وجود دارد نه مقدار شفافیت در مورد اینکه چرا یک فرد ممکن است زرد یا قرمز نمره” آلبرت فاکس Cahn, مدیر اجرایی فن آوری نظارت نظارت پروژه گفت: ABC اخبار, “و این منجر به بسیاری از که ممکن است سوء استفاده که در آن مخالفان سیاسی و دیگر در طول تاریخ به حاشیه رانده شده می توان گروه هدف به صورت تنبیهی قرنطینه اقدامات فقط به عنوان یک راه برای کاهش آنها را از زندگی عمومی است.”

“شما همچنین می توانید ببینید چین با استفاده از نظارت به هدف قرار دادن مدافعان حقوق بشر و معترضان سیاسی” او افزود: “و دفاع در برابر انتقاد به سادگی با این ادعا که همه از آن است که مصارف بهداشتی.”

کشورهای دیگر از جمله کره جنوبی و سنگاپور و تایوان در حال توسعه مشابه تکنولوژی ردیابی برای نظارت بر COVID-19 بیماران پس از بهبودی و پیگیری افراد با علائم در طول قرنطینه.

روز جمعه آمریکا مبتنی بر تکنولوژی غول اپل و گوگل صادر مشترک اعلام کرد که این شرکت در حال همکاری برای توسعه خود به خود بلوتوث مبتنی بر COVID-19 “تماس با ردیابی” تکنولوژی “کمک به کشورها در سراسر جهان به سرعت گسترش یافته است.”

پارامترهای برنامه باقی می ماند مشخص نیست اما در پاسخ به بیانیه آیتالله سیستانی با صدور یک هشدار است که چنین فن آوری باید با دقت تماشا.

“هیچ تماس ردیابی نرم افزار می تواند به طور کامل موثر تا زمانی که وجود دارد گسترده است و رایگان و سریع تست عادلانه و دسترسی به مراقبت های بهداشتی. این سیستم همچنین می تواند موثر باشد اگر مردم به آنها اعتماد ندارد. مردم را تنها اعتماد این سیستم ها اگر آنها محافظت از حریم خصوصی باقی می ماند داوطلبانه و ذخیره داده ها بر روی یک فرد دستگاه یک مخزن متمرکز,” آیتالله سیستانی نظارت و امنیت سایبر وکیل جنیفر Granick در بیانیه ای گفت.

“به اعتبار خود را از اپل و گوگل اعلام کرده اند رویکردی که به نظر می رسد برای کاهش بدترین حریم خصوصی و تمرکز خطرات, اما هنوز هم وجود دارد اتاق را برای بهبود. ما را هوشیار باقی می ماند در حال حرکت رو به جلو را به مطمئن شوید که هر گونه قرارداد ردیابی برنامه باقی می ماند داوطلبانه و غیر متمرکز و با استفاده از تنها برای سلامت عمومی اهداف و تنها در طول مدت این بیماری همه گیر” Granick اضافه شده است.

چین ممکن است دولت تنها با استفاده از ویروسی همه گیر برای توجیه گسترش دولت نظارت دستگاه Richardson, گفت:, اما آن را فاقد یک سیستم کنترل و توازن برای نظارت بر آن است.

“دامنه و مقیاس دولت چین استفاده از تکنولوژی واقعا نامحدود با یک قوه قضائیه مستقل مطبوعات آزاد توانایی برای انتخاب های مختلف دولت,” او گفت: “بسیار مشکل ساز است.”

آنچه که در مورد کوروناویروس:

  • چگونه آن آغاز شده و چگونه به خودتان محافظت: coronavirus توضیح داد
  • چه باید بکنید اگر شما علائم: علائم کروناویروس
  • پیگیری گسترش در ایالات متحده و در سراسر جهان: coronavirus نقشه
  • لحن به ABC در 1 p. m. ET و ABC اخبار زنده در 4 p. m. و هر روز هفته به صورت ویژه پوشش از رمان coronavirus کامل ABC اخبار تیم از جمله آخرین اخبار زمینه و تجزیه و تحلیل.

    tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

    Leave a reply

    You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>