چین می گوید کاوشگر مریخ پایدار است؛ هیچ کلمه ای در فضاپیمای قابل استفاده مجدد

اداره ملی فضایی چین می گوید کاوشگر مریخ این کشور تیان وون-۱ هم اکنون بیش از ۹ میلیون مایل از زمین در مسیر سیاره سرخ از زمان پرتاب در ماه ژوئیه فاصله دارد

به به اشتراک گذاری به

پکن — کاوشگر مریخ چین Tianwen-1 ، که در ماه ژوئیه به فضا انفجار ، در حال حاضر بیش از 15 میلیون کیلومتر (9 میلیون مایل) از زمین در مسیر سیاره سرخ ، اداره فضایی ملی روز شنبه گفت.

دولت گفت که Tianwen-1 در وضعیت پایدار بود، داشتن اولین اصلاح مداری اواسط دوره خود را در اوایل ماه گذشته به پایان رسید. حدود ۱۹۵ میلیون کیلومتر (۱۱۸ میلیون مایل) از زمین فاصله خواهد داشت که حدود فوریه به مریخ می رسد و در همه ۴۷۰ میلیون کیلومتر (۲۹۲ میلیون مایل) برای رسیدن به آنجا سفر کرده است.

با اين حال دولت هنوز اطلاعاتی در مورد يک فضاپيمای تجربی مرموز قابل استفاده مجدد منتشر نکرده است که هفته پيش پس از يک پرواز دو روزه به زمين بازگشت.

این فضاپیما از یک مدارگرد، لندر و یک روور تشکیل شده است و بلندپروازانه ترین ماموریت مریخ چین را نشانه می گیرد هنوز در حالی که به دنبال پیوستن به آمریکا در فرود موفقیت آمیز یک فضاپیما بر روی این سیاره است. در ۲۳ ژوئیه در جریان یک ماه که امارات متحده عربی و آمریکا نیز از فاصله کوتاه شده بین سیارات برای پرتاب ماموریت های مشابه استفاده کردند، به فضا پرتاب شد.

چين گفت فضاپيمای قابل استفاده مجدد يکشنبه گذشته به محل فرود تعيين شده خود بازگشت و پرواز را پيشرفتی ناميد که در نهايت حمل و نقل رفت و برگشت مناسبی را با هزينه ای کم به فضا فراهم خواهد آورد. جزئیات دیگری در مورد ماموریت یا پیکربندی فضاپیما منتشر نشده است.

که همچنین به عنوان تلاشی برای قرار دادن چین در لبه پیشرو پرواز فضایی دیده می شود. آمریکا سال هاست که هواپیمای فضایی مخفی ایکس-۳۷بی را که ماه ها در مدار باقی مانده است، اداره می کند.

برنامه فضایی مورد حمایت نظامی چین از زمانی که تنها سومین کشور پس از روسیه و آمریکا شد که مردی را در سال ۲۰۰۳ در فضا قرار داد، به سرعت توسعه یافته است. سال گذشته چانگ-۴ چین به اولین فضاپیمای هر کشوری تبدیل شد که در سمت دور ماه فرود آمد.

این برنامه همچنین دچار شکست گاه به گاه شده است. مرکز پرتاب ماهواره شمال غربی جیوکوان گزارش داد که یک ماهواره نوری که نصف النهار روز شنبه به فضا پرتاب شد، پس از مشاهده ناهنجاری ها در جریان پرواز موشک حامل خود، نتوانست وارد مدار از پیش آماده شده خود شود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>