چین برای حمایت از طالبان و توافقنامه صلح

چین حمایت خود را از حمایت ایالات متحده آمریکا-طالبان توافقنامه صلح در افغانستان است و خواستار “منظم و مسئول” خروج نیروهای خارجی برای جلوگیری از خلاء قدرت و امکان تروریستی و تجدید حیات

پکن – چین روز دوشنبه متعهد حمایت خود را از آمریکا و طالبان توافقنامه صلح در افغانستان و به نام “منظم و مسئول” خروج نیروهای خارجی برای جلوگیری از خلاء قدرت و امکان تروریستی و تجدید حیات.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: روند آشتی باید “افغانستان به رهبری و مالکیت افغان” به رغم طالبان امتناع تا کنون به مذاکره مستقیم با دولت افغانستان را دولت منتخب.

چین سهام باریک مرز با افغانستان است و با احتیاط از جرم و جنایت و خشونت ریختن بیش از آن فرار سین کیانگ منطقه است که در یک مجازی قفل پایین پس از سال ها از فساد و خونریزی است. چین نیز کمک به دولت افغانستان است و به دنبال سود از طریق کمک به توسعه این کشور سپرده از مس و سایر مواد معدنی است.

چین تمایل برای ثبات و نگرانی درباره گسترش افراط گرایی تا حدی در تقابل با آن تمایل به دیدن رقیب اصلی خود را به ایالات متحده ترک منطقه که آن را در نظر بخشی از حوزه نفوذ خود. به عنوان یک نتیجه از آن به دنبال ایجاد نفوذ با هر دو دولت کابل و طالبان.

“ما ضمن استقبال از توافق بین آمریکا و طالبان و باور آن است که یک مثبت اهمیت به صورت نهایی حل سیاسی در افغانستان به موضوع” ژائو گفت.

“چین معتقد است که نیروهای خارجی مستقر در افغانستان خارج می شود باید به صورت منظم و مسئول از راه های است که اطمینان از ثابت انتقال در افغانستان وضعیت جلوگیری از خلاء امنیتی و ترک هیچ شانسی برای سازمان های تروریستی تقویت خود است.”

ژائو گفت: چین مایل بود “همچنان به عنوان یک حامی میانجی و تسهیل کننده روند صلح و آشتی در افغانستان” اشاره به روابط دوستانه خود با افغانستان را پی در پی دولت های پس از سرنگونی حکومت طالبان توسط ایالات متحده آمریکا بیش از 18 سال پیش.

ایالات متحده آمریکا روز شنبه با امضای یک توافقنامه صلح با شورشیان برای پایان دادن به این جنگ هزینه و آوردن سربازان آمریکایی به خانه باز کردن راه برای اولین مذاکرات میان شبه نظامیان و مشکل دولت افغانستان است که وابسته به آمریکا و دیگر خارجی حمایت.

توافق افغانستان پیش بینی نمایندگان دولت در میز مذاکره با طالبان تنها در نقش عادی افغان. آن هم مشروط بر طالبان برش روابط با گروه های تروریستی مانند القاعده چیزی که مشخص نیست این شبه نظامیان در حال حاضر و یا قادر به انجام.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>