چین وکیل حقوق بشر منتشر شد پس از پنج سال در زندان

پیشرو چینی مدافع حقوق بشر از زندان آزاد شده پس از تقریبا پنج سال پشت میله های زندان به همسرش گفت:.

وانگ Quanzhang, 44 بود که برای اولین بار دستگیر و در سال 2015 در یک سرکوب گسترده در بیش از 200 نفر از حقوقدانان و منتقدان دولت در چین به عنوان رئیس جمهور چین سخت تر قدرت را در دستان خود.

بیشتر:

اما وانگ هنوز به بازگشت به خانه به خانواده اش در چینی پایتخت بود و به جای همراهی در روز یکشنبه به اموال او صاحب در شرق استان شاندونگ به مدت 14 روز در قرنطینه به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر coronavirus توجه به همسر لی Wenzu.

لی گفت: AFP news agency از پکن که در آن او زندگی می کند با این زن و شوهر جوان پسر که او می ترسید وانگ خواهد بود قرار داده شده و تحت بازداشت خانگی با وجود آزادی از زندان خواهد بود و موضوع را به نظارت است.

“من فکر می کنم [مقامات] به دروغ شده اند به ما گام به گام” لی گفت.

“آنها با استفاده از این بهانه از این بیماری همه گیر به عنوان بهانه ای برای قرنطینه او برای 14 روز زمانی که او باید قادر به بازگشت به خانه اش در پکن با توجه به قانونی مربوطه دستورالعمل.”

تماس به زندان رفت و پاسخ داده نشده در روز یکشنبه و شاندونگ را در وزارت دادگستری نیست پاسخ به سوالات از AFP.

‘709’ سرکوب

وانگ اولیه بازداشت در سال 2015 به عنوان بخشی از به اصطلاح “709” سرکوب با نام مستعار به عنوان مثل به خاطر آن آغاز شد و در تاریخ 9 ژوئیه آن سال.

اما آن را تا ژانویه 2019 که او محکوم به چهار و نیم سال زندان برای “اخلال قدرت دولتی” را در یک بسته-درب دادگاه.

یک وکیل برجسته که در دفاع از فعالان سیاسی و قربانیان زمین تشنج وانگ شد و مدت حبس قبل از محاکمه.

او برای شرکت-بسته حقوقی Fengrui که به مشتریان مانند هنرمند Ai Weiwei.

وکیل شد و بارها و بارها درگیر در سیاسی متهم و مواردی که بر محور آزادی های مذهبی, آزادی مطبوعات و جابجایی اجباری.

ژو Shifeng بنیانگذار شرکت محکوم به هفت سال زندان.

“من واقعا نگران آنها طرح در قرار دادن او تحت دراز مدت بازداشت خانگی خواهد شد و ما جلوگیری از پیوست به عنوان یک خانواده” گفت: Li, که تا به حال خستگی ناپذیر مبارزه برای آزادی شوهر.

پلیس تا به حال به زور اخراج مستاجران از وانگ ملک در شهر جینان تا راه را برای بازگشت خود به شاندونگ همسر خود را اضافه شده است.

لی گفت: او بر این باور اقامت خود وجود دارد را انتخاب کنید.

“سخنرانی خود در حال محدود شده است. او دیروز به من زنگ زد و گفت او را به جینان” او گفت:.

“آیا این چیزی است که یک فرد منطقی را انجام دهد پس از جدا شدن از همسر و فرزند برای تقریبا پنج سال؟”

لی اولین سفر برای دیدن همسرش پس از دستگیری او در سال 2015 در آمد در ماه ژوئن سال گذشته زمانی که او اعطا شد بازدید از زندان پس از تکرار انکار, او گفت:.

“شوهر من سلامت رو به وخامت گذاشته است در طول مدت حبس او دارای وزن بسیار از دست داده” لی به خبرگزاری فرانسه گفت در آن زمان است.

پکن به شدت آن را سرکوب جامعه مدنی پس از یازدهم در زمان قدرت در سال 2012 سفت محدودیت در آزادی بیان و دستگیری صدها نفر از فعالان و وکلا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>