چین coronavirus: همه شما نیاز به دانستن در 500 کلمه

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است یک اورژانس بهداشت جهانی بیش از شیوع کروناویروس جدید که سرچشمه در چین در شهر ووهان.

حداقل 563 نفر کشته شده اند در سرزمین اصلی چین است. دو مرگ و میر گزارش شده است در جای دیگر در هنگ کنگ و یکی در فیلیپین – در حالی که بیش از 28,000 آلوده شده اند در سراسر جهان بسیاری از آنها در چین است.

بیشتر:

در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن:

چه coronavirus?

Coronaviruses ها خانواده بزرگی از ویروس ها است که باعث بیماری اعم از سرماخوردگی به بیماری های جدی مانند سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) با توجه به این که.

آنها به گردش در حیوانات و برخی می تواند انتقال بین انسان و حیوانات. چند شناخته شده coronaviruses در حال گردش در حیوانات که هنوز آلوده به انسان است.

جدید کروناویروس شده است به نام رمان coronavirus (2019-nCoV). این است هفتم coronavirus شناخته شده برای انسان تاثیر می گذارد.

نشانه چیست ؟

علائم شایع عفونت شامل تب و سرفه و مشکلات تنفسی است.

در بیشتر موارد شدید این عفونت می تواند باعث پنومونی سارس و نارسایی کلیه و مرگ است.

دوره کمون جدید کروناویروس است که تصور می شود بین یک تا 14 روز. این ویروس مسری است قبل از علائم ظاهر می شود.

Coronavirus

چگونه بسیاری از مردم را تحت تاثیر قرار?

در سرزمین اصلی چین 490 نفر کشته شده اند و 24,324 آلوده شده اند با توجه به آمار رسمی.

فیلیپین و هنگ کنگ نیز گزارش یک مرگ در هر.

در جای دیگر نمرات از موارد تایید شده اند در استرالیا, بلژیک, کامبوج, کشور کانادا, فنلاند, فرانسه, آلمان, هند, ایتالیا, ژاپن, مالزی و نپال و فیلیپین, روسیه, سنگاپور, کره جنوبی, اسپانیا, سریلانکا, سوئد, تایوان, تایلند, امارات متحده عربی (امارات متحده عربی), انگلستان, ایالات متحده آمریکا و ویتنام است.

کجا آمده است ؟

چین هشدار داده که به چند مورد از ذات الریه در ووهان در دسامبر 31.

جدید کروناویروس فکر این است که سرچشمه در بازار غذاهای دریایی که در آن حیات وحش نیز به طور غیر قانونی به فروش می رسد.

در فوریه 2, مقامات در هوبئی گفت: این ویروس تا به حال 96 درصد تطابق با در حال حاضر شناخته شده منتقله از راه بت coronavirus. دانشمندان چینی قبلا ذکر مارها به عنوان یک منبع ممکن.

چه در چین در حال حاضر ؟

تلاش برای جلوگیری از شیوع بیماری باعث اختلال عمده در چین تقریبا 20 شهرستانها در مواجهه با محدودیت های مسافرتی موثر بر حداقل 56 میلیون نفر است. غربالگری ایستگاه های راه اندازی شده اند در اتوبوس قطار و هواپیما پایانه های سراسر کشور.

بیش از یک دوجین کشور را تخلیه شهروندان خود از ووهان در حالی که دیگران را ممنوع و ورود به شهروندان چینی. بسیاری از شرکت های هواپیمایی را به حالت تعلیق پروازها به مقصد و از چین است.

من باید نگران باشم ؟ و چگونه می توانم محافظت از خودم ؟

در تاریخ 30 ژانویه که اعلام اورژانس بهداشت جهانی بیش از ویروس.

این آژانس سلامت سازمان ملل متحد تعریف اضطراری بین المللی به عنوان یک “رویداد فوق العاده ای” که به منزله یک خطر به کشورهای دیگر و نیاز به یک هماهنگ بین المللی پاسخ.

مردم هستند که خواست به دنبال محلی اقدامات ایمنی.

که توصیه می کند دست پایه بهداشت از جمله شستن دست ها با آب و صابون و مطمئن شوید که برای پوشش دهان خود را با آرنج خود را هنگامی که عطسه یا سرفه.

جلوگیری از غیر ضروری محافظت نشده در تماس با حیوانات و مطمئن شوید که به طور کامل شستن دست ها پس از تماس با.

اطمینان از مصرف گوشت به طور کامل پخته شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>