‘سرد’: Duterte تلاش می کند به بسته فیلیپین بزرگترین ایستگاه های تلویزیون

دولت از رئیس جمهور رودریگو Duterte خواسته است دیوان عالی کشور را تعطیل فیلیپین بزرگترین شبکه تلویزیونی ABS-CBN در یک حرکت به عنوان “نشانه ای از دیکتاتوری”.

در یک حقوقی تشکیل پرونده قبل از بالاترین دادگاه در دوشنبه Duterte بالا, وکیل, وکیل, General Jose Calida گفت: ABS-CBN شبکه تلویزیونی متعهد “به شدت اقدامات توهین آمیز” در آن عملیات خود را حق رای دادن باید لغو گردد.

Calida همچنین ادعا شده که ABS-CBN است “پنهان شدن پشت استادانه گردد حجاب شرکت” اجازه می دهد سازمان های خارجی به سرمایه گذاری در شرکت “در نقض آشکار خارجی علاقه محدودیت” املای در قانون اساسی است.

پس از تبدیل شدن به رئیس جمهور در سال 2016 Duterte ابراز تحقیر خود را نسبت به این شبکه تلویزیونی که متعلق به یکی از ثروتمندترین خانواده ها در فیلیپین.

او ادعا کرد این کانال در حال حاضر به اجرا سیاسی خود را تبلیغات در طول مبارزات انتخاباتی – اتهامات این شبکه را رد کرده است و در سال گذشته گفت: او را مسدود تجدید شبکه 25 سال قانون گذاری حق رای دادن.

“این ABS قرارداد خود را منقضی می شود و شما سعی می کنید برای تمدید. من نمی دانم چه چیزی برای شما اتفاق می افتد. اگر من به شما فقط آن را به فروش او گفت:” در ماه دسامبر.

Danilo Arao, روزنامه نگاری, استاد دانشگاه فیلیپین گفت: این حرکت نشان داد Duterte دولت با استفاده از “دولت کامل دسیسه” در برابر رسانه ها.

“در حکومت استبدادی ما می دانیم که دشمن اصلی همه دیکتاتورها خواهد بود رسانه ها” Arao در این باره گفت.

“این اثر سرما بسیار روشن است. آن را می خواهد به آزار و اذیت و ارعاب خاص, اخبار رسانه های سازمان به طوری که اخبار دیگر سازمان ها را پا خط.” این یک روشن “نشانه ای از دیکتاتوری” او اضافه شده است.

‘بدون شایستگی’

در بیانیه ای ABS-CBN گفت: این درخواست را قبل از دادگاه به نظر می رسد “را به تلاش برای خاموش کردن ABS-CBN به جدی تعصب میلیون فیلیپینی که تکیه بر این شبکه خبر, سرگرمی و خدمات عمومی.

“این اتهامات ذکر شده توسط دفتر وکیل به طور کلی در بیانیه مطبوعاتی بدون شایستگی. ABS-CBN با رعایت كلیه قوانین حاکم بر آن حق رای دادن و امن همه لازم است دولت و مصوبات قانونی خود را برای عملیات کسب و کار.”

آن را نیز اضافه شده است که این کشور را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار و فیلیپین بورس مورد تایید این شرکت در فیلیپین سپرده رسید (PDRs) که اجازه می دهد تا سرمایه گذاری خارجی.

Celia Acedo یک استاد روزنامه نگاری در دانشگاه Silliman در مرکزی فیلیپین در این باره گفت که Duterte حرکت او را به یاد رزمی قانون زمانی که دیکتاتوری فردیناند مارکوس دستور تصاحب ABS-CBN توسط یکی از متحدان خود را.

“این (یک) deja vu حمله بر آزادی بیان. تنها تفاوت این است که مارکوس ساخته شده یک سقوط کرد از بین بردن. این زمان وجود دارد و ادعای فرایند قانونی” گفت: Acedo بود که کار در رسانه ها در زمان قبل از او نقل مکان کرد و به کار گرفته شد.

چند صورتحساب درخواست تجدید کانال مجوز در حال بررسی قبل از مجلس نمایندگان که تحت سلطه متحدان رئیس جمهور است.

اما با کنگره رود موکول در مارس 11, “زمان است که در کنار” ABS-CBN به عنوان آن حق رای دادن است به پایان می رسد در مارس 30, Arao گفت.

در بیانیه ای در روز دوشنبه اتحادیه ملی روزنامه نگاران از فیلیپین (NUJP) گفت: Duterte دادخواست علیه ABS-CBN قبل از دادگاه عالی همگرایی “ثابت می کند و بدون شک که این دولت است hellbent بر استفاده از تمام قدرت خود برای خاموش کردن پخش از شبکه.”

“ما نباید اجازه vindictiveness یک مرد مهم نیست که چقدر قدرتمند برای اجرای نعل بر قانون اساسی تضمین آزادی مطبوعات و بیان و مردم را به حق می دانم” به NUJP گفت.

این اولین بار نیست Duterte دولت هدفمند رسانه های منتقد دولت او. در سال 2018 و 2019 او همچنین از تلاش برای تعطیل کردن وب سایت خبری Rappler, پس از آن گزارش خود را در مورد مرگبار به اصطلاح جنگ با ترور و دولت او نقش مهمی در پخش اخبار جعلی در کشور است.

بزرگترین کشور, روزنامه, Philippine Daily Inquirer نیز مجبور به فروش به یک متحد از رئیس جمهور میلیاردر رامون Ang پس از Duterte تهدید صاحبان آن با عواقب قانونی. این روزنامه همچنین به انتقاد از جنگ با مواد مخدر. همچنین این گزارش در مورد اتهام مخفی ثروت از Duterte منتهی به انتخابات 2016.

زودتر شاون کریسپین, کمیته حمایت از روزنامه نگاران ارشد و جنوب شرقی آسیا نماینده گفت: Duterte را تهدید فیلیپین رسانه “تشویق به خودسانسوری” و باید متوقف شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>