Chadian نیروهای ‘کشتن 1,000 جنگجویان بوکوحرام در دریاچه چاد

این Chadian ارتش می گوید که کشته 1,000 مبارزان طی یک عملیات علیه بوکوحرام گروه مسلح در دریاچه چاد مرز منطقه است.

سخنگوی ارتش سرهنگ Azem Bermendoa Agouna گفت: AFP news agency که 52 نیروهای درگذشت طی این عملیات که شد راه اندازی در مه 31.

بیشتر:

“یک هزار تروریست ها کشته شده اند, 50 قایق موتوری نابود شده اند.” سرهنگ گفت: با اشاره به یک قایق بزرگ نیز نامیده می شود یک pirogue.

Agouna گفت: این عملیات به راه انداخته شد که پس از نزدیک به 100 سرباز کشته شدند در یک بوکوحرام در حمله ماه گذشته به پایان رسید در روز چهارشنبه پس از مبارزان مسلح مجبور شدند به خارج از کشور.

این اولین رسمی تصویر کلی از نتیجه عملیات Bohoma خشم و راه اندازی پس از حداقل 92 سربازان کشته شدند در 23 مارس در مرگبارترین-تا کنون حمله بوکوحرام در این کشور نیروهای نظامی. این گروه مسلح تا به حال نصب شده هفت ساعت در حمله Chadian پایگاه ارتش در Bohoma.

گزارش از پایتخت نیجریه, Abuja, Al Jazeera احمد ادریس گفت: “این کشور در تلاش است برای کمک به منطقه ای دیگر قدرت های منطقه ای و نیروهای تحت یک گروه به نام چند ملیتی نیروی کار مشترک (MNJTF) در نهایت به شکست بوکوحرام.”

“یک عملیات مشابه انجام شد پنج سال پیش در سال 2015 که نابود بوکوحرام جمعیت. آنها را دوباره پس از آن و حمله و کشته شدن چندین هزار نفر در این فرآیند و منطقه ای ارتش در دریاچه چاد منطقه شده اند در تلاش برای مقابله با این مشکل” ادریس اضافه شده است.

دریاچه چاد است وسیع باتلاقی بدن از آب که در آن مرزهای نیجر, نیجریه چاد و کامرون دیدار خواهد کرد.

سواحل غربی دریاچه شده ضربه مبارزان مسلح عبور از شمال شرقی نیجریه که در آن بوکوحرام راه اندازی یک مبارزه خونین خشونت در سال 2009.

‘Shouldering تمام بار’

چاد اعلام کرد ادارات در نزدیکی دریاچه “منطقه جنگی” را در نظامی مهار رایگان برای توهین آمیز است.

چهار کشور هم مرز دریاچه در سال 2015 راه اندازی MNJTF نیز از جمله بنین برای مبارزه با بوکوحرام.

اما چاد که نیروهای نسبتا بالا ایستاده در ساحل منطقه نشان داده سرخوردگی با MNJTF زیر Bohoma ضرر و زیان است.

“چاد است که به تنهایی در shouldering تمام بار جنگ علیه بوکوحرام” رئیس جمهور Idriss Deby گفت: آخر هفته گذشته.

“روشن است که اگر این خواهد بود که پایان یا آغاز پایان بوکوحرام در منطقه است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند آن است که رفتن به بسیار دشوار است برای گفتن که بوکو حرام شکست خورده است و یا شکست خواهد خورد در هر زمان به زودی به دلیل این است که یک idealogy که جای پایی برای بیش از یک دهه در نیجریه است که ریختن به همسایگان خود” الجزیره ادریس اضافه شده است.

به طور جداگانه در نیجر وزارت دفاع در نیامی گفت: نیروهای مسلح در یک عملیات مشترک چاد را تحمیل کرده بود “تلفات سنگین” در بوکوحرام در دریاچه منطقه.

“اسلحه انبارهای لجستیکی امتیاز و چندین قایق نابود شدند” و سلیمان به عنوان عقب پایگاه های خود در دریاچه تالاب شد “بمباران هوایی” آن گفت:.

محصور در خشکی نیجر است که در مواجهه با حملات گروه مسلح مخالف به پایان می رسد از کشور – مبارزه است که ریخته شده بیش از همسایه مالی و حملات در منطقه دریاچه چاد با بوکوحرام شد.

بوکوحرام 11 ساله مبارزات انتخاباتی ادعا کرده است دهها هزار نفر از زندگی در شمال شرقی نیجریه و رانده نزدیک به دو میلیون نفر از خانه های خود.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>