کشورهای آمریکای مرکزی سطح شیب دار تا اقدامات لازم برای مبارزه با کروناویروس

کشورها در سراسر آمریکای مرکزی گرفته اند گام های جدی به بند به صورت بالقوه بحران بهداشت عمومی از coronavirus حتی به عنوان منطقه تایید کرده است تعداد کمی از موارد در مقایسه با دیگر کشورها را تحت تاثیر قرار.

رهبران و کارشناسان نگرانی کشورهای در حال مضاعف آسیب پذیر به دلیل ضعف منابع محروم و سیستم بهداشت و درمان منجر آنها را به افراطی اقدامات پیشگیرانه.

این تصمیمات می تواند بر سلامت میلیون ها نفر از شهروندان و در حال حاضر تلاش اقتصاد کشورهای کوچک که افزایش از گردشگری دلار است.

بیشتر:

به عنوان روز پنج کاستاریکا در وزارت بهداشت تایید شده 23 مورد از coronavirus بیشتر از هر کشوری در آمریکای مرکزی. پاناما گزارش اولین مرگ ناشی از کروناویروس در منطقه در روز سه شنبه. حداقل 14 نفر در کشور دارای آزمایش مثبت برای ویروس. هندوراس تایید آن دو مورد اول در روز چهارشنبه از شهروندان که آزمایش مثبت برای coronavirus پس از بازگشت از اروپا است. گواتمالا در روز جمعه گزارش نخستین مورد از ویروس.

السالوادور و نیکاراگوئه و بلیز هنوز به تایید هر گونه موارد است.

اما کم تعداد موارد تایید شده است نه مانع این کشورها از اقدام یک حرکت آنها می گویند جلوگیری خواهد شد این ویروس از مصرف مرگبار تلفات در شهروندان خود را به عنوان آن را در چین و کره جنوبی و ایتالیا و کشورهای دیگر.

پاسخ دولت

روز چهارشنبه السالوادور رئیس جمهور نایب Bukele معرفی برخی از بنیادی ترین انزوا اقدامات دیده می شود تا کنون در یک کشور بدون یک مورد تایید شده از coronavirus. در یک کنفرانس خبری به او دستور داد در سراسر کشور است که نیاز به قرنطینه مدارس به مدت 21 روز. تنها شهروندان و ساکنان اجازه خواهد داشت در این کشور در طول این زمان آنها را به قرنطینه برای 30 روز بدون در نظر گرفتن علائم خود را.

انتشار خبر اصلی فرودگاه به هرج و مرج در شب چهارشنبه به عنوان اتباع خارجی بودند به طور غیر منتظره اجازه ورود به کشور و بازگشت شهروندان مجبور بودند منتظر ساعت برای امتحانات پزشکی. وضعیت رشد تا زمان که برخی از مسافران ناراضی سعی کردم به زور راه خود را از فرودگاه با توجه به السالوادور خبرنگار Karla Arevalo.

همسایه گواتمالا نیز جدی گرفته اقدامات احتیاطی در برابر ویروس. در روز پنج شنبه گواتمالا قانونگذاران رای به نفع یک وضعیت اضطراری اجازه می دهد تا دولت به قرارداد خدمات بیشتر برای مقابله با بحران. روز قبل از این کشور اعلام کرد که آن را نمی خواهد اجازه ورود هر کسی از اروپا و چین و ایران و کره جنوبی یا کره شمالی در تلاش برای کنترل گسترش ویروس.

“من عذر خواهی به کسانی که اذیت اقدامات است که من اما مسئولیت من به عنوان رئیس جمهور است که برای محافظت از ساکنان این کشور” رئیس جمهور Alejandro Giammattei گفت: در یک کنفرانس خبری در روز چهارشنبه.

کشورهای دیگر در منطقه گرفته اند دیگر کمتر شدید اقدامات پیشگیرانه. رئیس جمهور هندوراس, خوان اورلاندو هرناندز, دستور ویژه غربالگری پروتکل بود در محل قرار داده برای مسافران که از ایتالیا یا چین. در روز پنج شنبه کاستاریکا کولون جمهور Carlos Alvarado Quesada اعلام برخی از مدارس خواهد دید و مسافرت های بین المللی خواهد بود محدود برای کارکنان دولت. این نیکاراگوئه وزارت بهداشت گفت: از آن گرفته گام های اضافی برای تشخیص موارد از هر کسی از ورود به کشور و در حال آماده سازی بیمارستان برای موارد بالقوه است. برخی از دانشگاه ها در پاناما تصمیم گرفته اند به حالت تعلیق در کلاس.

Central America - El Salvador - coronavirus

یک مسافر واکنش نشان می دهد به عنوان او می رسد در یک مرکز که در آن مسافران می شود قرنطینه به ال سالوادور اجرا اقدامات به دلیل نگرانی بیش از coronavirus بیماری (COVID-19) در جیقویلیسکو السالوادور [خوزه کبزس/رویترز]

“بخشی از تعهد ما به مسئولیت و مراقبت از خودمان” گفت: Soraye کاسترو گونزالس رئیس جمهور کاستاریکا کولون NGO فوندکین Adamas که با این نسخهها کار با بیماران مبتلا به سرطان که آسیب پذیر هستند به کروناویروس زیرا آنها ضعف سيستم ايمنی. او در پشتیبانی از اقدامات انجام شده توسط کاستاریکا کولون دولت است. “این یک بیماری است که می تواند موجود باشد و ما باید آرام باقی می ماند.”

‘سقوط’ سیستم بهداشت و درمان

در کشورهای با کمبود بودجه روبرو سیستم بهداشت و درمان که در آن منابع محدود اغلب بیشتر pilfered از طریق فساد وجود دارد و نگرانی جدی است که گسترش ویروس می تواند منجر به بسیاری از مرگ و میر قابل پیشگیری.

“ما از کشورهای توسعه نیافته است و بسیاری از نگرانی در مورد نظام سلامت” گفت: Katty Tobar د ریواس ملی سلامت مشاور در السالوادور برای NGO فوندکین EDUCO.

Tobar د ریواس گفت که جداسازی ال سالوادور می تواند اقدامی مثبت است با توجه به محدودیت های کشور با کمبود بودجه روبرو سیستم بهداشت و درمان.

در کشور همسایه هندوراس سیستم بهداشت و درمان شده است و در مرز سقوط برای سال پیشرو پزشکان و شهروندان را به خیابان ها در سال گذشته در اعتراض. در ماه های اخیر این کشور در تلاش برای درمان تب دانگ بیماری همه گیر است که در آن نزدیک به 200 نفر در حال حاضر مرده است.

“ما باید یک سیستم بهداشت و درمان است که سقوط عادی توجه در بیمارستان” گفت: Suyapa فیگوئروا رئیس جمهور هندوراس دانشکده پزشکی. “برای ما این خواهد بود که فوق العاده دشوار است وضعیت رسیدگی به این دلیل که ما مطمئن هستیم که از آن خواهد شد بیش از ظرفیت است که ما داریم.”

El Salvador - Central America - coronavirus مسافران پیاده روی در ال سالوادور فرودگاه بین المللی سنت اسکار Arnulfo رومرو y Galdamez به ال سالوادور enacts اقدامات با توجه به بیماری کروناویروس (COVID-19) نگرانی در سن لوئیس Talpa السالوادور [خوزه کبزس/رویترز]

فیگوئروا برآورد این کشور تنها حدود 60 پزشکی هواکش در بیمارستان های شدید تعداد کافی در مورد گسترش coronavirus که اغلب باعث مشکلات تنفسی. او با انتقاد از دولت در پاسخ به اینکه “بداهه” و توصیه می شود بیشتر پاسخ هماهنگ رانده مشاوره از کارشناسان بهداشت و درمان.

فساد نیز گرفتار گواتمالا در سیستم بهداشت و درمان و فقیر روستایی و بومی Guatemalans اغلب فاقد دسترسی به سیستم بهداشت عمومی و یا با تبعیض مواجه هستند.

در حالی که اقدامات پیشگیرانه به منظور کمک به این سیستم بهداشت و درمان زنده ماندن بحران بهداشت عمومی آنها خواهد شد به احتمال زیاد اثرات مخربی بر اقتصاد این کشور است.

در السالوادور برای مثال یک ملی قرنطینه خواهد شد به احتمال زیاد تحت تاثیر قرار کسب و کارهای محلی. ال سالوادور در انجمن ملی شرکت های خصوصی خواست کسب و کار به اقدامات احتیاطی لازم برای حفاظت از کارکنان و خواسته دولت را به اتخاذ “اقدامات موثر هستند و متناسب با تکامل این ویروس در کشور حفاظت از سلامت السالوادور خانواده و اجتناب از اقداماتی که موجب آسیب جدی به اقتصاد و اشتغال” در یک بیانیه مشترک با الجزیره.

رئیس جمهور السالوادور Bukele مطمئن شهروندان او وزن تاثیر اقتصادی از تصمیم خود.

“تاثیر اقتصادی محدودتر در مقایسه با تعداد مرگ و میر و بیماری های است که می تواند با یک بیماری همه گیر است که حتی ایتالیا و کره جنوبی و آلمان آماده نیست برای متوقف کردن بسیار کمتر از ال سالوادور و یا هر کشور دیگر در منطقه” Bukele گفت.

مهاجرت

در کشورهای آمریکای مرکزی که دریافت صدها نفر از اخراجی از ایالات متحده آمریکا هر هفته به طور عمده السالوادور گواتمالا و هندوراس – اخراج در برخواهد داشت خطر جدی برای گسترش coronavirus پیشرو در برخی از سازمان های جامعه مدنی به تماس برای تعلیق اخراج اگر کشورها واقعا می خواهید برای محافظت از شهروندان است.

در گواتمالا 20 سال تبعید از میامی در این هفته بود که مظنون به داشتن coronavirus اما آن را تبدیل به یک هشدار اشتباه است. هنوز مورد برجسته خطر است.

“هنگامی که ما صحبت در مورد مهاجران ما در حال صحبت کردن در مورد مردم آسیب پذیر و بدون منابع گفت:” مائورو Verzeletti مدیر مهاجر پناهگاه Casa del Migrante در گواتمالا سیتی که گفت که مهاجران می تواند بیشتر احتمال دارد به قرارداد این بیماری پس از طولانی و خسته کننده سفر به آمریکا که تضعیف سیستم ایمنی بدن خود را قرار داده و آنها را در اغلب فضاهای غیربهداشتی در بازداشت است.

El Salvador - Central America - coronavirus

یک نماینده از دادستان برای دفاع از حقوق بشر در ایران به یک گارد امنیتی در یک مرکز که در آن مسافران در قرنطینه به ال سالوادور اجرا اقدامات با توجه به بیماری کروناویروس (COVID-19) نگرانی در Tierra Blanca, El Salvador [خوزه کبزس/رویترز]

وی از آمریکا برای متوقف کردن اخراج ها به این کشور برای جلوگیری از پتانسیل گسترش این بیماری و یا به حداقل اجرای دقیق فرآیند غربالگری برای همه اخراجی.

در ال سالوادور جامعه مدنی ساخته شده مشابه خواستار به تعلیق و اخراج. کسر Rios, مدیر السالوادور موسسه برای مهاجرت, نام رئیس جمهور Bukele به درخواست ما به طور موقت توقف اخراج توجه به این که مهاجران برگزار شد در بازداشت هستند یک جمعیت آسیب پذیر است که می تواند به سرعت گرفتن و گسترش این بیماری است. این سازمان با ارسال نامه ای رسمی به وزیر امور خارجه با این درخواست اما هنوز برای دریافت پاسخ.

در روز سه شنبه هندوراس به حالت تعلیق اخراج پرواز از مکزیک با استناد به ناتوانی در قرنطینه مردم و ترس که سیستم بهداشت و درمان به اندازه کافی نمی تواند مسئولیت رسیدگی به این مشکل است. اما اخراج, ادامه, از ما که در بیشتر موارد تایید شده از مکزیک است.

در روز پنج شنبه, ما گمرک و حفاظت مرزی رئیس Mark Morgan تایید ما ادامه خواهد داد تبعید.

“در این لحظه ما باید به دنبال بیشتر همبستگی به جای ساختمان بیشتر دیوار” Verzeletti گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>