بوروندی حزب مخالف میدارد Agathon Rwasa به اجرا برای رئيس جمهور

بوروندی اصلی حزب مخالف برداشت Agathon Rwasa به عنوان نامزد خود را برای این کشور در مارس 20, انتخابات ریاست جمهوری.

اعضای کنگره ملی برای آزادی شناخته شده توسط خود فرانسوی مخفف CNL تصویب 56 سال نامزدی روز یکشنبه این حزب اعلام کرد در توییتر.

بیشتر:

شورشی سابق رهبر و دیرین حریف سیاسی از رییس جمهور پیشین Pierre Nkurunziza, Rwasa بود پیشرو نامزد مخالفان در دو انتخابات قبلی در سال 2010 و 2015 – اما تحریم هر دو آنها است.

در سال 2015 Nkurunziza این تصمیم بحث برانگیز به دنبال یک دوره سوم سقوط این کشور را بدترین بحران از زمان پایان جنگ داخلی خونین یک دهه قبل از آن با گروه های حقوق بشر گفت: صدها نفر از مردم کشته شدند و در سرکوب توسط سازمان های امنیتی بر معترضان در ماه است که به دنبال رئیس جمهور انتخاب مجدد.

در آن زمان مخالفان را متهم کرده بود که Nkurunziza از نقض قانون اساسی توسط به دنبال واژه دیگری. رئیس جمهور به استناد یک حکم دادگاه گفت که او می تواند دوباره اجرا کنید.

Rwasa اجرا خواهد شد در آینده انتخابات در برابر ارتش Evariste Ndayishimiye یک متحد Nkurunziza که انتخاب شد در ماه گذشته توسط حاکم CNDD-FDD حزب به نامزد خود را. روز یکشنبه مخالفت با نامزد محکوم کرد آنچه او گفته بودند قصد دارد به دکل رای دادن.

“همانطور که ما در حال نزدیک شدن به انتخابات آن را تعجب آور نیست برای شنیدن وجود دارد که مردم فکر کردن در مورد تقلب در انتخابات” گفت: نمایندگان از حزب خود پس از انتصاب خود اعلام شد. “Burundians نمی خواهد اجازه دهید آنها را آن را انجام دهد.”

سازمان ملل متحد هشدار داده است که نقض حقوق بشر ممکن است افزایش دوباره قبل از انتخابات.

Nkurunziza شد به طور گسترده ای انتظار می رود برای استفاده از های اخیر تغییر قانون اساسی تصویب شده توسط یک همه پرسی به ایستادگی برای انتخابات, بالا بردن نگرانی که بوروندی را تکرار 2015 مرگبار ناآرامی.

ماه گذشته پارلمان این کشور اکثریت تصویب لایحه اعطای خروجی رئیس جمهور اسراف ارسال کردن قدرت پردازش از جمله یک ویلای لوکس و یک مبلغ معادل بیش از $500,000.

مقدار ثروت در بروندی که در آن بیش از 65 درصد در فقر زندگی می کنند و که در آن 50 درصد از این کشور مواد غذایی ناامن با توجه به سازمان ملل متحد است برنامه جهانی غذا.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>