بوروندی کمیسیون انتخابات می گوید Ndayishimiye جمهور جدید

بوروندی کمیسیون انتخابات اعلام کرده است حزب حاکم را نامزد Evariste Ndayishimiye به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در هفته گذشته.

بازنشسته ارتش برنده 68.72 درصد از آرا در حالی که Agathon Rwasa اصلی رهبر مخالفان دریافت 24.19 درصدبدن در روز دوشنبه گفت:. پس Ndayishimiye دریافت کرده است بیش از 50 درصد از آرا او اجتناب رواناب.

Ndayishimiye برداشت شد توسط حاکم CNDD-FDD حزب برای موفقیت رییس جمهور پیشین Pierre Nkurunziza, که تصمیم بحث برانگیز به دنبال یک دوره سوم در انتخابات گذشته در سال 2015 موجب جرم ناآرامی و مخالفت با تحریم.

Rwasa در حال حاضر به اتهام قتل گفت: اوایل اعداد نشان دادن خود در کنگره ملی برای آزادی حزب عنوان یک کبودی شکست یک “فانتزی”.

مه 20, رای, شد که در رقابت با هفت آرای انتخابات ریاست جمهوری است که به منظور usher در اولین انتقال دموکراتیک قدرت در 58 سال از استقلال است.

وجود دارد چند بین المللی ناظران انتخاباتی روز چهارشنبه پس از دولت گفت: آنها را به صرف 14 روز در قرنطینه برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

Rwasa در حال حاضر اشاره کرد او را به خیابان ها در اعتراض و درخواست تجدید نظر به دادگاه قانون اساسی هر چند به نظر او فرایند ناقص است. نتایج نهایی انتخابات اعلام خواهد شد توسط دادگاه قانون اساسی در ژوئن 4.

Ndayishimiye انتظار می رود که سوگند برای مدت هفت سال در اواخر ماه اوت زمانی که Nkurunziza مدت به پایان می رسد.

معلوم نیست که آیا Ndayishimiye خواهد بود قادر به حکومت از دخالت Nkurunziza که در ماه فوریه بالا بود توسط مجلس به رتبه “عالی راهنمای برای میهن پرستی” و باقی خواهد ماند رئیس حزب بسیار با نفوذ شورای بزرگان.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>