فدرال تصویب بودجه آلمانی-فرانسه جنگنده جت

آلمان رای به پرداخت €77 میلیون برای اولین بار نمونه اولیه از یک “نسل جدید جنگنده” برای نیروهای مسلح. این کشور وزیر دفاع است و آن را به نام بتن گام به سوی امنیت اروپا.

مجلس نمایندگان تصویب شده در چهارشنبه اولیه بودجه برای یک پروژه فراملی با فرانسه برای ایجاد یک جدید جت جنگنده و توسعه برنامه با هدف گرد هم آوردن اروپایی نیروهای نظامی.

نمایندگان در پارلمان آلمان پایین مجلسی امضا بر روی وام به ارزش €77 میلیون (83 میلیون دلار) برای ساخت اولین مجموعه از “نسل جدید جنگنده.” فرانسه است که انتظار می رود به کمک همان مقدار.

این طرح تحقیقاتی فرم ها بخش مهمی از آلمان مشترک آینده مبارزه با هوا سیستم (FCAS) با اسپانیا و بخشی از گسترده تر برنامه ریزی برای رسم پشت در اتحادیه اروپا طولانی وابستگی به آمریکا و هواپیماهای بدون سرنشین و ماهواره ها.

این FCAS پروژه یک “نماد ظرفیت اروپایی ها برای همکاری با یکدیگر در یک تک دفاع پروژه” Jean-Pierre Maulny معاون مدیر موسسه راهبردی و روابط بین الملل گفت: در ماه ژوئن.

این پروژه که امیدوار به ساخت نمونه های اولیه برای نیروهای مسلح توسط 2026 و پایان آن مرحله توسعه تا سال 2030 است و به احتمال زیاد عملیاتی نزدیک به 2040.

چهارشنبه توافق هموار راه را برای عقد قرارداد به امضا رسیده با غول های صنعتی از جمله ایرباس داسو و تالس.

بیشتر بخوانید: چگونه آلمان کمک به ناتو ؟

فرانسه-آلمانی تنش سهولت

علاوه بر آن به این پروژه چراغ سبز اوباما نیز بسته به شرایط این طرح از جمله یک درخواست برای یک آلمانی-led مخزن طرح توسعه برای رفتن کنار FCAS پروژه.

این رای به شرح زیر ماه از مذاکرات میان آلمان و فرانسه تولید کنندگان بیش از این پروژه است.

در ماه دسامبر فرانسوی و آلمانی موتور تولید کنندگان در نهایت توافق در مورد چگونگی تقسیم پروژه.

اکثریت قانونگذاران آلمانی رای به نفع ارائه بودجه برای جت جنگنده با وجود دغدغه ای که تولید کنندگان ممکن است دریافت سهم بیشتری از این پروژه است.

“ما در حال رفتن به آن را انجام دهد چرا که ما نمی خواهیم به بدتر شدن روابط آلمان و فرانسه به خصوص قبل از امانوئل پاکسازی می آید به کنفرانس امنیتی مونیخ,” راینهارد Brandl این نماینده پارلمانی برای این پروژه گفت: AFP news agency اشاره به رئیس جمهور فرانسه.

دیگر شرکت کنندگان در اجلاس سالانه کنفرانس امنیتی مونیخ شامل نخست وزیر کانادا, Justin Trudeau, وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo و دموکرات مجلس نانسی پلوسی به عنوان به خوبی به عنوان Facebook موسس مارک زوکربرگ.

ادامه مطلب: آنچه می تواند ما انتظار داریم از این سال کنفرانس امنیتی مونیخ?

رقابت با بریتانیا

پس از مجلس رای, آلمانی, وزیر دفاع Annagret Kramp-Karrenbauer توییتی که اقدام عملی در امنیت اروپا و سیاست دفاعی لازم است. او با اشاره به چهار رای به عنوان یک گام مهم برای آینده اتحادیه اروپا.

در سال 2018 انگلیس اعلام کرد یک رقیب پروژه شناخته شده به عنوان طوفان. هر دو در ایتالیا و سوئد پشتیبانی از این ابتکار عمل باعث پاکسازی به اصرار در هفته گذشته که اتحادیه اروپا باید “توسعه ظرفیت بیشتری برای اقدام” در زمان بی ثباتی در سراسر جهان.

سیاستمدار حزب سبزها Tobias ویلانوا انتقاد شنبه تصمیم گفت: اساسی اجرای مسائل باقی می ماند unaddressed از جمله موضوع حقوق مالکیت فکری و اسپانیا در آینده نقش در این پروژه است. او گفت: از جمله موانع بالقوه قرار داده و به سوال که آیا هواپیما می تواند عمل در آلمان است.

mvb/اس ام اس (AFP “رویترز” dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>