بلغارستان را لرزاند توسط تظاهرات در میان coronavirus نگرانی

بیش از چهار روز گذشته, بلغارستان متزلزل شده است و توسط یک موج تظاهرات ضد دولتی هزاران نفر در راهپیمایی طریق صوفیه پایتخت “در برابر مافیا مدل از حکومت”.

تظاهرکنندگان خواستار استعفای نخست وزیر Boyko Borisov و کوچکتر تظاهرات برگزار شده است و در سایر شهرستانها در کشور است.

فوران خشم عمومی در روز سه شنبه هنگامی که یک سیاستمدار از مرکز-راست حزب دموکراتیک بلغارستان, Hristo ایوانف تلاش برای رسیدن به یک ساحل در ساحل دریای سیاه شد اما متوقف شد ماموران از ملی حفاظت از خدمات (سازمان خدمات ملی) امنیت در نزدیکی عمارت احمد Dogan سابق رهبر جنبش برای حقوق و آزادی (DPS) ،

ایوانف متهم Borisov دولت را قادر می سازد Dogan که دیده می شود به عنوان یکی از قدرتمند ترین مردان در بلغارستان به دست درازی به اموال عمومی و با استفاده از پول مالیات دهندگان برای ارائه به او امنیت اگر چه او را اشغال رسمی دولت پست.

در روز شنبه پس از اعلام کرد که سازمان خدمات ملی متوقف خواهد شد ارائه جزئیات امنیتی برای Dogan, Borisov حاکم GERB حزب را رد کرده و خواستار استعفای خود را.

“ما در قدرت باقی می ماند به دلیل مخالفت خواهد شکست این کشور گفت:” در یک Facebook live از خانه خود را.

پیش از آن در روز بلغاری جمهور شکمبه Radev یک عضو اپوزیسیون بلغاری حزب سوسیالیست (BSP) نیز نامیده می شود در Borisov و همچنین به عنوان دادستان عمومی و ایوان Geshev به استعفا. در روز پنج شنبه دادستان وارد ساختمان ریاست جمهوری و بازداشت دو عضو از دولت ریاست جمهوری.

این حمله پس از Radev انتقاد از دولت گفت: سازمان خدمات ملی نباید گارد Dogan.

تعمیق بحران سیاسی پس از یک سری از عمده رسوایی سیاسی در ماه های اخیر و به دلیل افزایش خشم عمومی علیه دولت را از دست داده و coronavirus بیماری همه گیر.

پس از بلغارستان شاهد رکود در روزانه موارد در طول دو ماه مستند ناگهانی باز کردن کسب و کار و کسب مجوز برای برگزاری تجمعات عمومی منجر به افزایش موارد است.

تحلیلگران می گویند ریشه های بحران کنونی اجرا شود و باید با این کشور ضعیف حکومت قانون و مشکل رابطه بین حاکم و سیاست است.

الیگارشی و “دولت ضبط’

Dogan یک بحث شکل در بلغاری سیاست است. یک عامل سابق کمونیست راز خدمات و قومی Turk او تاسیس DPS در سال 1990 به عنوان یک حزب به معنای به نمایندگی سیاسی به بلغارستان ترکیه اقلیت بوده و به طرز وحشیانه ای victimised با سقوط رژیم کمونیستی.

بیش از 20 سال آینده, اما, او به اشغال یک موقعیت مهم در سیاست بلغارستان. “قدرت در دست من است. من ابزار قدرت است که توزیع بخشی از تامین مالی در دولت” او معروف saidin 2009.

Bulgaria protests

بلغارها فریاد شعار و نگه داشتن پرچم ملی در طول یک تظاهرات در مقابل شورای وزیران در صوفیه [Vassil Donev/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE]

Dogan دیده نمی شده است برای چندین سال و حاضر به دادن بر روی دوربین مصاحبه در حوادث اخیر.

بلغاری media mogul Delyan Peevski که یکی از Dogan نزدیک ترین متحدان و همچنین یک عضو از آوارگان نیز با استفاده از سازمان خدمات ملی امنیت.

ایوانف دموکراتیک بلغارستان حزب را متهم Dogan و Peevski کنترل دادستانی کل و وزارت کشور و ادعا کرده Borisov است که “ترس” و “وابسته” در آنها.

“[Dogan و Peevski هستند] بخشی از یک حاکم کارتل رفتن به اواسط 2000s. سایر ذینفعان عبارتند از: دادستان کل و هر کس اتفاق می افتد به در قدرت” Dimitar Bechev ارشد همکار در شورای آتلانتیک و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل به الجزیره.

200107225738996

به گفته او “دولت capture یک واقعیت است” در بلغارستان.

“[در بلغارستان وجود دارد] ضعف حاکمیت قانون و واقعیت این است که قوی ترین نیروی سیاسی GERB نیست یک تحول بازیگر اما بخشی از راه اندازی [و] اتحادیه اروپا دیگر یک خارجی بررسی … اما یک منبع اجاره,” او گفت:.

اتحادیه اروپا که کشور بلغارستان را به عنوان عضو در سال 2007 بارها به حالت تعلیق کمک های مالی برای طرح های اقتصادی در کشور بالکان بیش فساد نگرانی و شکست خود را برای مقابله با جرایم سازمان یافته. DPS متهم شده است کنترل می کند بودجه در مناطق غیر شهری بخشی از آن آمده است از اتحادیه اروپا.

به گزارش جانا Tsoneva یک صوفیه مبتنی بر جامعه شناس مشکل اصلی در سیاست بلغارستان است که DPS همراه با تمام عمده دیگر احزاب وابسته به قدرتمند منافع کسب و کار.

“[بزرگ] کسب و کار است که یک منبع فساد … هنگامی که ما صحبت در مورد خراب سیاستمداران ما باید به بحث در مورد کسی است که فساد آنها را” او گفت:. “ما نیاز موسسات به ذکر است که نمی تواند اتفاق می افتد زمانی که [بزرگ] بازرگانان همچنان به خرید سیاستمداران و استفاده از این موسسات در جنگ داخلی از سهم بازار است.”

چه اتفاقی می افتد ؟

بحران سیاسی در بلغارستان را تشدید کرده است رشد نارضایتی عمومی باعث coronavirus همه گیر و افتادن اقتصاد است. با توجه به کمیسیون اروپا بلغارستان اقتصاد پیش بینی شده است به کوچک شدن با 7.1 درصد است. در همین حال نرخ بیکاری افزایش یافت و به 9 درصد.

برخی استدلال کرده اند که بحران ممکن است به ارمغان بیاورد Borisov طولانی فعالیت سیاسی به پایان رسید و آسیب GERB شانس در انتخابات بعدی.

در یک نظرسنجی منتشر شده توسط Sleep 5 در اوایل ماه ژوئیه قبل از تظاهرات فوران فقط 28.5 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که اعتماد نخست وزیر Borisov; 31.9 درصد گفت: آنها اعتماد رئیس جمهور Radev.

191211004311122

اگر وجود دارد به انتخابات زودهنگام Borisov را GERB که منجر به سه دولت در بلغارستان پس از سال 2009 را دریافت کنید 21.3 درصد از آرا Radev را BSP 12 درصد DPS پنج درصد و دموکراتیک بلغارستان 2.4 درصد نظرسنجی پیشنهاد شده است.

Bechev و Tsoneva گفت: تظاهرات بعید است که به کوچک شدن GERB حمایت قابل توجهی, اما آنها می تواند منجر به انتخابات زود است.

“در اوایل انتخابات ممکن است کمک به Borisov حداکثر آرا برای GERB اما دست قدرت به Radev که انتصاب یک دولت موقت گفت:” Bechev. “من حدس می زنم GERB هنوز هم بزرگترین حزب پس از انتخابات آینده اما سوال این است که یکی شدن با آن است.”

Borisov فعلی شریک ائتلافی راست داد ایران میهن پرستان, مارس مشخص نیست 4 درصد در آستانه انتخابات است. گزینه های دیگر عبارتند از: “وجود چنین مردم” یک حزب جدید تاسیس محبوب نشان می دهد بحث میزبان Slavi Trifonov که پشتیبانی در حال حاضر در 5 درصد یا DPS. یک ائتلاف با دومی با توجه به Bechev ممکن است بیش از حد خطرناک برای Borisov با توجه به منفی افکار عمومی از Dogan و Peevski.

برای Tsoneva به عنوان طولانی به عنوان GERB است در قدرت بعید است برای اصلاحات مورد نیاز برای پایان دادن به oligarchical دخالت دولت در امور انجام شود.

او می بیند یک فرصت برای طرفدار اتحادیه اروپا و طرفدار اصلاحات دموکراتیک بلغارستان برای بهره برداری از بحران سیاسی کنونی و یک بازی بیشتر نقش مهمی در صحنه سیاسی. ایوانف حزب دیده می شود به عنوان پذیرایی به تحصیل نخبگان شهری و تا کنون تلاش کرده است برای دستیابی به نتایج قابل توجه در انتخابات مجلس.

“[دموکراتیک بلغارستان] می تواند فراتر از آن منفور قانونی گفتمان برای تضمین مالکیت خصوصی و مبارزه با فساد و گسترش به مفاهیم گسترده تر از عدالت است که تعامل با کسانی که مبتلا به فقر و استثمار به حاشیه راندن و نژاد پرستی و عدم مناسب بهداشت و درمان که نگرانی اکثریت” گفت: Tsoneva.

دنبال ماریا Petkova در توییتر: @mkpetkova

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول