BookWatch: شما پر از بدبختی در محل کار. در اینجا چه باید بکنید کوتاه ترک

گاهی اوقات ترک احساس می کند مانند این تنها گزینه است. شاید شما واقعا نفرت خود را از کار و یا شاید شما در واقع نمی اما شما می دانید وجود دارد بهتر در خارج وجود دارد برای شما — در جایی به نحوی در جایی است که در هر جای دیگر که در آن شما در حال حاضر. زیرا که در آن شما در حال حاضر احساس می کند شپشو. و شما کاملا مطمئن شوید که ترک است بهترین و تنها گزینه است.

اما اگر آن را تنها گزینه خود را?

ما یک رادیکال پیشنهاد. را ترک نمی کند. در عین حال. بهتر ممکن است درست در مقابل شما و ما می تواند به شما کمک کند آن را پیدا کنید.

اکثریت قریب به اتفاق کارگران هر دو در ایالات متحده و در سطح جهان در حال رها در محل کار با توجه به گالوپ — بسیاری از شدت ، اگر شما یکی از آنها هستید و احساس می کنم تنها انتخاب شما به سختی آن را و یا ترک و حرکت وجود دارد یکی دیگر از انتخاب.

همین حالا استعفا — طراحی مجدد

نمونه کار جستجو طول می کشد شش تا نه ماه و ده ها تن از رد; آن را سنگین بلند. چرا به یکی از ما چهار مجدد استراتژی شات? همه شما را مجبور به از دست دادن ممکن است خود متارکه.

1. Reframe و دوباره طلب کردن با پیدا کردن یک داستان متفاوت و در ارتباط با شغل فعلی خود را

در حالی که به ندرت یک راه حل دائمی reframing می توانید همه چیز را به اندازه کافی خوب…در حال حاضر که فقط ممکن است صرفه جویی در سلامت عقل خود را برای بعد از هشت ماه تا کودک نو پا پیش دبستانی شروع می شود و یا شما خرید به اندازه کافی زمان برای پیدا کردن یک کار بزرگ نه فقط یک کار.

آن را بسیار ساده است: 1) قبول این واقعیت جدید. 2) شناسایی منابع جدید از “چرا” است که شما می توانید خود را به عنوان منطق خود را دوباره طراحی شده است. 3) Reframe خود را در رابطه با شغل و شرکت می باشد. 4) Re-طلب کردن و زنده به آن است. 5) جدید به دنبال منافع و منابع رضایت در طول راه آن را خوب به اندازه کافی . . . در حال حاضر است.

هشدار: مراقب باشید لیموناد می ایستد! ما نمی گفت: “هنگامی که زندگی به شما لیمو لیموناد” گفتن شما برای تولید چیزی دوست داشتنی در مورد آنچه در واقع شپشو. ما درخواست شما را به تظاهر. اگر رئیس خود را یک کابوس کل وجود ندارد لیموناد در آن لیمو. نگاهی دیگر به reframe با یک واقعیت مثبت مانند توسعه حرفه ای-افزایش دریافت-چیز-انجام کارایی که مهارت های خود را به دست کشیدن شپشو کار از 50 به 38 ساعت در هفته یا یادگیری همه چیز در مورد شرکت خود را در مراقبت های بهداشتی عمودی برای آماده شدن برای تغییر صنايع (دریافت و پرداخت به آن را انجام دهد).

Reframing به معنی تغییر واقعیت خود را تغییر طرز فکر خود را نه فقط دشوار است.

جزئیات: 9 چیزهایی که شرکت ها باید انجام شود برای جلوگیری از ایجاد یک سمی در محل کار

2. عوض کردن شغل خود را از طریق در دسترس تغییرات تراز وسط قرار دارد با منافع خود و نقاط قوت

دارسی بود, برتری تیم در یک telesales مرکز تماس. او شغل خود را دوست داشت و لذت می برد در برخورد با مشتریان و چشم انداز, اما آن را بسیار تکراری. او همچنین یک مصاحبه عالی. هر زمان که رئیس می خواستم به زمین یک کارمند آینده نگر او قرار داده دارسی در مصاحبه با برنامه. پس از آن مصاحبه شوندگان پیوست, شرکت, آنها هنوز هم می خواستم به صحبت کردن با دارسی در مورد حرفه خود را اما که نبود بخشی از کار خود را.

هنوز رتبهدهی نشده است به هر حال.

دارسی فکر کردم: “چرا نگه داشتن مصاحبه با مردم پس از آنها استخدام?” هنگامی که مردم خواسته به بحث دارسی ارائه شده برای دیدار با قهوه 30 دقیقه قبل از تغییر آغاز شده است. به زودی او به داشتن چهار تا شش قهوه جلسات مربیگری یک ماه به یک سمت فشار در زمان خود.

آن دو تا سه ساعت اضافی یک هفته دیگر 45 دقیقه احساس کاملا متفاوت است. هیچ پول درگیر شد اما روانی سود سهام بزرگ شد. تغییرات کوچک می تواند درایو بزرگ نتایج هنگامی که شما در حال ضربه زدن به انجام آنچه شما خوب هستید اما در حال گرفتن به اندازه کافی از.

هنگامی که کلمه رو به دارسی رئیس در مورد قهوه klatches دارسی کردم به نام روی فرش. رئیس او گفت: “من می شنوم شما شده است دیدار با مردم از دیگر تیم ها قبل از کار. تیم خود را منجر به من گفت همه چیز در مورد آن, و ظاهرا روحیه بهبود یافته در آن تیم است. ما می تواند استفاده بیشتر از آن. اگر من به شما یک نیم روز در هفته فعال فعلی خود وظایف را به انجام بیشتر از آن مربیگری خواهد که کار را برای شما?”

“مطمئن” گفت دارسی. “که با این نسخهها کار فقط خوب برای من است.”

ناف

3. نقل مکان

اسلاید جانبی به یک نقش جدید است که در دسترس حتی اگر آن را آشکار کند. یا آن را یک موجود باز یا یک موقعیت جدید ایجاد شده فقط برای شما. دارسی صرف برخی از کسانی که قهوه با مدیریت استعداد افراد و هفت ماه بعد از آن ارائه شد یک کار جدید به عنوان اولین و تمام وقت در داخل telesales مربی.

4. دوباره اختراع

راه اندازی یک حرفه جدید است. آن را به شما 2.0 برنامه اما در همان شرکت در یک نوع کاملا متفاوت از نقش که برای شما آماده کرده ایم و باز آموزی به شما یک حرفه ای بزرگ refresh و کارفرمای خود ادامه داد: دسترسی به یک وفادار و ارزشمند اعضای تیم.

اگر دارسی می خواست برای تغییر از فروش به بازاریابی, او ممکن است نیاز به آموزش مجدد برای یک سال به نظر می رسد که ارزش انتظار در حال حاضر که او را دوست دارد او شغل فعلی بیشتر است. رئیس او حتی می گوید یک فرصت خوب وجود دارد او می تواند به تحصیل پرداخت.

نقل مکان و دوباره اختراع واقعا دو تغییرات در جستجو برای یک کار جدید در داخل خود شرکت موجود است. جابجایی آسان تر است آن را به عنوان به طور معمول شامل کوچکتر شیفت. بازسازی دگرگون بیشتر است و در حالی که بسیار سخت تر از آن است که هنوز هم آسان تر برای انجام این کار در این شرکت جایی که آنها در حال حاضر مانند و اعتماد شما از پریدن به یک شرکت جدید و یا یک شغل جدید آهنگ.

خبر خوب این است که هر دو جابجایی و بازسازی با استفاده از ساده همان چهار مرحله است.

• دریافت کنجکاو.

• صحبت کردن با مردم.

• سعی کنید مسائل است.

• داستان خود را بگویید.

نگاهی به حس کنجکاوی خود را برای یک پیاده روی با داشتن مکالمات با مردم انجام کارهایی که مورد علاقه شما پیدا کردن شانس برای ترمیم و کمک در راه شما خوب هستید و توجه به فرصت های فعالیت های آن کشف یا ایجاد کنید.

وجود دارد بسیاری از گزینه های در کنار ترک و هزاران راه برای طراحی مجدد کار خود را به جای استعفا دهد.

این کار را برای دارسی و این می تواند کار را برای شما بیش از حد.

بیل برنت مدیر اجرایی استنفورد طراحی برنامه و یک محصول رهبر برای اپل PowerBook کسب و کار. Dave Evans مدیر شرکت از دانشگاه استنفورد زندگی طراحی آزمایشگاه و از بنیانگذاران بازیهای ویدئویی ساز الکترونیک آرتز است.این است که با اقتباس از کتاب “طراحی کار خود را به زندگی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>