‘توهین به مقدسات” مورد تقسیم فرانسه

فرانسه – برخی از فرانسه را بالا سیاستمداران از جمله رئیس جمهور امانوئل پاکسازی را در دفاع از یک دختر نوجوان که تهدید به مرگ دریافت آخرین ماه پس از ارسال یک پخش زنده در رسانه های اجتماعی حمله به اسلام. پست پرسیده است: یک بحث ملی در مورد توهین به مقدسات است که قانونی در فرانسه برای قرن ها.

“قانون روشن است: ما حق توهین به مقدسات به انتقاد به کاریکاتور ادیان” پاکسازی گفت: در مصاحبه با Le Dauphine Libere روزنامه در روز چهارشنبه. “جمهوری خواه نظم است نه یک نظم اخلاقی … چه قانونى است برای برانگیختن نفرت و حمله کرامت است.”

بیشتر:

جنجال آغاز شده در اواخر ماه ژانویه زمانی که 16 ساله تنها شناخته شده به عنوان میلا شروع یک زندگی آموزش آرایش on Instagram account.

پینوشت: یک سناریو است که تا به حال پخش شده در تلویزیون فرانسه, میلا می گوید: یکی مفسر شروع به زدن او در طول پخش. پس از پاسخ او یک دختر است که “سیاه و اعراب” او نیست نوع میلا دریافت کشت و توهین با یک مسلمان مفسر خواستار یک “لزبین”. در پاسخ میلا راه اندازی یک آماندا ناکس و رافائل سلچیتو در برابر اسلام بیان کرد “من نفرت دین است. قرآن دین نفرت است.”

200107164754227

این انفجار موجب تفرقه مناظره در رسانه های اجتماعی با حامیان با استفاده از روند هشتگ #JeSuisMila.

آیا او به دنبال آن است یا نه, یکی از ستون های اصلی پشتیبانی از میلا آمد از راست ملی تجمع برخی Marine Le Pen که گفت میلا بود “شجاعت بیشتری از کل طبقه سیاسی در قدرت برای 30 سال گذشته”.

برونو Retailleau از مرکز-راست Les Republicains ستایش نوجوان برای صحبت کردن در برابر “این اسلام سیاسی است که زیر پا گذاشتن ارزش های ما”.

منتقدان از سوی دیگر لعنتی مدال مبتنی بر نوجوان برای نظرات او و برخی در رسانه های اجتماعی شروع به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود را از جمله نام و نام او را از مدرسه. پس از دریافت تهدید به مرگ دادستان عمومی و باز یک تحقیق در برابر میلا را حمله. او را تحت حفاظت پلیس قرار می گیرد و در نهایت در مدرسه دیگر.

“در این بحث ما از دست داده اند چشم از این واقعیت است که میلا توسط یک نوجوان. ما مدیون او حفاظت در مدرسه و در زندگی روزمره از حرکات او گفت:” پاکسازی.

دیگر سیاستمداران شده اند محتاط تر با کلمات خود را در این بحث است. Segolene سلطنتی سابق حزب سوسیالیست نامزد برای رئیس جمهور گفت که او در دفاع از میلا “در مجموع” آزادی انتقاد, دین, اما همچنین گفت که نوجوان می تواند نشان داده اند بیشتر “احترام و منش و دانش”.

فرانسه وزیر دادگستری نیکول Belloubet باعث به هم بزنید پس از گفت و میلا اظهارات شد “به وضوح نقض آزادی وجدان”. پس از دریافت انتقاد از آزادی بیان فعالان Belloubet عذر خواهی کرد و گفت به دستور او بود “دست و پا چلفتی”.

‘نه در مورد آزادی بیان’

عبدالله Zekri یک ژنرال نماینده فرانسه در شورای ایمان مسلمان (CFCM) به نام تهدید علیه میلا “اشتباه” اما همچنین گفت که او را رد کرده و استدلال از کسانی که ذکر شده آزادی بیان به عنوان یک دلیل برای دفاع از میلا.

160114083733533

“این در مورد آزادی بیان آن را در مورد کسی که مبتذل و توهین” Zekri به الجزیره.

Zekri همچنین با انتقاد از آنچه که او به نام دولت فرانسه را “نفاق” در آنها این تصمیم به دفاع از: “من 17 دریافت تهدید به مرگ حروف در هفته گذشته … است که در خارج وجود دارد محکوم است؟”

این “میلا امر” است که به سختی این حادثه برای اولین بار به جرقه بحث در مورد قوانین توهین به مقدسات در فرانسه. این کشور به دنبال یک شکل دقیق سکولاریسم شناخته شده به عنوان “laicite” و نیز بزرگترین جامعه مسلمانان در غرب اروپا است. ناشی از اصطکاک منجر به یک سری از حوادث در طول سال مانند سال 2007 حقوقی پرونده این هفته طنز شارلی ابدو برای انتشار کاریکاتور حضرت محمد تلقی توهین آمیز به مسلمانان.

در آن حکم قضات طرفه به نفع این مجله با استناد به قوانین فرانسه است که از حق توهین به مقدسات.

هنگامی که در سال 2015 دو برادر حمله کاغذ مقر, کشته شدن 12 و مجروح شدن 11 یکی دیگر از آنها گفت: آن را یک عمل انتقام برای کارتون.

آناستازیا Colosimo سیاسی دانشمند توضیح می دهد که قانون فرانسه محافظت می کند کسانی که انتقاد از دین به عنوان یک کل در مقایسه با نقد و فردی مؤمنان.

“شما می توانید می گویند به عنوان مثال مسیحیت افتضاح است – اما شما نمی توانید می گویند مسیحیان همه مردم وحشتناک, چون شما نامگذاری مردم است که در برابر قانون” Colosimo, tol, Al Jazeera.

Colosimo همچنین ابراز پشتیبانی از سیستم فعلی.

“دلیل وجود دارد برای دولت به حفاظت از هر دین,” او گفت:.

“آن را حس می کند برای محافظت از دین که مشروعیت قدرت سیاسی از یک مقام مذهبی در دوران باستان, اما نه مدرن دموکراسی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>