بلژیک کنگو علامت 60 سال پس از جمهوری دموکراتیک کنگو استقلال

بروکسل بلژیک – The دموکراتیک جمهوری کنگو (DRC) جشن سالگرد 60 از استقلال خود را به دست آورد پس از 70 سال از خونین استعمار بلژیک.

هر سال 30 ژوئن جشن گرفته می شود در سراسر جهان توسط کنگو در خارج از کشور با یکی از بزرگترین جوامع واقع در بلژیک پایتخت بروکسل.

این Belgo-کنگو هنوز هم مشخص شده توسط گذشته خود با بلژیک و همچنین در حال حاضر سیستماتیک تبعیض نژادی و پروفایل.

مسائل مربوط به شهرت آمد زمانی که سیاه و سفید زندگی می کند توجه به معترضان حمله کردند بناهای تاریخی به پادشاه بلژیک لئوپولد دوم که مقصر برای میلیون ها نفر از کنگو مرگ و میر در بلژیک استعمار.

جوان بلژیکی از کنگو تبار را ببینید ژوئن 30 جشن به عنوان یک فرصت برای برجسته نیاز به برابری و پایان قومی پروفایل در بلژیک.

اما ضد نژاد پرستی جنبش دیده است کمی مشارکت از بلژیک را کنگو نسل.

“پدر و مادر ما به ما بگویید که به اعتراض به آنها از ترس خشونت نسبت به ما” Mireille-Tsheusi رابرت بنیانگذار ضد گروه تروریستی Bamko-Cran الجزیره گفت:.

“ما دیده می شود پدر و مادر ما تحقیر و تخریب در مقابل چشمان ما و آنها قهرمانان ما است. ما نمی خواهید به اجازه می دهد و تحمل همان رابطه آنها با بقیه بلژیک جامعه” او گفت:.

Statue of Belgian King Leopold II defaced in Brussels

مجسمه پادشاه بلژیک لئوپولد دوم مخدوش در بروکسل [Dursun Aydemir/Anadolu]

دیگران به دنبال به پایان نژاد پرستی در بلژیک جامعه از طریق وسایل دیگر.

Celestina Jorges Vindes صاحب اولین کتابفروشی در بروکسل در این باره گفت که “ادبیات است یک راه خوب برای ارتباط مردم با یکدیگر”.

“با خواندن در مورد چیزی است که ما در ابتدا در نظر های مختلف از ما در نهایت پیدا کردن شباهت,” او گفت:, و اضافه کرد که او را به نام فروشگاه خود را Pepite بلوز (به فرانسوی برای آبی قطعات) در اشاره به حفر کردن چیزهایی است که ما متحد.

سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات که با افزایش تقاضا برای ادبیات آفریقایی به خصوص در موضوعات جنسيت decolonisation و نژاد پرستی, او گفت:.

“اینها محیطی سوالات به بلژیک جامعه شده است اما کنار تا کنون و این مسائل نیاز به آورده می شود در مرکز,” او گفت:.

“ما باید در نهایت یادگیری برای همزیستی در محله و در شهر” او با اشاره به Matonge محله که در آن کتابفروشی واقع شده است که بزرگ کنگو جمعیت.

از Matonge به Matonge

بیش از 60 سال گذشته بیش از 280,000 مردم مهاجرت از کنگو به بلژیک با کسانی که پس از رسیدن در بروکسل ایجاد کنگو جامعه در Matonge محله است.

منطقه نامگذاری شد پس از یک منطقه از جمهوری دموکراتیک کنگو کینشاسا پایتخت با اولین موج کنگو ورود دانش آموزان به دنبال زندگی می کنند نزدیک به دانشگاه آزاد بروکسل.

“Matonge است آرايشگري hub گفت:” آدولف که فرار کنگو در سال 2010. او با این نسخهها کار به عنوان یک آرایشگر در یکی از بسیاری از سالن. مالک فروخته شده بود و مغازه اش در کینشاسا و بازگشایی آن در بروکسل با همان نام و نام خانوادگی: Franck.

آژانس های مسافرتی در محله نشان می دهد نرخ بازگشت به جمهوری دموکراتیک کنگو و آگهی در فروشگاه ویندوز ترویج متفاوت کنگو واردات-صادرات کسب و کار.

“ما کنگو DHL گفت:” صاحب BKR که کسب و کار اجرا در فارسی به کنگو زبان ملی.

“مردم به ما می آیند چرا که وقتی آنها ارسال بسته به خارج از کشور, آنها می خواهم که قادر به صحبت به زبان خود.”

Hairdresser Nicky Chou poses in her hair salon at the Matonge gallery in Brussels

آرایشگاه نیکی چو و Ambrosio, در اصل از کنگو در سالن مو در بروکسل [فرانسوا لنوار/رویترز]

صف فرم خارج انتقال پول مغازه ها و بسیاری از مردم با ارسال پول برای خانواده خود را در جمهوری دموکراتیک کنگو کشور است که به شدت متکی به حواله.

با توجه به آمار و ارقام کنگو یک فرد زندگی در بلژیک خواهد شد انتقال به طور متوسط 2,400 یورو ($2,695) به DRC هر سال است.

در حالی که نسل دوم Belgo-کنگو به دنبال بهبود زندگی خود را در بلژیک نسل های قدیمی تر همچنان نگران اوضاع در جمهوری دموکراتیک کنگو.

“شبیه به استعمار روند بلژیک decolonisation شده است یک فاجعه برای کنگو” فیلیپ Buyck یک فعال سیاسی که در سال 2005 افتتاح شد لومومبا کتابخانه در مرکز Matonge الجزیره گفت:.

استعمار چپ یک میراث استبداد با این کشور رنج می برند تحت رژیم موبوتو Sese Seko و جانشینان او لوران Kabila و Joseph Kabila.

چه نقش است که بلژیک در گذار به سمت استقلال بوده است به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

عدالت و صلح (عدالت Paix et) حقوق بشر سازمان بر مدیریت ضعیف از کمک های توسعه ای از بلژیک که هیچگاه به کسانی که مورد نیاز است.

“کنار عدالت برای جامعه ما یکی از خواسته های بسیاری از کنگو در واقع مالی restitutions” گفت: Mireille-Tsheusi رابرت.

تازه واردان

اولین امواج کنگو ورود نمی توان برنامه های بلند مدت در بلژیک امیدوار به بازگشت به کشور خود پس از بهبود وضعیت وجود دارد.

پس خارج نمی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در Matonge که میزبان تعداد زیادی از اروپایی پان-آفریقایی و خاورمیانه کافه ها و رستوران ها.

مهاجران جدید از جمهوری دموکراتیک کنگو و در سراسر آفریقا به این منطقه می آیند به دنبال حمایت از هموطنان که موفق به ایجاد یک زندگی جدید در بلژیک.

دیللو یک پناهجو از گویان داده شد یک نقطه در پشت یک سالن برای خیاط خدمات در Matonge پس از زندگی در خیابان برای دو سال.

Celebrations marking the 60th anniversary of Congo's independence from Belgium in Brussels

یک گروه انجام در Matonge منطقه بروکسل [فرانسوا لنوار/رویترز]

در ژوئن 30, او و بسیاری دیگر در آفریقا, جامعه, جشن, جمهوری دموکراتیک کنگو استقلال در Matonge.

بلیط فروخته شد در کنگو-فلاندرز سازمان فرهنگی KUUMBA در وسط Matonge که روز سه شنبه میزبان یک کنسرت ها و فعالیت ها به جشن سالگرد.

فیلیپ Buyck برنامه ریزی شده تمام روز رویداد در Tam-Tam بار آن را بشنود, در میان دیگران, سخنرانی پسر اولین نخست وزیر جمهوری دموکراتیک کنگو پاتریس لومومبا.

لومومبا شد یک آفریقایی با نماد مقاومت پس از یک سخنرانی تاریخی در 30 ژوئن 1960 که در آن او را متهم سابق استعماری اربابان نژادپرست بدرفتاری و وادار کردن “تحقیر برده داری” در کنگو مردم است.

در روز سه شنبه بلژیک پادشاه فیلیپ با ابراز “تاسف عمیق ترین” برای آسیب انجام شده در طول حاکمیت استعماری بلژیک به مردم کنگو در برای اولین بار در کشور.

Patrice Lumumba, the Prime Minister of the Congo, signs the act of independence of the Congo in Leopoldville, Congo on June 30, 1960. At right is Gaston Eyskens, Prime Minister of Belgium, who signed

پاتریس لومومبا نشانه عمل از استقلال کنگو در 30 ژوئن 1960 [آسوشیتد پرس]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>