بایر به پرداخت 10 میلیارد دلار برای حل و فصل خلاصه سرطان دعاوی

ما شاکی هستند و به دنبال غول ادعا می کند بیش از آن glyphosate-بر اساس weedkillers باعث سرطان می شود. مذاکرات شده اند مداوم برای بیش از یک سال است.

دارویی و شیمیایی آلمانی غول بایر اعلام کرد که قصد دارد به پرداخت بیش از 10 میلیارد دلار (€8.9 میلیارد دلار) به حل و فصل در حدود 95,000 پرونده های حقوقی در ایالات متحده مربوط به محصول خود را ارزیابی.

علف های هرز قاتل شامل بحث عنصر فعال glyphosate است که مرتبط با سرطان است.

“این خلاصه حل و فصل است و عمل درست در زمان مناسب برای بایر را به یک دوره طولانی از عدم اطمینان به پایان” بایر اجرایی ورنر Baumann گفت.

“بایر عاقلانه تصمیم به حل و فصل دعوی قضایی به جای رول تاس در دادگاه آمریکایی” گفت: فینبرگ.

بایر که خریداری خلاصه ساز مونسانتو در سال 2018 برای $63 میلیارد و بارها در دفاع از ایمنی از علف های هرز قاتل با اشاره به مطالعات انجام شده نشان می دهد که glyphosate امن است.

این شرکت گفته است که ادامه خواهد داد و فروش ارزیابی می کند و برنامه ریزی برای اضافه کردن یک برچسب هشدار دهنده سرطان به محصول.

با این وجود دولت آلمان سال گذشته به تصویب ممنوعیت glyphosate ابتدا در سال 2023.

این شرکت شده است گرفتار دعاوی مربوط به خلاصه ای از آن به دست آورد مونسانتو که آمار سهام آن سخت و باعث شد که شرکت های ارزیابی به کاهش است.

بایر امیدوار است تا 10 میلیارد دلار class-action حل و فصل خواهد شد و پوشش حدود 75 ٪ از زمان دادخواهی در برابر آن متشکل از برخی 125,000 ثبت و unfiled ادعا می کند.

حل و فصل میانجی کن فینبرگ گفت که برخی از 25,000 ادعا باقی مانده است بی قراری, اما او انتظار ندارد که وجود دارد به هر آزمایشات بیشتر در برابر بایر در ماه های آینده.

jcg/aw (AP, Reuters, AFP)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>