بار تحت آتش بیش از مقایسه قفل ویروس به برده داری

دادستان کل ویلیام بار در حال ترسیم محکومیت شدید برای مقایسه دستورات قفل شدن در طول همه گیر کروناویروس به برده داری

به به اشتراک گذاری به

بار در اظهارات چهارشنبه شب در رویدادی به میزبانی کالج هیلزدیل، دستور قفل شدن را «بزرگترین نفوذ به آزادی های مدنی در تاریخ آمریکا» از زمان برده داری فراخوانده بود.

نظرات او، در یک رویداد ویرجینیای شمالی به میزبانی مدرسه، همچنین از دادستان های خود به دلیل رفتار به عنوان «شکارچی سر» در تعقیب اهداف برجسته و استفاده از وزن سیستم عدالت کیفری برای راه اندازی آنچه به گفته او کاوشگرهای سیاسی «بد تصور» است، انتقاد کرد.

بایدن گفت: «آیا تا به حال، تا به حال به هیچ یک از شما فکر کرده بودید.» دادستان کل می گوید «پیروی از توصیه های جامعه علمی برای نجات جان شما و دیگر مردم معادل برده داری است، مردم در زنجیر قرار می شوند.»

وی افزود: من هرگز، هرگز، هرگز فکر نمی کردم که چنین اداره ای کاملا و کاملا غیرمسئولانه را ببینم.

Rep. James Clyburn, D-S.C., the No. 3 House Democratic leader, told CNN that Barr’s remarks were “the most ridiculous, tone-deaf, God-awful things I’ve ever heard” because they wrongly equated human bondage with a measure aimed at saving lives.

“برده داری در مورد نجات جان ها نبود. این در مورد کاهش زندگی بود.” کلایبرن گفت. “این همه گیر تهدیدی برای زندگی انسان است.”

اين اولين باري نيست که بار دستورات اقامت در خونه رو محکوم ميکنه

او پیش از این گفته بود که برخی دستورات «به طرز نگران کننده ای به بازداشت خانه نزدیک بوده اند» و وزارت دادگستری نامه هایی به چندین ایالت ارسال کرد و هشدار داد که برخی از محدودیت های مربوط به ویروس آن ها ممکن است غیرقانونی باشد. دادستان ها همچنین اظهارات مورد علاقه چندین پرونده مدنی را مطرح کردند که برخی از محدودیت ها را به چالش می کشیدند.

بار گفت: “مردان و زنانی که اقتدار نهایی در وزارت دادگستری دارند، به این ترتیب کسانی هستند که مقامات منتخب ما این مسئولیت را بر عهده گرفته اند – با انتصاب ریاست جمهوری و تأیید سنا.” “این نعمت از سوی دو شاخه سیاسی دولت به این مقامات مشروعیت دموکراتیک می دهد که مقامات حرفه ای به سادگی در اختیار ندارد.”

بار خود به عنوان دادستان کل در پیگیری دسته های خاصی از پیگرد قانونی، از جمله استفاده از اساسنامه های فدرال برای متهمان در ناآرامی هایی که شهرها را پس از مرگ جورج فلوید پرت می کرد، پرخاشگر بوده است. اما او هشدار داد که دادستان ها می توانند بیش از حد به پرونده های خود در راه هایی که چشم انداز و قضاوت خود را از دست می دهند متصل شوند و مجموعه ای از پیگرد قانونی – از جمله تحت دولت های قبلی – را فهرست کنند که در آن گفته بود به اعتقاد او دولت مواضع افراطی گرفته است.

بار می گوید: «دادستان های فردی گاهی می توانند شکارچی سر شوند که با پایین بردن هدف شان مصرف می شوند.» “با توجه به تصمیمات خود را به بررسی توسط سرپرستان جدا تضمین دخالت تصمیم گیرندگان دلسوز در روند است.”

نظرات بار به نظر می رسید اشاره ای با پوشش نازک به فراکاس باشد که پیش از صدور حکم فوریه راجر استون محدود ترامپ به وجود آمد. در آن صورت بار توصیه صدور حکم دادستان های خط را به نفع مجازات سبک تر رد کرد. این اقدام باعث شد تا کل تیم محاکمه قبل از جلسه صدور حکم استون دست از کار بکشند. بار از مداخله خود مانند منافع عدالت دفاع کرده است.

او در ماه مه به دنبال برکناری پرونده جنایی علیه مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ بود که به عنوان بخشی از تحقیقات مشاور ویژه رابرت مولر در روسیه به دروغ گویی به اف بی آی اعتراف کرد. درخواست بار در یک مبارزه دادگاه گره خورده است.

همچنين روز پنجشنبه، يک سخنگوی بار گفت وزارت دادگستری در مورد شارژ مقامات پورتلند در ناآرامی های مدنی در آنجا کاوش کرده است. آنها تحقیق کردند که آیا آنها می توانند اتهامات جنایی یا مدنی علیه مقامات وضع – بررسی اینکه آیا خطابه ها و اقدامات خود را ممکن است کمک کرده است تحریک خشونت در پورتلند. این اقدام بر تلاش دولت بزرگتر ترامپ برای کانون توجه و سرکوب خشونت های مربوط به اعتراض تاکید کرد. اکثریت تظاهرات اصلاحات دسته جمعی پلیس در سراسر کشور مسالمت آمیز بوده است.

———

دنبال اریک تاکر در توییتر در http://www.twitter.com/etuckerAP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>