بنگلادش با استفاده از قانون بحث برانگیز به “تهوع رسانه ها و آزادی بیان’

داکا, بنگلادش – حداقل 20 روزنامه نگاران در بنگلادش متهم شده اند یا دستگیر و تحت بحث امنیت دیجیتال عمل می کنند (DSA) در ماه گذشته افزایش نگرانی ها در مورد آزادی بیان در جنوب کشور آسیایی.

تعدادی از روزنامه نگاران بازداشت شده اند برای رسانه های اجتماعی پست های انتقادی از دولت یا گزارش بر دولت را از دست داده و coronavirus بیماری همه گیر.

بیشتر:

نزدیک به 60 نفر بوده است در برابر بیش از 100 نفر از جمله 22 روزنامه نگاران تحت DSA این سال تا مارس 6, با توجه به مطالعه توسط ماده 19 بریتانیا بر اساس حقوق بشر بدن.

روزنامه نگار ارشد Shafiqul اسلام Kajol ناپدید شده در مارس 10, یک روز پس از یک سیاستمدار از حزب حاکم عوامی لیگ در پارتی پرونده جنایی مورد افترا علیه او برای انتشار “نادرست و توهین آمیز به طور غیر قانونی به دست آمده و توهین آمیز” مطالب on Facebook.

یک حزب حاکم قانونگذار Saifuzzaman Shikor زمینه را مورد افترا علیه Kajol, یک عکاس و سردبیر هفته ای دوبار Pakkhakal مجله و 31 دیگران را متهم و آنها را از ارتباط او را برای خدمات اسکورت اجرا از یک هتل.

Kajol مرموزی تبدیل شده تا در بازداشت پلیس 53 روز بعد در هند-بنگلادش مرز.

Monorom Palak, son of journalist Shafiqul Islam Kajol

Monorom Polok, Kajol را التماس کرد برای پدرش انتشار [خ/خبرگزاری فرانسه]

او سیلی خورده است با سه مورد زیر DSA یک قانون حقوق بدن را به عنوان “سخت گیرانه”. پلیس باید ثبت نام چهارمین مورد در برابر Kajol برای “خاطی” را به کشور خود.

اگر مجازات او هفت سال در زندان است.

یکی دیگر از بالا, ویرایشگر Motiur رحمان Chowdhury شد و بعدها هم در همین مورد است.

‘یک زندانی وجدانی’

سازمان عفو بین الملل گفت: Kajol بازداشت شد برای اعمال حق خود برای آزادی بیان. “Shafiqul اسلام Kajol یک زندانی عقیدتی است و باید فورا و بدون قید و شرط” حقوق بدن گفت: در بیانیه منتشر شده در مارس 6.

Monorom Polok, Kajol را التماس کرد و پدرش را آزاد کند. “پدر من هنوز هم نمی کردم این شانس را به تجدید نظر در مقابل یک دادگاه به عنوان دادگاه در حال حاضر بسته با توجه به COVID -19 مستند” Polok به الجزیره.

“از انسانیت و محبت ما به دولت به نظر من پدر روابط عمومی-شرایط بهداشتی موجود و وضعیت روانی و بلافاصله او را آزاد و رها همه اتهامات علیه او را” او گفت:.

روزنامه نگاران پر کردن گزارش انتقادی از اقدامات دولت برای جلوگیری از گسترش این coronavirus همچنین به نظر می رسید که هدف قرار داده شده است.

در مه 6, حداقل 11 نفر از جمله یک کاریکاتوریست دو روزنامه نگار و نویسنده بودند به اتهام “پخش شایعات و انجام ضد دولت فعالیت”.

سوئد-بنگلادش خبرنگار تسنیم خلیل آمریکا-روزنامه نگار بر اساس شاهد علم و بلاگر آصف Mohiuddin نیز موارد در برابر آنها را تحت DSA.

در همان روز Didarul اسلام Bhuiyan یک عضو از یک سیاسی-مدنی سازمان Rashtrachinta دستگیر شد برای Facebook post.

“شوهر من بود و نه درگیر در هر گونه اعمال مجرمانه اما او بود و توسط لباس شخصی افرادی که شناسایی خود را به عنوان اعضای سریع اقدام گردان (RAB),” Dilshan Ara, همسرم, از Bhuiyan الجزیره گفت:.

“او بی گناه است که صرفا ارسال شده در برخی از نوشتن یو پی اس در رسانه های اجتماعی نخوری فساد در امداد توزیع فرآیند; همه ما که حق بیان در قانون اساسی.

“ما خواهان آزادی فوری او ممکن است در معرض به کروناویروس در داخل زندان است.”

پلیس دفاع از عمل

مقامات پلیس باید در دفاع از این موارد در برابر روزنامه نگاران.

Masudur رحمان داکا مترو پلیس معاون کمیسیون رسانه های الجزیره گفت: که موارد ثبت شده در آوریل 6 برابر 11 نفر از جمله روزنامه نگاران و Bhuiyan بودند ظ توسط شبه نظامی RAB برای رسانه های اجتماعی ارسال.

او تأیید کرد که پلیس به بررسی این موضوع مطابق با قانون است. “این خواهد بود تا به دادگاه برای تصمیم گیری سرنوشت خود را در پایان. همه آنها فرستاده شده است به Keranigonj مرکزی زندان در انتظار یک دادگاه” رحمان در این باره گفت.

فعالان حقوق ابراز نگرانی کرده افزایش تعداد موارد که در برابر روزنامه نگاران و منتقدان دولت است. آنها می گویند DSA قانون است که استفاده می شود به “تهوع رسانه ها و آزادی بیان”.

“ما نگران طبیعت و روش و به دنبال آن مقامات به تعقیب افراد در برخی از موارد تحت امنیت دیجیتال عمل می کنند (DSA),” سعد حمادی جنوب آسیا فعال برای سازمان عفو بین الملل در این باره گفت.

“زمانی که یک مقام پلیس را توجیهی برای گرفتن یک DSA مورد در برابر کسی است که بر اساس تنها این واقعیت است که حزب حاکم, رهبر است, آزرده, به عنوان مخالف به تعیین ضرورت و نسبت به اعمال آن را به شدت به خطر انداخته این کشور به تعهد خود برای ارتقاء و حفاظت از حق مردم برای آزادی بیان” او گفت:.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر نامیده می شود در بنگلادش به فوریت تجدید نظر DSA به اطمینان حاصل شود که آن را در خط با بین المللی و قوانین حقوق بشر.

افزایش موارد علیه روزنامه نگاران

بیش از 1000 موارد واصل شده اند در بنگلادش تحت DSA پس از آن اجرا شد و در سال 2018 است.

در دو ماه گذشته روزنامه نگاران تبدیل شده اند بیشتر در معرض خطر با بسیاری از رسانه ها اعلام lay-offs با توجه به COVID-19 همه گیر است که آلوده 25,121 کشته و 370 نفر در کشور از 160 میلیون.

یک گروه از برجسته شهروندان و روزنامه نگاران اتحادیه های کارگری خواستار آزادی زندانی رسانه ای کارگران است.

“امنیت دیجیتال عمل می کنند می تواند مفید باشد در مقابل کسانی که مرتکب cybercrimes اما از آن استفاده نمی شود در برابر خبرنگاران و رسانه ها و اشخاص” فریده Yeasmin دبیر بنگلادش ملی مطبوعات باشگاه الجزیره گفت:.

بنگلادش ویراستاران’ شورای Sampadak Parishad) نیز ابراز نگرانی کرده موارد اخیر علیه روزنامه نگاران.

“هیچ نگرانی نشان داده شده است بیش از شایستگی شکایات قبل از دستگیری” ویراستاران’ شورای اسلامی در بیانیه ای گفت.

ماه گذشته سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار گزارش که حداقل نه روزنامه نگاران بوده است جسمی حمله کردند و شش نفر به اتهام زیر DSA برای جمع آوری و یا انتشار اخبار سوء استفاده از کمک های مواد.

پاریس رسانه های مبتنی بر ناظر صفوف بنگلادش 150 نفر از 180 کشور جهان در آن 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات چهار نقطه قطره از آن تا سال 2018 رتبه بندی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>