Authoritarians فرصتی را برای سرکوب در coronavirus همه گیر

لندن — ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان اعطا شد قدرت فوق العاده ای توسط خود ملت و دولت این هفته است. با 137 رای به 53 قانونگذاران در مجارستان پارلمان به اوربن دولت قدرت به حکومت توسط فرمان برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان طولانی به عنوان نخست وزیر مناسب می داند.

گروه های مدافع حقوق بشر هشدار داده اند که اوربن بود که ستایش رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در سال گذشته که پس از انجام یک “کار فوق العاده ای” در شرق کشور اروپایی به نظر می رسد با استفاده از پوشش COVID-19 اورژانس به فرض موقعیت دیکتاتور.

در کلمات دیوید Vig, سازمان عفو بین المللی مجارستان مدیر “این قانون جدید ومى قدرت نامحدود به دولت به قانون توسط فرمان فراتر از این بیماری همه گیر.”

و تیتر در واشنگتن پست blared: “Coronavirus جان اول آن دموکراسی است.”

Renáta Uitz صندلی از مقایسه قانون اساسی قانون برنامه دانشگاه اروپای مرکزی به نام وضعیت در مجارستان “باز کردن یک دوره جدید.”

“این اولین بار است که او ادعا کرده است uncurbed, نامحدود کنترل نشده قدرت” Uitz گفت. این است که “قطعا نزدیک ما شده اند به چه دیکتاتوری مانند به نظر می رسد بر روی کاغذ. عناصر قدرت وجود دارد. و در حال حاضر تنها دفاع است, ‘OK من قصد دارم برای استفاده از این قدرت است. بنابراین ما در حال انتظار برای یک دیکتاتوری در عمل.”

قانون “گنجه رقیب تاریخی است رقیب— و این 1933 عمل را قادر می سازد که به معنای واقعی کلمه قرار هیتلر به صندلی رانندگی در آلمان است. مقاله قدرت شبیه به کسانی که از سال 1933 آلمان فعال عمل می کنند و این خیلی ترسناک به هر کس که به بررسی تاریخچه,’ Uitz گفت.

در حالی که قانون جدید در مجارستان است مشخص شده اند به عنوان مثال از رهبران ملی با استفاده از coronavirus همه گیر برای تحکیم قدرت خود بی سابقه مستندات در کشور در سراسر جهان برای کمک به جلوگیری از گسترش این بیماری است که هیچ واکسن و یا درمان شناخته شده است مطرح نگرانی برای آزادی های مدنی و حقوق بشر شدند.

این مستند

در حالی که ایالات متحده تا کنون مقاومت خواستار سراسر کشور مستند مقیاس بین المللی در واکنش به گسترش این رمان coronavirus است که بر خلاف هر چیزی که دیده می شود به زمان صلح.

روزنامه گاردین تخمین زده است که حدود 20 درصد از جمعیت جهان – برخی از 1.7 میلیارد نفر – که در زیر به برخی از نوع مستند.

و قبل از این بود که 1.3 میلیارد نفر جمعیت هند بزرگترین دموکراسی جهان شد و دستور به ترک خانه های خود را برای 21 روز. یونسکو سازمان ملل متحد آموزش و پرورش سازمان تخمین می زند که حدود 1.5 میلیارد دلار از دانش آموزان تا به حال مطالعات خود را مختل با تعطیلی مدارس و تاخیر در امتحانات.

پس از این قانون دادن اوربن گسترده قدرت های جدید تصویب شد, رئيس جمهور از کمیسیون اروپا شاخه اجرایی اتحادیه اروپا که در مجارستان است که یک عضو با صدور بیانیه ای گفت که این کمیسیون خواهد بود نظارت بر اقدامات اضطراری توسط کشورهای عضو که باید “محدود به آنچه که لازم است و به شدت متناسب” و باید “نمی یافت.”

“ارزش آزادی و دموکراسی حکومت قانون… مشترک برای همه ما است. ما باید حمایت و دفاع از آنها حتی در این زمان به چالش کشیدن” بیانیه ای گفت:.

فرانسه و ایتالیا و انگلستان باید به متفاوت متحده lockdown اگر چه تفاوت های مهم است که دولت خود را تعیین کرده اند محدودیت های زمانی و وعده داده شده به طور منظم بررسی گسترش قدرت خود را. هنوز انگلستان به عنوان مثال آمده است تحت انتقاد به اتهام سوء استفاده از قدرت پلیس در نظارت بر مستند.

“بسیاری از دموکراتیک قانون اساسی باید مفاد اعلامیه اضطراری برای حکومت موقت با فرمان و بنابراین سوال این است که چه می شود نورد زمانی که بحران عبور” متی Kroenig یک عضو ارشد “شورای آتلانتیک” فکر می کنم تانک و نویسنده کتاب آینده ‘بازگشت از قدرت های بزرگ رقابت دموکراسی در مقابل استبداد’ گفت: ABC News. “و من گمان می کنم در برخی از موارد رهبران در حال دیدن این عنوان یک فرصت برای گرفتن قدرت است.”

جو Nye آمریکایی علوم سیاسی سابق و دین از دانشگاه کندی دولت در دانشگاه هاروارد گفت: ABC اخبار است که او معتقد است “این سیاست [از مستند] پذیرفته می شود اگر آنها دیده می شود که لازم است برای نجات بسیاری از زندگی است.”

وجود دارد بدون شک تنش بین اضطراری قدرت دولتها در سراسر جهان با استفاده از به تعلیق زندگی مدرن به عنوان ما آن را می دانم, و حفظ, حیاتی, آزادی های مدنی.

“دولت حق دارد برای انجام این کار خود را برای محافظت از شهروندان هنگامی که وجود دارد یک تهدید واقعی از سلامت و همچنین از ایمنی” میشل گودوین از مدیر موسس مرکز بیوتکنولوژی و بهداشت جهانی سیاست در دانشگاه کالیفرنیا گفت. “اما این حق مطلق نیست… وجود داشته اند زمان در سراسر تاریخ که در آن دولت به سرعت تبدیل به سلامت به عنوان آن گوه مسائل به منظور انجام چه خواهد بود در غیر این صورت یک دستور کار سیاسی است.”

“هرگز اجازه یک بحران خوب رفتن به زباله’

در زمان بحران وجود دارد باقی می ماند تفاوت بین متعارف دموکراسی گرفتن در اورژانس قدرت و کشور در سال های اخیر است که “پسرفت نسبت به استبداد” – سیستم از دولت توسط یکی از قدرتمند فردی – با توجه به Kroenig. مجارستان است که فقط یکی از آن کشورها است.

“بخشی از زمینه گسترده تر در اینجا این است که ما شاهد یک کاهش در تعداد از دموکراسی در سراسر جهان… ما در یک دوره که در آن استبداد است در ماه مارس و دموکراسی به نظر می رسد در کاهش” Kroenig گفت.

مثال دیگر این است که فیلیپین که رودریگو Duterte یکی دیگر از قدرتمند رهبر که رئیس جمهور تهمت ستایش است در گذشته نیز اعطا شده است, فراگیر, جدید اورژانس قدرت بیش بهداشت و درمان کشور و سیستم است که می تواند تمدید سه ماه گذشته است. او همچنین به دنبال حتی بیشتر قدرت را بیش از شرکت های خصوصی و ابزار صنایع با توجه به NPR.

مانند مجارستان فیلیپین نیز تصویب قوانین ساخت و گسترش اخبار جعلی در مورد ویروس یک جرم جنایی است که طرفداران این باور هستند که بهانه ای برای سرکوب.

با اشاره به نمونه ای از Duterte, Kroenig گفت: برخی از رهبران ممکن است به دنبال قدرت آنها “قصد داریم به نگه داشتن برای همیشه” اتخاذ سرود: “هرگز اجازه ندهید یک بحران خوب هدر برود.”

وجود دارد بسیاری از نمونه های تاریخی او گفت: از “رهبران به آرامی accru[ing] قدرت تا زمانی که وجود دارد هیچ ذره از دموکراسی باقی مانده است.”

در سال گذشته به نظر می رسد ممکن چندی پیش در آب و هوای فعلی و در عین حال مهم است به یاد داشته باشید که جنبشهای اعتراضی به چالش کشیده اقتدار دولتها در سراسر جهان از آمریکای جنوبی به هند و ایران و هنگ کنگ است.

آنچه که در مورد کوروناویروس:

 • چگونه آن آغاز شده و چگونه به خودتان محافظت: Coronavirus توضیح داد
 • چه باید بکنید اگر شما علائم: علائم کروناویروس
 • پیگیری گسترش در ایالات متحده و در سراسر جهان: Coronavirus نقشه
 • شرایط اضطراری مانند بیماری همه گیر کوروناویروس نه تنها اجازه می دهد برای دولت ها به استفاده از اورژانس قدرت آنها اغلب نگاه مردم به رهبران قوی به منظور مقابله با آنها با توجه به نای.

  “من فکر می کنم این سیاست مورد قبول خواهد بود اگر آنها دیده می شود که لازم است برای نجات جان بسیاری از” نای اضافه شده است. “بله در زمان بحران و ترس انسان ها تبدیل به چهره های قدرت. آمریکایی ها تمایل به تجمع در اطراف رئیس جمهور و authoritarians تمایل برای به دست گرفتن قدرت بیشتر است.”

  توده نظارت

  این تاکتیک استفاده می شود برای نظارت بر حرکت افراد به ظاهر برای حفاظت از بهداشت عمومی می تواند پیامدهای قابل توجهی برای آینده جنبشهای اعتراضی و در واقع عادی زندگی را برای میلیون ها نفر از مردم برای ماه های آینده و فراتر از آن.

  یک میزبان از کشورهای دموکراتیک اسرائیل و کره جنوبی به نام فقط دو پیوست رژیمهای مانند چین و ایران است که باید به دنبال پیگیری coronavirus بیماران با استفاده از تلفن همراه داده است. چندین کشور اروپایی به صدرنشینی مشابه حرکت می کند.

  اما در چین منشاء شیوع مقامات رفته اند یک گام به توسل به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین نه تنها ضد عفونی کردن مناطق و تحویل, خرید بلکه برای ردیابی افراد پس از آنها مردم می تواند دور زدن ردیابی تلفن همراه توسط تلفن های خود را ترک در خانه با توجه به Kroenig.

  “ما دیده ایم روش های خاص است که در آن دولت های اقتدارگرا در حال بهبود توانایی های خود را برای سرکوب جامعه در بحران,” او گفت:. “من فکر می کنم چینی ها [دولت] در حال آموزش در این بحران است که آنها می توانند همچنان به اجرای حتی پس از بحران عبور می کند.”

  در واقع هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده است برای کمک به اجرای مستندات در چنین طیف وسیعی از مکان های مختلف به عنوان هند و ایتالیا و پرتغال و اندونزی است.

  روسیه در عین حال تبدیل به سیستم تشخیص صورت در مسکو در حال حاضر یکی از بزرگترین در جهان به پلیس آن مستند. این سیستم می تواند هشدار پلیس هنگامی که آن را به رسمیت می شناسد افرادی که نباید خارج از خانه و مقامات گفته اند که آن را در حال حاضر گرفتار 500 نفر که نقض سفارشات به خود منزوی پس از شروع ماه مارس است. این شهر همچنین به معرفی ویژه عبور سیستم که در آن ساکنان دریافت یک کد QR است که آنها باید قادر به نشان می دهد زمانی که بیرون رفتن حتی برای بازدید از فروشگاه مواد غذایی.

  مایل kahler جمع یک عضو ارشد در شورای روابط خارجی, در حالی که مردد به حدس و گمان در مورد چگونه همه گیر خواهد شد تغییر سیاست در دراز مدت است که در توافق است.

  “ما فقط یک دیگر قابل مقایسه مورد – 1918 [آنفلوآنزای اسپانیایی] pandemic,” او گفت: ABC اخبار در ایمیل و ارز. “در آن صورت بسیاری از جهان در حال حاضر در یک جنگ جای پا; سیاسی جمعیت تا به حال تجربه سال در مقیاس تلفات و انتظار می رود کمتر از دولت خود را از نظر سلامت عمومی است.”

  در ایالات متحده قانونگذاران در سمت چپ و آزادیخواه حق در توافق عمومی است که استفاده از چنین اقدامات باید به شدت محدود او گفت: اما کسانی که همان تعادل هستند که در جای خود برای یک میزبان از کشورها در سراسر جهان است.

  در حالی که ممکن است خیلی زود در دراز مدت چه تاثیراتی بر سیاست جهانی همه گیر خواهد شد, آنچه که روشن است این است که ما در یک “عمده لحظه تاریخی” با توجه به Koenig.

  “من فکر می کنم این می تواند یک نقطه عطف. یک نقطه که در آن همه چیز می تواند در تعدادی از جهات مختلف” او گفت:. “”آیا این ، آن را به طور موقت برای مقابله با بحران و یا انجام این قدرت در محل باقی می ماند به طور دائم؟”

  tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

  Leave a reply

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>