استرالیا دادگاه می گوید حمله در قلب آزادی مطبوعات ردیف غیر قانونی

استرالیا دادگاه عالی روز چهارشنبه حکم که حکم توسط پلیس استفاده می شود برای جستجو یک روزنامه نگار خانه غیر قانونی است اما به منظور کشف و ضبط مواد تخریب شده در یک تصمیم گیری است که واجد شرایط دریافت ستایش از آزادی مطبوعات طرفداران.

هفت عضو نیمکت به اتفاق آراء حکم داد که حکم به جستجو خانه اخبار پارسیان خبرنگار Annika Smethurst در ژوئن 2019 شد نامعتبر است و پلیس جستجو و تشنج از داده ها را از گوشی و لپ تاپ غیر قانونی بودند.

بیشتر:

این حمله به دنبال شناسایی منابع گزارش منتشر شده توسط Smethurst در مارس 2018 ادعا که دولت در حال برنامه ریزی برای گسترش قدرت خود برای جاسوسی از شهروندان استرالیا.

یک روز پس از آن پلیس نیز حمله کردند سیدنی ستاد از پخش عمومی ABC تلاش برای پیگیری کردن یکی دیگر از افشاگر وابسته به ABC گزارش اتهام جنایات جنگی توسط نیروهای نظامی استرالیا در افغانستان باعث یک طوفان از انتقاد توسط رسانه ها و حقوق مدنی قرار گرفتند.

پلیس اصرار داشت که حمله بر یک سال 1914 قانون به معنای ضد جنگ جهانی اول-عصر آلمانی جاسوسی توجیه بود.

پس از یک چالش قانونی به این حکم با اعتبار هفت قاضی نیمکت این کشور بالاترین دادگاه گفت: این سند باید پس از نقض آن را نمی طلسم مشکوک جرم “با دقت کافی” و misstated قانون مربوطه.

الفبای راه اندازی کرده است جداگانه چالش های قانونی به حمله به مقر.

اما قضات بودند تقسیم بر اینکه پلیس باید به یک کشف و ضبط چوب USB با اطلاعات از Smethurst گوشی های هوشمند تنها با سه گفت: این سازمان اجرای قانون باید انجام دهید.

با احتیاط پاسخ

مخلوط حکم آورده محتاط حمایت از آزادی مطبوعات طرفداران که استقبال مانع به پلیس تصرف اطلاعات داده شده به یک خبرنگار در اعتماد به نفس. اما آنها با اشاره به ویژگی های زمینه ای برای تصمیم گیری.

“حمله شد, حمله به دانستن آنچه دولت ما انجام به نام ما” گفت: Marcus Strom فدرال و رئیس جمهور از رسانه ها سرگرمی و هنر داد که نشان دهنده روزنامه نگاران.

“حکم شده است نقض در یک فنی به قدرت فعال است که این حمله باقی می ماند,” او اضافه شده, در بیانیه ای.

پیتر استرالیایی استرالیا روزنامه نگار است که تبدیل به یک مدافع آزادی مطبوعات پس از زندانی در Eygpt گفت: در یک صدای جیر جیر که دادگاه عالی داده بود “یک ویژگی های حاکم است که گفت: AFP آشفته نوشتن جستجو در حکم”.

“دادگاه به آدرس نیست آزادی مطبوعات مسائل. قضاوت تأکید دوباره نیاز به حفاظت قوی برای آزادی مطبوعات در استرالیا قانون” استرالیایی را صدای جیر جیر گفت.

بر خلاف بسیاری از کشورهای غربی استرالیا ندارد منشور حقوق یا قانون اساسی مندرج برای حفاظت از آزادی بیان و یا قوانین برای محافظت از دولت خبرچین.

این AFP news agency گفت: در بیانیه ای که آن را در نظر و عمل مطابق با حکم دادگاه است اما به نظر بیشتر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>