حداقل 21 مرده و یا از دست رفته در حمله بر مرکز مالی ایجاد کرد

حداقل 21 نفر گزارش شده است مرده و یا از دست رفته پس از حمله به یک روستا در مرکز مالی بود که این صحنه در سال گذشته از این کشور بدترین غیر نظامی قتل عام در سال های اخیر است.

مالی دولت گفت: مردان مسلح سوخته خانه ها و غارت احشام در روستای Ogossagou یک روستای Fulani دامداران در مرکزی موپتی منطقه در حمله صبح روز جمعه.

این بیانیه دولت نمی گویند که انجام این حمله است.

Hamadou Dicko از Fulani انجمن Tabital Pulaaku قرار داده مرگ و میر در 22 حداقل.

“آنها آمد و همه چیز را که نقل مکان کرد,” او گفت:.

در حمله Ogossagou در ماه مارس گذشته مشکوک مبارزان از یک گروه رقیب کشته شدن بیش از 150 نفر از شهروندان بخشی از فزاینده خشونت های قومی در غرب آفریقا گسترده منطقه ساحل. مالی مقامات گفته اند که آنها گمان می دن نه Ambassagou یک قومی Dogon گروه انجام در سال گذشته قتل عام در Ogossagou. این گروه مسئولیت را انکار می کند.

Moulaye Guindo شهردار این شهر در این نزدیکی هست از Bankass و یکی دیگر از مقام های محلی که کاهش یافته است به نام گفته خبرگزاری رویترز که Ogossagou تحت حمله روز جمعه به کمتر از 24 ساعت پس از مالی نیروهای نظامی که شده بود مستقر در نزدیکی Ogossagou چپ خود را پایه.

سخنگوی ارتش گفت: سربازان مستقر شده بودند برای پاسخ به حمله است اما به نظر در مورد اینکه آیا آنها قبلا در سمت چپ پایه های محلی است.

ماموریت سازمان ملل در مالی گفت: آن را با ارسال یک نیروی واکنش سریع را به روستا که در آن چند تن نیز زخمی شدند. آن را نیز ارائه پشتیبانی هوایی برای جلوگیری از حملات بیشتر و تخلیه زخمی ها را گفت.

Mahamat صالح Annadif, رئیس ماموریت سازمان ملل در مالی گفت که او شوکه و خشمگین با حمله کند.

“نیاز فوری وجود دارد برای شکستن این مارپیچ از خشونت در این منطقه,” او گفت:.

مرکزی مالی ساکنان انتقاد ارتش برای عدم محافظت از آنها در برابر خشونت است که آواره 200,000 نفر و در سمت چپ بسیاری از جوامع با دولت های محلی و یا به معنای دفاع.

بیش از 450 تن در مرکز مالی در سال گذشته توسط گروه های مسلح آن را مرگبارترین سال در منطقه پس از بحران در این کشور آغاز شد و در سال 2012 با توجه به دیده بان حقوق بشر.

قومی و درگیری شده اند در حال انجام و بهره برداری توسط گروه های مسلح وابسته به القاعده و دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که در استخدام مردان از Peuhl یا Fulani گروه قومی به علت خود.

Dogon گروه های مسلح را نیز بوجود آمده و در حال متهم به حمایت مالی نظامی سرکوب گروه های مسلح.

این درگیری ها تاکنون هزاران نفر از زندگی و گسترش به کشور همسایه نیجر و بورکینا فاسو.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>