همانطور که ترامپ عقب نگه می دارد، شرکت های فن آوری گام در امنیت انتخابات

واشنگتن — آدام شیف در مخاطبان در سال 2018 آسپن امنیت تالار گفتگو بود که اجرایی مایکروسافت ذکر تلاش برای هک کردن سه سیاستمدار برای انتخاب مجدد. این اولین باری بود که شیف، سپس دموکرات برتر کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، تا به حال از آن شنیده بود.

قانونگزاران از کمک بخش خصوصی استقبال می کنند و می گويند شرکت ها به طور فزاينده ای در آينده تبديل شده اند، اما اين يک راه مبهم برای کسب اطلاعات است. به شرکت ها اجازه می دهد تا بخش عمده ای از آنچه مردم می دانند را کنترل کنند و برخی همکاری بیشتری نسبت به دیگران دارند.

ویرجینیا سن مارک وارنر، دموکرات برتر کمیته اطلاعات سنا می گوید: «اگر شرکتی بخواهد آن را علنی کند، این عالی است.» «اما وقتی نمی خواهند آن را مورد توجه دولت قرار دهند چه اتفاقی می افتد؟»

این اتفاقی بود که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، زمانی که روسیه بی اطلاعی را از طریق رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک، توییتر و یوتیوب گسترش داد. آن شرکت ها برای به رسمیت شناختن این مشکل کند بودند و آنها در ابتدا در درخواست های دولت برای کسب اطلاعات بیشتر balked. اما پس از اینکه کنگره آن ها را علناً هل داد، به تدریج همکاری بیشتری کردند.

در حال حاضر ، فیس بوک و توییتر به کنگره جلسات توجیهی منظم به کمیته های اطلاعاتی ، صدور گزارش های مکرر در مورد فعالیت های مخرب و بخشی از گروهی که به طور منظم با اجرای قانون و مقامات اطلاعاتی در دولت ملاقات می کند.

مایکروسافت که بخشی از آن گروه است، هفته گذشته اعلام کرد هکرهای روسی سعی کرده اند رایانه ها را در بیش از 200 سازمان از جمله کمپین های سیاسی و مشاوران آنها نقض کنند. بیشتر تلاش های هک عوامل روسی، چینی و ایرانی توسط نرم افزار امنیتی مایکروسافت متوقف شد و اهداف مطلع شدند. اما این شرکت نمی خواهد بگوید که کدام نامزدها یا نهادها ممکن است نقض شده اند.

قانونگزاران می گويند بخش خصوصی فقط می تواند اين کار را انجام دهد.

سن سوزان کالینز، آر-مین، عضو کمیته اطلاعات سنا می گوید: «مطمئناً مهم این است که شرکت های رسانه های اجتماعی شرکت کنند و همکاری کنند که همیشه در گذشته این کار را انجام نداده اند، اما این به هیچ وجه جایگزین تحلیلی نمی شود که توسط جامعه اطلاعاتی انجام می شود و من معتقدم که تحلیل باید با کنگره در میان گذاشته شود.»

آن رابطه بین سازمان های اطلاعاتی و کنگره از زمان روی کار آمد ترامپ تیره و تار شده است. او به نتیجه گیری آژانس ها در مورد دخالت روسیه در سال ۲۰۱۶ شک کرده است و او مقاماتی را که اطلاعاتی را که دوست نداشت به اشتراک گذاشتند، اخراج، تخریب و انتقاد کرد.

مدیر فعلی اطلاعات ملی، جان راتکلیف، متحد نزدیک ترامپ، سعی کرد به بیشتر جلسات توجیهی امنیتی انتخابات در فرد پایان دهد – تصمیمی که او بعدها پس از انتقاد قانونگزاران هر دو حزب معکوس کرد. اما راتکلیف حفظ می کند که دفتر او جلسات توجیهی “همه عضو” را برای همه قانونگزاران ارائه نخواهد داد، با استناد به آنچه او می گوید نشت از برخی از آن جلسات در سال جاری بود.

قانونگزاران می گويند در محدود کردن آنچه به کنگره داده می شود، دولت به طور موثری آنچه را که در مورد امنيت انتخابات و اطلاعات غلط به مردم می گويد محدود می کند. که تهدید به ایجاد سردرگمی می کند، همان طور که دشمنان خارجی مانند روسیه به آن امیدوارند.

شیف که اکنون رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان است، شرکت ها را تحت فشار قرار داده است تا با سرعت بیشتری عمل کنند، از جمله پایین بردن اطلاعات غلط قبل از ویروسی شدن، نه بعد از آن. او نگرانی های خاصی در مورد گوگل که مالک یوتیوب است دارد و می گوید کمتر از دیگران شفاف بوده است. شیف و دیگر قانونگزاران نگرانی ها را در مورد ویدئوهای دکترا و رسانه های خبری متعلق به خارجی که اخبار جعلی را بر روی سکوی ویدئویی پخش می کنند، افزایش داده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>