به عنوان جنگل های سوختگی در سراسر جهان به آب آشامیدنی در معرض خطر است

پرده های پارچه کشش در سراسر بزرگ Warragamba سد به دام خاکستر و رسوبات رود به شستشو کردن آتش سوزی سوخته دامنه و به مخزن که دارای 80 درصد از درمان نوشیدن آب برای سیدنی بیشتر منطقه است.

در استرالیا سرمایه های ملی از کانبرا که در آن یک وضعیت اضطراری اعلام شد و در روز جمعه به دلیل خارج از کنترل آتش سوزی جنگل ها به جنوب آن مقامات امیدوارند جدید تصفيه آب و دیگر اقدامات را جلوگیری از تکرار مشکلات کیفیت آب و اختلال که به دنبال آتش سوزی مرگبار 17 سال پیش.

وجود دارد هنوز رتبهدهی نشده است یک معضل اساسی در سیستم آب آشامیدنی در جنوب شرقی استرالیا از آتش سوزی شدید که سوخته بیش از 40 ، 000 مایل مربع (104,000 کیلومتر مربع) از سپتامبر. اما مقامات از تجربه می دانیم که بزرگترین خطرات را به تکرار باران بیش از چندین ماه و یا سال در حالی که آسیب دیده حوزه یا حوضه آبریز مناطق بهبود می یابند.

و به دلیل حجم و شدت آتش سوزی اثرات بالقوه هستند مشخص نشده است.

“منطقه جنگل سوخته در استرالیا در یک آتش فصل فقط سرسام آور” گفت: Stefan دوئر یک استاد در دانشگاه سوانزی در انگلستان که در مطالعات اثرات آتش سوزی جنگل ها در رسوب و خاکستر رواناب. “ما دیده نمی شود هر چیزی مانند آن را در تاریخ ثبت شده است.”

این وضعیت در استرالیا نشان می دهد در حال رشد جهانی نگرانی: جنگل ها مراتع و مناطق دیگر که تامین آب آشامیدنی برای صدها میلیون نفر از مردم به طور فزاینده ای در معرض خطر آتش سوزی با توجه به گرم تر, خشک کن, آب و هوا است که تمدید آتش فصول و بیشتر مردم در حال حرکت به آن مناطق که در آن آنها می توانند به طور تصادفی آتش زدند.

بیش از 60 درصد از تامین آب جهان در این 100 تا از بزرگترین شهرهای سرچشمه در آتش مستعد حوزه و تعداد بی شماری از جوامع کوچکتر نیز تکیه بر سطح آب در مناطق آسیب پذیر, محققان می گویند.

هنگامی که باران می کند سقوط آن می تواند شدید آزادسازی مقدار زیادی آب در یک دوره کوتاه از زمان است که می تواند به سرعت ساییده شدن برهنه دامنه و شستن حجم عظیمی از خاکستر و رسوب باقی مانده به آبراه حیاتی و مخازن. علاوه بر کاهش میزان آب در دسترس رواناب همچنین می توانید معرفی آلاینده ها و همچنین مواد مغذی است که ایجاد جلبک شکوفه.

بیشتر چه, این منطقه می سوزد که هر سال در بسیاری از اکوسیستم جنگل افزایش یافته است و در دهه های اخیر و گسترش به احتمال زیاد ادامه خواهد داد تا از طریق این قرن به دلیل آب و هوای گرمتر ،

بسیاری از بیش از 25000 کیلومتر مربع (64,000 کیلومتر مربع) که سوخته در ویکتوریا و نیو ساوت ولز شده است جنگل از جمله جنگلهای انبوه به گفته دانشمندان در نیو ساوت ولز و ویکتوریا دولت است. برخی بر این باورند که درجه حرارت بالا خشکسالی و مکرر آتش سوزی ممکن است آن را غیر ممکن است برای برخی از مناطق به طور کامل دوباره بازسازی شد.

بسیار داغ آتش سوزاندن مواد آلی و خاک مورد نیاز برای درختان و پوشش گیاهی به ترمیم, ترک چیزی برای جذب آب است. گرما همچنین می توانید مهر و موم و سخت شدن زمین باعث آب برای اجرا به سرعت حمل همه چیز را در راه خود را.

که در نوبه خود می تواند به مسدود کردن جریان کشتن ماهی و گیاهان آبزی و دیگر لازم برای زندگی با کیفیت بالا, آب قبل از آن می رسد مخازن. در حال حاضر رعد و برق در جنوب شرقی استرالیا در هفته های اخیر باعث آوار جریان و کشته شدن ماهی در برخی از رودخانه ها هر چند آتش سوزی همچنان به سوزاندن.

“شما به طور بالقوه این چرخه بازخورد” که در آن پوشش گیاهی نمی تواند recolonize منطقه که تشدید فرسایش از هر گونه باقی مانده خاک گفت: Joel سنکی تحقیقات زمین شناسی برای بررسی زمین شناسی ایالات متحده

نقش تغییرات آب و هوایی است که اغلب دشوار است برای پین کردن در خاص آتش سوزی گفت: Gary شریدان یک محقق در دانشگاه ملبورن است. اما او گفت: خشک شدن اثر آتش سوزی — همراه با داغتر آب و هوا و بارندگی کمتر در بسیاری از استرالیا و حتی بیشتر باران می افتد در بخش شمالی این کشور به این معنی است که “ما باید انتظار بیشتر آتش سوزی است.”

اما تغییرات آب و هوایی تحت تاثیر مناطق مانند شمال کانادا و آلاسکا که در آن به طور متوسط درجه حرارت سالانه افزایش یافته است تقریبا 4 درجه (2.2 درجه سانتیگراد) پس از دهه 1960 در مقایسه با حدود 1 درجه (0.55 درجه سانتیگراد) در جنوب دورتر. به عنوان یک نتیجه, این منطقه جنگلی سوخته سالانه بیش از دو برابر شده طی 20 تا 30 سال گفت: دوئر از Swansea University.

اگر چه ممکن است کمتر شهرستانها و شهرهای در مسیر انتخابات در این مناطق مشکلات رخ می دهد. در کانادا فورت مک موری, آلبرتا, هزینه درمان خاکستر-آب آلوده در آن نوشیدن آب سیستم به طرز چشمگیری افزایش یافته و پس از یک سال 2016 شد.

در غرب ایالات متحده 65 درصد از تمام آب های سطحی تامین جنگلی سرچشمه در حوضه که در آن خطر آتش سوزی در حال رشد است — از جمله در طول تاریخ مرطوب شمال غربی اقیانوس آرام. در اواسط قرن تقریبا 90 درصد از آنها تجربه یک افزایش دو برابر در برخی از — در پست آتش رسوب است که می تواند بر تامین آب آشامیدنی با توجه به بودجه فدرال سال 2017 مطالعه است.

“نتایج قابل توجه و هشدار دهنده گفت:” Sankey USGS زمین شناس که کمک کرد تا منجر به مطالعه. “اما بسیاری از جوامع در حال کار به آدرس این مسائل,” او اضافه شده است. “این همه دل تنگی و عذاب از آنجا که وجود دارد مقدار زیادی از فرصت ها برای کاهش خطرات.”

دنور آب که در خدمت 1.4 میلیون مشتری کشف “هزینه بالا بودن واکنش” پس از خاکستر و رسوب و رواناب از دو بالا-شدت آتش سوزی در سال های 1996 و 2002 مسدود یک مخزن که دسته 80 درصد از آب آن 1.4 میلیون مشتریان گفت: Christina Burri, یک حوضه دانشمند برای ابزار است.

آن را صرف در مورد $28 میلیون برای بازیابی عمدتا به کاوشگر 1 میلیون متر مکعب (765,555 متر مکعب) از رسوب از مخزن.

پس از آن ابزار صرف دهها میلیون نفر بیشتر به حفاظت از جنگل ها از همکاری با ایالات متحده خدمات جنگل و دیگران برای حفاظت از حوزه آبخيز و فعالانه در نبرد آینده آتش سوزی از جمله پاکسازی برخی از درختان و کنترل پوشش گیاهی در مناطق پر جمعیت.

آب و برق نیز می تواند در درمان دامنه های با تراشه های چوب و دیگر پوشش و نصب موانع به سرعت خاکستر رواناب. آنها به عمد سوختگی گیاهی که خطر آتش سوزی پایین است به خلاص شدن از شر رست.

کانبرا آب و ابزار ساخته شده در افزونگی در مورد آتش مانند جمع آوری آب از سه حوضه به جای دو و آن را می توانید در میان منابع اگر لازم گفت: کریستی ویلسون سخنگوی آیکون آب که در عمل سیستم. آب خارج می شود می تواند از هشت سطوح مختلف درون بزرگترین سد برای اطمینان از بهترین کیفیت آب حتی اگر برخی از رسوب, او گفت:.

است که زوج با ساده تر اقدامات مانند استفاده از نی عدل و رسوب تله و رونق با پرده به کنترل سیلت و جسمی از بین بردن پوشش گیاهی در اطراف مخازن و در حوزه هاي آبخيز به منظور کاهش آتش سوخت, او گفت:.

در نهایت برخی از جوامع ممکن است نیاز به تغییر خود را به منابع آب به دلیل آتش سوزی و خشکسالی است. پرث در سواحل غربی تبدیل شده به آب های زیرزمینی و سیستم های که در درمان آب شور به دلیل بارندگی کاهش یافته است به طور قابل توجهی از اوایل دهه 1970 گفت: Sheridan از دانشگاه ملبورن است.

اما, در حال حاضر میلیون ها نفر از مردم ادامه خواهد داد به نوشیدن آب که سرچشمه در به طور فزاینده ای آتش مستعد جنگل.

دنبال تامی وبر در توییتر: @twebber02

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>