به عنوان کارمند مانیتورینگ گسترش به کارگران خانه های برخی حقوق مدنی تهدید

علامت این نسخهها کار برای یک دنور-منطقه شرکت است که دستگیره های حسابداری و مدیریت پزشکی. در اواسط ماه مارس او گفت که او و همکاران او گفته شد که آنها را از خانه به عنوان در هر محلی اقامت در خانه COVID-19 دستور. مارک گفت او همچنین گفته مدیر که آنها تا به حال راه های نظارت خود را در زمان و بهره وری به عنوان آنها را از خانه کار می کرد با یک برنامه که نصب شده است روی کار خود را-صادر لپ تاپ.

در حالی که علامت و همکاران نیز بررسی شود در حالی که کار بر روی سایت قبل از رمان coronavirus شیوع نظارت از راه دور ایجاد شده است برخی از مسائل پیش بینی نشده به او گفت: ABC News.

از آنجا که کارکنان در تیم او کار کرده اند از خانه “در مورد چهار یا پنج نفر را فسخ شده است” برای چه او فرض عدم تولید, او گفت:. از آنجا که تعداد کمتری از مردم در حال رفتن به دکتر مارک گفت کمتر ادعا می کند نیاز به پردازش می شود و آن را برای کارکنان به آمار روزانه خود ادعا سهمیه.

“می توان آن را به نوعی آزار دهنده است به خصوص از آنجایی که ما هنوز تولید تعداد برای پر کردن علامت” — یک نام مستعار او خواسته بود با استفاده از ترس از اقدامات تلافی جویانه — گفت. این شرکت نه تنظیم ظرفیت خود در طول همه گیر است.

ABC News نمی تواند به طور مستقل تایید سهمیه و سیستم مراقبت های بهداشتی در میانه دولت Mark با این نسخهها کار در نه در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

اما علاوه بر اینکه نظارت برای بهره وری طرفداران حفظ حریم خصوصی می گویند علامت و حدود 62 درصد از آمریکایی ها در حال حاضر کار از خانه در طول همه گیر صورت دیگر نگرانی بیشتر کارفرمایان اتخاذ فن آوری نظارت به نگه داشتن زبانه ها در کارگران از راه دور. در میان برخی از نگرانی های آنها می گویند که نفوذ فن آوری نظارت را به خانه های خصوصی و حتی به کارکنان اطلاعات سلامت.

در حالی که درآمد اعداد و تصویب نرخ, کارکنان نرم افزار مانیتورینگ سخت برای تضمین چرا که نرم افزار با رهبران بازار هستند تا حد زیادی از شرکت های خصوصی که به آسانی نمی افشای آن داده ها وجود دارد شواهدی وجود دارد که نرم افزار مانیتورینگ, شاهد بی سابقه نرخ تصویب پس از شروع COVID-19.

های اخیر یک کسب و کار نظر سنجی از ActivTrak یکی از سازندگان پیشرو از نرم افزار مانیتورینگ یافت که بیش از 98 درصد از کوچک و متوسط کسب و کار پاسخ دهندگان در حال حاضر یک نیروی کار از راه دور و حصول اطمینان از بهره وری بالا نگرانی است.

براد میلر مدیر عامل و رئیس آگاهی از فن آوری های شرکت مادر InterGuard یکی دیگر از رهبر بازار در, کارکنان نرم افزار مانیتورینگ گفت: ABC اخبار او دیده می شود سه تا چهار برابر رشد در این شرکت پایه مشتری پس از COVID-19 گسترش در آمریکا

نظارت بر فن آوری های جدید است. این تکنولوژی در حال استفاده بوده است برای سال در, همه چیز از ایمیل و سیستم های امنیتی است که با ورود سازمان های ورودی و خروجی ایمیل به سنسور تحویل کامیون که در مسیر رانندگان مکان و سرعت.

در عین حال از آن است که پیچیده تر شدن با تجزیه و تحلیل داده های ابر سیستم عامل و دیگر پیشرفت های فن آوری.

Teramind نرم افزار است که ارائه می دهد چندین کارمند ویژگی های نظارت. همانطور که با بسیاری از ابزار نظارت بر آن را می توان نصب شده بدون کاربر دانستن حتی اگر چه این شرکت خواستار شفافیت در وب سایت خود را. با Teramind یک کارفرما می تواند نظارت بر ایمیل ها, برنامه های کاربردی, پیام های فوری, کلید, استفاده از رسانه های اجتماعی و بیشتر در یک کارمند کامپیوتر. InterGuard کارفرمایان اجازه می دهد تا برای گرفتن اسکرین شات و ضبط فعالیت در یک کارمند دستگاه در علاوه بر این به یک میزبان از دیگر قابلیت نظارت.

“شما استفاده می شود برای رفتن به دفتر — شما تا به حال یک سرپرست یا مدیر است که می تواند ببینید که چه زمان شما در چه زمان شما در سمت چپ این که آیا شما به طور کلی کار می کند یا نه گفت:” میلر.

InterGuard میلر گفت: کارفرمایان اجازه می دهد تا به “اصلاح برخی از دید” از آنچه یک کارمند در طول روز کاری.

او گفت: بسیاری از مشتریان خود را با استفاده از نرم افزار “در زمینه” می توانم تایید می کنند که شما شروع به کار در 9 شما را متوقف در 5 و شما به طور کلی کار در برنامه های کاربردی مانند Excel, PowerPoint, Word, ایمیل,’ — چیزهایی که از طبیعت.”

و البته با افزایش در ویدئو کنفرانس کارفرمایان مجازی دسترسی به کارکنان خانه. بسیاری از کارفرمایان در حال میزبانی اجباری جلسات مجازی است که می تواند در نتیجه یک کارمند کودکان و دیگر اعضای خانواده گرفتار در دوربین.

نگرانی های حریم خصوصی

بسیاری از منتقدان از به اصطلاح جاسوسی نرم افزار نیز آن را “tattleware” — یک عبارت در واقع مورد استفاده در صنعت امنیت کامپیوتر پس از ’90s-و آنها می گویند این افزایش نگرانی های حریم خصوصی.

“چقدر حریم خصوصی است که یک کارمند به عنوان در خانه خود گفت:” Ifeoma Ajunwa استاد روابط کار و حقوق و تاریخچه در ILR مدرسه در دانشگاه کرنل. “بسیاری از این فن آوری های نوظهور می تواند به نظر می رسد واقعا مفید برای کارفرمایان و البته وجود یک اشتغال بهره در نظارت بر کارگران و قانونی ما باید در نظر بگیرید که علاقه به عنوان یک کسب و کار مورد علاقه.”

“از سوی دیگر” او افزود: “ما باید به وزن که در برابر کارکنان علاقه به حفظ حریم خصوصی. و متاسفانه COVID وضعیت در واقع باعث می شود که حریم خصوصی افزایش بهره زیرا در حال حاضر کارمند است و دیگر کاری در محل کار آنها در واقع کار از خانه است.”

نرم افزار است که هر آنچه اتفاق می افتد بر روی یک کامپیوتر و ممکن است به خصوص پر.

اگر نرم افزار “نظارت بر روی صفحه نمایش خود را در هر زمان داده شده” و “شما در حال چک کردن اطلاعات بانکی خود و یا باز کردن یک ایمیل از دکتر خود” که حساس مالی و یا اطلاعات سلامت است که می تواند ثبت شود گفت: Alexandra کلودیا Mateescu یک محقق در داده ها و جامعه مستقل و غیر انتفاعی سازمان پژوهش که مطالعات اجتماعی پیامدهای داده-محور تکنولوژی و اتوماسیون.

طرفداران حفظ حریم خصوصی بر این باورند نظارت بر سلامت کارکنان است که به احتمال زیاد تا سطح شیب دار به عنوان متحده شروع به بلند کردن اجسام محدودیت در تعطیلی کسب و کار و اقامت در خانه سفارشات.

یک, شرکت, زندگی سالم, به تازگی راه اندازی یک برنامه WorkSafe که اجازه می دهد تا کسب و کار پیگیری سلامت کارکنان داده ها در زمان واقعی است. از طریق نرم افزار تلفن همراه و یا مرورگر شرکت می تواند نیاز به کارکنان خود را ارزیابی سلامت خود و پس از آن این شرکت می تواند تعیین اگر یک کارمند خوب است برای آمدن به محل کار.

اکثر مشتریان با استفاده از WorkSafe به فشار خود-بررسی ارزیابی سوالات مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در وب سایت خود گفت: کارولین پدر و مادر COO از زندگی سالم.

“ما تمام ایده قبل از اینکه مردم حتی ترک خانه خود را: می تواند به ما در پیدا کردن یک راه به آنها را به خود را بررسی کنید؟” پدر و مادر گفت.

جدید ‘محل کار عادی” یا نفس بیش از حد?

وجود دارد برخی تصور می کردند که کارمند نظارت و گسترش به خانه و دقیق نظارت بر سلامت فقط ممکن است بخشی از “طبیعی است.”

اطلاعات قوانین حفظ حریم خصوصی توسط دولت متفاوت است. کالیفرنیا دقیق ترین داده های حفاظت از حریم خصوصی در محل. اما وجود دارد هیچ قوانین فدرال به طور مستقیم یا پرداختن به محدود کردن نظارت کارفرما از کارگران با توجه به Ajunwa و نویسندگان کیت کرافورد و جیسون شولتز به عنوان آنها گزارش شده در یک سال 2017 whitepaper با عنوان “بی حد و حصر کارگران نظارت است.” در این نویسندگان ادعا می کنند که حمایت از کارگران حریم خصوصی است که یک حقوق مدنی موضوع است.

سوال و همچنین فراگیر محدودیت های نظارت است. برای مثال در حالی که بسیاری از کارفرمایان عمدتا علاقه مند به نظارت بر کارکنان در طول ساعات اداری طبیعت نرم افزار نظارت می تواند اجازه می دهد آنها را به طور مداوم نظارت یک کارمند فعالیت بر روی هر دستگاه که بر روی این نرم افزار نظارت بر نصب شده است.

نظارت بر داده های سلامت می تواند به کارفرمایان اجازه می دهد برای ذخیره کارکنان اطلاعات سلامت اگر چه گیاه گفت: اکثر مشتریان با استفاده از WorkSafe را انتخاب کنید برای انجام این کار است.

برخی می گویند چنین گسترده نظارت غیر ضروری است.

“کارفرمایان همیشه رایگان برای-و باید-ارزیابی کار و محصول تولید شده توسط کارکنان. اما شما لازم نیست که برای نظارت کسی هر حرکت و یا عکس از صفحه نمایش کامپیوتر خود را هر پنج دقیقه به انجام این کار. که نظارت بر ورودی. نظارت بر خروجی به جای, و شما باید یک مقدار سالم saner رابطه” David Heinemeier Hansson از بنیانگذاران Basecamp یک پلت فرم مدیریت پروژه و خالق Ruby on Rails نرم افزار توسعه وب نوشت یک ایمیل به ABC News.

کارکنان حق حریم خصوصی “است که به شدت نقض شده توسط نظارت برنامه های کاربردی” Heinemeier Hansson اضافه شده است. “هنگامی که مردم احساس می کنند مانند آنها اعتماد به انجام کار خوب در واقع آنها تمایل به ارائه درست آن. طنز از راه اندازی چنین تهاجمی نظارت رژیم است که این باعث بی اعتمادی و انگیزه برای سردواندن و ضرب و شتم بسیار سیستم است که راه اندازی شد برای گرفتن چنین رفتاری.”

در ماه فوریه, قبل از اکثر آمریکایی ها می دانستند که بسیار مورد COVID-19 شیوع Ajunwa صحبت کرد قبل از ایالات متحده آمریکا مجلس نمایندگان کمیته آموزش و پرورش و نیروی کار.

در طول یک جلسه در “آینده کار: حفاظت از کارگران حقوق مدنی در عصر دیجیتال” او از کنگره خواست برای محافظت از کارگران حریم خصوصی حاکی از این است که تکنولوژی ایجاد کرده است “کمی کارگر” موضوع را به هوی و هوس یک کارفرما.

“فقط به این دلیل که تکنولوژی وجود دارد به این معنا نیست که آن را اخلاقی برای شما به واقع تعامل با آن تکنولوژی” Ajunwa گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>