در حال استقلال رفراندوم ارزش پاره شدن یک کشور از هم جدا ؟

Glasgow, United Kingdom – در ماه اوت سال 1998 رای دهندگان از Nevis رفت به انتخابات در قانون اساسی آینده خود را کوچک جزیره کارائیب.

به عنوان بخشی از سنت کیتس و نویس, دوقلو-جزیره دولت ساندویچ بین اقیانوس اطلس و دریای کارائیب خورشید بوسید خاک را در رابطه با آن بزرگتر همسایه تبدیل شده بود تا کنون بیشتر متمرد باعث فشار برای استقلال.

62 درصد رای به نفع جدایی از سنت کیتس چشمگیر بود – اما نویس موفق به تبدیل شدن به یکی از کوچکترین جهان مستقل سازمان ملل پس از سقوط کوتاه از دو سوم اکثریت است که لازم بود برای نتیجه همه پرسی برای تصویب به قانون است.

بیشتر:

“وجود دارد یک عنصر نا امیدی [برای طرفداران استقلال] اما در همه ما می دانستم که آنچه در قانون اساسی نیاز شد” مارک Brent برتر از Nevis الجزیره گفت:.

“این یک نوار بسیار بالا بود و مطمئن بود اما مجموعه ای که در بالا به اطمینان حاصل شود که اکثریت قریب به اتفاق مردم می خواستند این طرح به جای فقط یک اکثریت ساده.”

برای حامیان اتحادیه اروپا تامین دو سوم آستانه در این کشور در سال 2016 مبارزه با تروریسم در اروپا همه پرسی شده اند که این مسائل از رویاهای. آن را به عنوان ساده 52-48 درصد نتیجه به نفع “ترک” بود به اندازه کافی برای پایان دادن به انگلستان نزدیک به 50 سال عضویت در اتحادیه.

191209174422513

با این کشور به طور موثر از وسط به دو نیم بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا شد, تلخ و تفرقه موضوع در سه و نیم سال است که سپری شده بین رای دادن و رسمی این کشور خروج در پایان ماه گذشته. و به عنوان انگلیسی چهارم خرداد ماه برگزار شد به طور فزاینده ای نا امید شده توسط این کشور را شکست مذاکره اتحادیه اروپا-توافق چارچوب به سرعت خروج از اتحادیه pro-صدای استقلال در اسکاتلند – که در آن 62 درصد از رای دهندگان تصمیم گرفتند برای ماندن در اتحادیه اروپا – ramped تا خواستار دوم همه پرسی در اسکاتلند حاکمیت.

در عین حال مداوم Brexit داد و در ادامه خواستار استقلال اسکاتلند – تست شده در 2014 همه پرسی که دیدم اسکاتلندی را رد استقلال از دولت توسط 55-45 درصد – هستند اما دو قانون اساسی wrangles را ساخته اند که بین المللی عناوین در سال های اخیر است. و همانطور که میلیون ها طرفدار اروپایی در بریتانیا همچنان به خود زخم نهفته سوال از حاکمیت ملی نگاه کنند و به احتمال زیاد به یک بخش قابل توجه از بسیاری از جنبش های سیاسی در کشور-متحده در سراسر جهان است.

اما در حال دودویی پرسی واقعا بهترین راه برای مقابله با نفوذ قانون اساسی مسائل مانند استقلال ؟ و عمده قانون اساسی تغییرات ارزش پیگیری اگر نتیجه را ترک خواهد کرد و مردم تقسیم شده علیه خود را ؟

“همه انتخابات تفرقه به عنوان آنها به منظور حل و فصل مسائل سیاسی تفاوت در جمعیت” استدلال می کند سیمون Vallee 35 ساله خود اعلام کبک ملی صحبت از خانه اش در کانادا استان است.

کبک عمدتا فرانسوی زبان بخشی از دولت کانادا باقی می ماند یک جایی از قانون اساسی unease برای بسیاری از کانادایی ها با وجود این استان رای گیری دو بار مقابل استقلال – هنگامی که resoundingly در سال 1980 و بار دوم توسط یک تیغ نازک حاشیه فقط 0.58 درصد و 15 سال بعد.

Vallee مشتاق به دیدن خانه خود استان تبدیل شدن به یک دولت مستقل اما می گوید کانادا تاسیس سنت دموکراتیک باقی می ماند بسیار مهم برای شفا بخش و در نتیجه از هر گونه استقلال و پیروزی در هر آینده حاکمیت نظرسنجی.

“کبک [طرفداران استقلال] قادر به زندگی مسالمت آمیز تحت کانادا فدراسیون با وجود دوست نداشتن از زمان تنظیم,” او می گوید الجزیره. “از آنجا که ما بپذیریم که قوانین دموکراسی نیست و مورد علاقه ما گزینه; من انتظار کانادا فدرالیست و میهن پرستان برای نمایش همان صلح آمیز رفتار اگر ما همیشه برای پیروزی به قواعد دموکراسی است.”

Brexit protests - reuters

مبارزه با تروریسم در اروپا به دنبال 52 درصد ‘ترک’ رای در یک همه پرسی با 72 درصد مردم در انتخابات [دیلان مارتینز/رویترز]

این تصور که دموکراسی ها به اندازه کافی قوی برای مقابله با طبیعت ناسازگار از همه پرسی موضوع تایید شده توسط برانتلی سنت کیتس و نویس.

او معتقد به ساختار سیاسی دموکراسی – به عنوان یک کل — “آگهی به بخش”; پرسی نمی تفرقه توسط خود طبیعت است.

“در انگلستان شما باید حزب محافظه کار و کارگر – وجود دارد یک بخش وجود دارد” اظهار برانتلی که او نیز دو برابر به عنوان سنت کیتس و نویس, وزیر امور خارجه و حمل و نقل هوایی. “و ما شما را دموکرات ها و جمهوری خواهان – که همچنین یک بخش. من نمی دانم اگر [رفراندوم] منجر به هر گونه عجیب و غریب بخش آن است [نه] موضوع و مسائل گاهی اوقات می تواند تفرقه.”

در عین حال آنچه از Nevis-سبک ساز که نیاز به یک سوپر اکثریت به تایید همه پرسی در مسائل طوری که از استقلال ؟ پنج سال پس از سال 1995 همه پرسی در استان کبک کانادا حکومت که نامشخص “اکثریت” در هر آینده حاکمیت نظرسنجی مورد نیاز خواهد بود برای یک استان به جدایی از فدراسیون کانادا.

“دیگر نمی خواهد 50 درصد به علاوه یک بود تلقی کافی به صورت گسترده تغییر قانون اساسی در آینده یک دستور قوی تر مورد نیاز خواهد بود” نوشت: کانادا دانشگاهی گوردون Bannerman در ماه اوت سال 2019.

Brexit protests - reuters

قدرت احساس اطراف Brexit رفراندوم منجر شده است به طور فزاینده ای تلخ تقسیم در سراسر جامعه بریتانیا [سیمون داوسون/رویترز]

در بریتانیا و دنبال کردن عمیق schisms ناشی از 2016 Brexit رای خواهد حل و فصل هر گونه آینده استقلال اسکاتلند از بریتانیا بر اساس یک سوپر اکثریت بود معقول عمل برای چنین بحرانی تصمیم ؟

هیچ می گوید استقلال طلبان حامی و وبلاگ نویس James Kelly.

“این یک کامل غیر دونده می گوید:” Kelly, نویسنده اسکاتلندی می رود پاپ! وبلاگ. “در حال حاضر که ما سابقه بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا در اکثریت رای هیچ کس را قبول قوانین مختلف برای اسکاتلند است.”

او می افزاید: “سنگ بنای دموکراسی است که هر رای برابر است و اجتناب ناپذیر نتیجه فوق العاده-حکومت اکثریت است که بله رای خواهد بود کمتر مساوی از هیچ رای.”

جیمز میچل یک استاد در دانشگاه ادینبورگ مدرسه و اجتماعی, علوم سیاسی, موافق است.

او می گوید الجزیره که در بریتانیا نیز که دیدم اکثریت رفراندوم حمایت از ایجاد پارلمان اسکاتلند و ویلز مجمع در سال 1997 “یکی از راه های مطمئن برای افزایش تلخی و کینه خواهد بود برای تغییر قوانین و تحمیل بالاتر از آستانه که به وضوح به نفع یک طرف بیش از طرف دیگر در یک همه پرسی در آینده”.

هر چه بحث قانون اساسی و در هر کجا که در جهان آن را می گیرد, آرمان برای سیستم کامل ارائه تغییر باقی می ماند ممکن است دور از دسترس. در عین حال این ضرورت برای موفقیت جنبش تغییر قانون اساسی به صراحت جای رای دهندگان که رد تغییر است که می گویند بسیاری از, علت ارزش.

“پیروزی باریک برای اسکاتلند آزادی با هم خراشیده توسط stoking شکایت و دامن زدن به خشم و لبه پشتیبانی بر خط در مصنوعی گرما از یک کمپین است که دیگر کافی” نوشته اسکاتلندی سیاسی مفسر jisc پس از بریتانیا عضویت در اتحادیه اروپا رسما تمام شده در ماه گذشته. “این هرگز بود اگر حقیقت گفته شود. کثیف برنده است نه یک پیروزی با ارزش است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>