اتحادیه عرب خواستار لیبی آتش بس مذاکرات صلح

عرب و وزیران امور خارجه گفت: آنها می خواستند برای جلوگیری از یک جنگ جدید در لیبی و خواهان آتش بس به این طرف متخاصم بسیج در نزدیکی اصلی نفت منطقه به عنوان حامیان خارجی خود را تهدید می کند افزایش است.

لیبی از طریق عبور خطرناک یک به نوبه خود در این دوره از آن درگیری” اتحادیه عرب دبیر کل احمد ابوالغيت Gheit در بیانیه ای گفت.

“گزینه نظامی نمی خواهد رسیدن به پیروزی برای هر طرف و … و اقدام نظامی را ندارد و صلح و یا ایجاد ثبات در لیبی خاک” Gheit گفت آنلاین جلسه اضطراری وزرای خارجه. در این دیدار که به نام مصر به بحث در مورد آخرین تحولات در آن همسایه.

“راه حل سیاسی تنها راه برای حل و فصل بحران لیبی” او گفت: پس از نشست آنلاین از بلوک وزرای خارجه.

آتش بس در تمام battlefronts به خصوص در اطراف سرت فعال خواهد شد لیبی احزاب به تعامل مجدد در سازمان ملل متحد-میانجیگری مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع و دائمی آتش بس در سراسر کشور, ابوالقاسم Gheit گفت.

قبل از جلسه لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) را رد کرد و مصر را دعوت به برگزاری یک نشست و گفت که خواستار صلح بودند که آغاز شده توسط متحدان شرقی مبتنی بر تبادل نظر فرمانده نظامی خلیفه Haftar.

قبلا در این هفته رئیس جمهور مصر مصر وخیم نام در GNA برای جلوگیری از آن ضد حمله در برابر Haftar نیروهای شرق پایتخت طرابلس تهدید مداخله نظامی و نقد و ترکیه دخالت در لیبی.

الجزیره محمود Abdulwahed گزارش از طرابلس گفت که GNA رد هر گونه طرح مصر آن را به عنوان متهم قاهره اعلام جنگ علیه لیبی.

“آنها می گویند مصر نقض لیبی حاکمیت با تهدید به دخالت در این کشور است.”

“لیبی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت در حال برنامه ریزی برای کوچک خود نمایندگی دیپلماتیک در اتحادیه عرب در حساب از آنچه در آن خواستار دو برابر استاندارد لیگ تصویب شده در رابطه با بحران لیبی.”

‘بازی خطرناک’

در نشانه ای از همگرایی بین فرانسه و مصر, رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی روز دوشنبه گفت که او می تواند درک “نگرانی مشروع” از ال-Sisi.

“من نمی خواهم در شش ماه یا یک سال یا دو به ببینید که لیبی در این است که وضعیت سوریه در امروز” گفت: پاکسازی که او نیز متهم به همکار عضو ناتو ترکیه از یک “بازی خطرناک” در لیبی است.

200622060838289

در ضمن ترکیه وزارت امور خارجه آمریکا در فرانسه انتقاد خود را از مداخله در لیبی در حمایت از GNA گفت: پاکسازی باید دچار یک “گرفتگی ذهن” به مخالفت آنکارا برای حمایت از طرابلس مبتنی بر دولت است.

“در حال حاضر مشکلات در لیبی ناشی از حملات putschist Haftar آنها [پاکسازی] پشتیبانی می کند و کسی که یک جنگ سالار که حاضر آتش بس توافق در مسکو و برلین” ترکیه سخنگوی وزارت امور خارجه همی Aksoy گفت: با اشاره به تلاش های بین المللی برای پایان دادن به جنگ در ماه ژانویه است.

لیبی‘s خط مقدم منتقل شده به سرعت در حال در ماه های اخیر به عنوان آنکارا را افزایش پشتوانه کمک GNA درایو Haftar شرقی مبتنی بر لیبیn ارتش ملی (LNA) از طرابلس و شمال غربی است.

LNA خروج

این LNA با حمایت امارات متحده عربی روسیه و مصر کاهش یافته است تا آنجا که سرت در مرکز خط ساحلی مدیترانه که در آن حملات هوایی را متوقف کرده اند GNA پیشبرد.

هر دو طرف در حال حاضر در حال آماده شدن برای نبرد در سرت. این LNA عقب نشینی به سرت ضربه ای بود که به Haftar که هدف از اتحاد لیبی توسط نیروی پس از سالها هرج و مرج و بخش لولایی در حمله او راه اندازی شد در ماه آوریل 2019 را به تصرف طرابلس.

هر گونه پیشرفت بیشتر توسط GNA آن را می دهد فرصت برای به دست گرفتن کنترل بیش از لیبی‘s “روغن هلال” در این منطقه که در آن بسیاری از عضو اوپک انرژی است که تولید و صادر می شود.

00620105302306

آن موفقیت های نظامی در هفته های اخیر تا حدودی وابسته در حمایت از ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین که هدفمند LNA تامین خطوط و نیروهای نظامی سازند.

ماه گذشته ایالات متحده آمریکا گفت: روسیه پرواز کرده بود جنگنده به یک LNA پایه و هفته گذشته آن را گفت: آنها در حال حاضر عامل در مجاورت سرت.

با این حال دیپلمات ها می گویند یک جنگ جدید برای شهر – غربی دروازه ورود به لیبی‘s اصلی پایانه های نفتی – هنوز هم می تواند اجتناب شود به ویژه اگر ترکیه و روسیه می تواند هش کردن یک توافق است.

روسیه روز سه شنبه گفت که آن را می خواست آتش بس در لیبی را تکذیب کرد و یک گزارش سازمان ملل متحد در ماه گذشته گفت که آن را تا به حال تا 1200 مزدوران مبارزه در این کشور است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>