عذرخواهی، بدون شلیک: مقام گفت دانشمندان آمریکایی به ترامپ صدمه زدند

واشنگتن — منصوب بهداشت ترامپ که متهم به تلاش برای پوزه بند کردن یک نشریه علمی مهم در میان همه گیر کروناویروس عذرخواهی کرد سه شنبه برای ویدیو جداگانه ای که در آن گزارش می رسد او می گوید دانشمندان مبارزه با این ویروس توطئه علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ و هشدار می دهد از تیراندازی در آمریکا اگر ترامپ انتخابات را از دست بدهد.

مايکل کاپوتو، سخنگوی ارشد وزارت بهداشت و خدمات انسانی، از کارکنان خود به خاطر ويديوی فيس بوک عذرخواهی کرد، گفت يک مقام دولت، که به شرط ناشناس ماندن برای بحث در باره مسائل داخلی صحبت می کرد.

این بخش در کنار کاپوتو تا کنون در برابر تماس های دموکرات های کنگره برای برکناری او – و برای استعفای رئیس خود، الکسی آذر، وزیر HHS ایستاده است. اما کاپوتو، وفادار ترامپ و عامل سیاسی سابق نیویورک، به یک مشکل جدید قابل توجه برای یک کاخ سفید تبدیل شده است که در تمام سال با پاسخ کروناویروس خود دست به گریبان بوده است.

او را می توان در یک پادکست HHS شنید که ادعا می کرد دموکرات ها قبل از انتخابات واکسن کروناویروس نمی خواهند تا ترامپ را مجازات کنند. اگرچه ترامپ همین ادعا را مطرح کرده است، اما هیچ مدرکی برای حمایت از آن وجود ندارد، اما چنین پهن هایی در پرتفوی عادی سخنگوی وزارت امور خارجه نیستند.

گزارش های خبری هفته گذشته ادعا کردند که دفتر کاپوتو تلاش کرده است یک هفته نامه علمی را از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها که آنچه را که قرار است اطلاعاتی مقتدرانه و ناخوشایند در مورد تلاش های مبارزه با بیماری ها از جمله از همه مهمتر در حال حاضر COVID-19 منتشر کند، به دست گیرد و پوزه بند کند.

سپس روز دوشنبه گزارشی از اين ويديو در صفحه شخصی فيس بوک کاپوتو منتشر شد که در آن دانشمندان دولتی را به توطئه عليه ترامپ متهم کرد و پيشنهاد کرد خشونت می تواند پس از انتخابات آغاز شود.

کاپوتو در ماه آوریل، در یک دوره پرتنش در روابط کاخ سفید و الکسی آذر، وزیر HHS، به عنوان سخنگوی ارشد HHS انتخاب شد.

او اوایل تابستان امسال در یک پادکست با بودجه مالیات دهندگان، دموکرات ها و رسانه ها را متهم کرد که تا پس از انتخابات خواهان واکسن کروناویروس نیستند تا ترامپ را شکست دهند.

“افرادی در دولت ایالات متحده در سمت دموکرات ها وجود دارد … (که) واکسن نمی خواهند.»

وی با استناد به یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری افزود: آنها تا 13 آبان واکسن نمی خواهند. استفاده از یک سکوی ارتباطات آژانس برای چنین پیام سیاسی آشکارا بسیار غیرمعمول است.

در طول تعطیلات آخر هفته، کاپوتو تیترهایی ساخت که پولیتیکو و نیویورک تایمز گزارش دادند که دفتر او سعی کرده است کنترل یک نشریه CDC معروف به MMWR، یا گزارش هفتگی موربیدیتی و مرگ و میر را به دست آورد. در دولت های قبلی، منصوبان سیاسی در دفتر دبیر HHS سیاست دست به دست را حفظ کردند.

این داستان روز دوشنبه، پس از آن که تایمز در مورد ویدئوی زنده ای به میزبانی کاپوتو در صفحه شخصی فیس بوک خود گزارش داد، نوبت عجیبی به خود گرفت. بنا به گزارش ها کاپوتو در آن دانشمندان دولتی را متهم کرد که به عنوان بخشی از یک «مقاومت» علیه ترامپ توطئه کرده اند.

این پیام زمانی آخرالزمانی شد که بنا به گزارش ها کاپوتو پیش بینی می کرد که جو بایدن نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری از قبول شکست به ترامپ در انتخابات خودداری خواهد کرد و خشونت از هم خواهد پاشید. آسوشیتدپرس نتوانست به طور مستقل این ویدئو را مشاهده کند.

HHS از کاپوتو حمایت کرد و با بیانیه ای او را «بخشی بحرانی و جدایی ناپذیر از پاسخ کروناویروس رئیس جمهور نامید که منجر به پیام رسانی عمومی شد چرا که آمریکایی ها برای شکست همه گیر COVID-19 به اطلاعات بهداشت عمومی نیاز دارند.»

هیچ بیانیه فوری از کاخ سفید منتشر نشد.

تلاش برای مصاحبه با کاپوتو ناموفق بود.

در کاپیتول هیل، سن پتی موری، دی واش، از آذر خواست کاپوتو را اخراج کند و سخنگوی را متهم کرد که تلاش می کند در گزارش های CDC دخالت کند. و چاک شومر، رهبر اقلیت سنا، دی ان وای، با استناد به دخالت با CDC به عنوان نمونه ای از آنچه شکست های دولت را نامید، از خود آذر خواست استعفا دهد.

مقامات در CDC به طور خصوصی از تلاش های اخیر منصوبان سیاسی در HHS برای تلاش برای ویرایش و یا فشار برای تغییرات در نشریات MMWR هفتگی آژانس، رفتن به منابع برای متخصصان بهداشت عمومی شکایت کرده اند.

مقالات MMWR فنی هستند، اما آنها نشان می دهد گفتن جزئیات. یکی که اوایل سال جاری منتشر شد اشاره کرد که در حالی که محدودیت های سفر ترامپ در ماه فوریه سفر از چین را به طرز چشمگیری کاهش می داد، در آن زمان کاری برای محدود کردن سفر از ایتالیا و اروپا انجام نمی شد، جایی که ویروس کرونا به طور گسترده و سریع در حال گسترش بود. به گزارش مقاله CDC، تجزیه و تحلیل نمونه های ویروس از نیویورک سخت ضربه در ماه مارس نشان داد که آن را در آنجا از اروپا و دیگر نقاط ایالات متحده معرفی شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول