یکی دیگر از شهر ما عبور قطعنامه علیه هند قانون تابعیت

کمبریج در ایالت ماساچوست تبدیل به دومین شهر در ایالات متحده آمریکا پس از سیاتل به تصویب یک قطعنامه علیه یک بحث برانگیز قانون تابعیت دادند هند, هندو, ملی, دولت به ریاست نخست وزیر نارندرا.

کمبریج شورای شهر در روز سه شنبه تصویب به اتفاق آرا قطعنامه در برابر تابعیت متمم قانون (CAA) میخواندی هندی مجلس به “حمایت” در این کشور سکولار قانون اساسی با لغو این قانون و متوقف کردن یک پیشنهاد ملی ثبت نام از شهروندان (NRC).

این شهر خانه های جهان مشهور دانشگاه هاروارد و ماساچوست mit موسسه فن آوری است.

بیشتر:

“در آن آمده است به توجه شورای شهر است که در 11 دسامبر 2019 در هند پارلمان تصویب تابعیت متمم قانون که برای اولین بار با استفاده از دین به عنوان یک معیار برای هند شهروندی” قطعنامه گفت.

این کا سریع-آهنگ هندی ملیت غیر مسلمان اقلیت از اکثریت مسلمان پاکستان و بنگلادش و افغانستان که به هند آمد قبل از 2015. منتقدان گفته اند که آن را نقض هند سکولار قانون اساسی و به چالش کشیده اند آن را در دیوان عالی کشور است.

این کا و NRC باعث ترس از به حاشیه راندن و محرومیت در میان هند اقلیت مسلمان که شکل نزدیک به 15 درصد از این کشور 1.3 میلیارد جمعیت.

کمبریج وضوح اعلام کرد که “مودی دولت نژادپرستانه و سرکوبگرانه سیاست” شد و در تضاد با ارزش شهر “که با استقبال جوامع آسیای جنوبی از همه طبقات و ادیان”.

کمبریج شورای شهر خواست آن هیئت نمایندگان کنگره برای حمایت از قانون در کنگره آمریکا censuring هند برای تصویب چنین سیاست.

حرکت در آمد یک هفته پس از سیاتل یکی از قدرتمند ترین شوراهای شهر در ایالات متحده به تصویب یک قطعنامه مشابه اصرار هند برای لغو کا و جلوگیری از NRC.

دو قطعنامه آمد و پس از دیدار آتی رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به هند است.

‘طراحی شده برای disenfranchise مسلمانان’

راشل Wyon یک فعال سیاسی در کمبریج بود که در هند به دنیا آمد و به پدر و مادر الجزیره گفت: که قوانین مانند کا تکرار نازی ها در آلمان از دهه 1930 ،

“از طریق کا بسیاری از ما می دانیم اکو از دهه 1930 در آلمان زمانی که دولت نازی در زمان مشابه مراحل – نزدیک به موازات NRC و کا – که ما می دانیم در حال حاضر شد گام های اولیه نسبت به هولوکاست” گفت: Wyon که مخلوع قبل از شورای شهر در حمایت از این قطعنامه است.

او گفت: CAA و NRC هستند “خلاف قانون اساسی و طراحی شده برای disenfranchise چندین میلیون مسلمان Dalits (مردم در پایین هندو طبقه سلسله مراتب) و دیگر گروه های به حاشیه رانده به منظور حرکت به سوی فوق العاده جناح راست دولت فاشیست”.

“مردم در هند و جنوب آسیا در جامعه ما باید بدانند که آنها را به حمایت از جهان در مخالفت با چنین تبعیض آمیز قانون” Wyon به الجزیره.

دولت مودی در ماه نوامبر گذشته گفت: این امر پیاده سازی در سراسر کشور NRC ورزش اول انجام شده در شمال شرقی ایالت آسام که به طور موثر به سمت چپ نزدیک به دو میلیون نفر – تقریبا نیمی از آنها را مسلمانان – بدون تابعیت که در حال حاضر در صورت فرستاده شدن به اردوگاه های بازداشت در دولت است.

اما پس از هفته و گاهی مرگبار تظاهرات در برابر کا و یک پیشنهادی NRC دولت در اوایل این ماه گفت: هنوز تصمیم بر ایجاد یک ملی ثبت نام از شهروندان است.

‘اساسا تبعیض آمیز’

200210070105369

نهادهای بین المللی مانند سازمان ملل متحد و گروه های مدافع حقوق بشر عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر ابراز نگرانی کرده اند در تصویب کا.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر نامیده می شوند قانون “اساسا تبعیض آمیز در طبیعت”.

کمیسیون ایالات متحده برای آزادی بین المللی مذهبی به نام پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به تحریم هند تندرو صفحه اصلی وزیر Amit Shah است که مودی نزدیک ترین دستیار.

در ماه گذشته ما شاهد تظاهرات در بیش از یک دوجین شهرستانها هند-آمریکا مهاجر در برابر کا و NRC در ژانویه 26, است که به عنوان جشن هند روز جمهوری.

دولت هند با این حال تکرار است در موارد مختلفی که کا بود داخلی آن مهم است.

وقتی الجزیره رسیده به BJP سخنگوی GVL Narasimha Rao خود را برای واکنش به قطعنامه تصویب شده توسط این دو شهر آمریکا گفت: این موضوع بود “to ناچیز به حکم نظر ما”.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>