در میان coronavirus مدافعان حقوق بشر نیاز به حفاظت بیشتر

در مارس 1, من در زمان قیمومیت سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه حقوق بشر مدافعان). به عنوان بخشی از نقش جدید من صحبت شده است آنلاین به مدافعان حقوق بشر به صورت روزانه.

چند هفته پیش من تا به حال مرتب به عقب با اموزش Mumbi در کنیا. من شناخته شده خود را برای سال های بسیاری از طریق کار خود را به عنوان یک جامعه mobiliser و مبارز بر عدالت اجتماعی و پاسخگویی به مسائل در کشور است. او کمی دیر به تماس و توضیح داد که او تا به حال شده است در ایستگاه پلیس به گزارش یک مرگ تهدید شده علیه او.

این همه بیش از حد معمول واقعیت زندگی برای بسیاری از مدافعان حقوق بشر که کمک به ساخت, رایگان, عمران و فقط جوامع است. آنها در معرض خطر هستند و گاهی کشنده خطر برای کار خود را در دفاع از حقوق دیگران.

و زمان همه گیر خطرات ساخت همه چیز حتی بدتر برای آنها. ما را دیده اند رژیم های اقتدارگرا بهره گیری از بحران کنونی برای گرفتن قدرت بیشتر و هدف آن دفاع از حقوق بشر.

ما می تواند از دست دادن در آینده چند ماه با ارزش زمین است که در زمان ما دهه را به نفع خود در برقراری حقوق بشر حمایت.

همه گیر نگران کننده است یادآور وابستگی متقابل ما و شکنندگی ، ضعف سیستم سیاسی ما و قدرت فردی انسان انعطاف پذیری است.

در حال حاضر ما باید بیشتر به یادگیری از مدافعان حقوق بشر که استفاده می شود به کار در بی ثبات و خطرناک نبود. آنها می دانند که چگونه به مقابله با ترس و آسیب پذیری چگونه برای انطباق و زنده ماندن در حالی که رو ثابت تهدیدات و نحوه ادامه کار به صورت مشترک در حال رشد در میان سختی. ما نیاز به قرعه کشی در آن تخصص به عنوان ما تجدید نظر چگونه به مرتب کردن سیستم های ما در طول زمان بحران.

در سال های آینده از قتل مدافعان حقوق بشر خواهد بود یکی از اولویت های اصلی. هر سال صدها نفر از مردم مسالمت آمیز کار به حفظ حقوق دیگران از جمله روزنامه نگاران محیط زیست مدافعان همجنسگرایان+ و حقوق زنان کشته شده برای کار خود را.

من نیز کار خواهد کرد برای رسیدگی به افزایش آنلاین حملات و سوء استفاده با هدف مدافعان حقوق بشر. افراد آنلاین در حال هدف قرار دادن stigmatising و تهدید مدافعان حقوق بشر کار خود را به صورت روزانه. این تهدیدات بیش از حد اغلب مقدمه ای برای قتل است.

من خواهد شد و همچنین با سازمان ملل و دولت ها در سراسر جهان برای پیدا کردن راه هایی برای بهتر محافظت از مدافعان حقوق بشر مشغول به کار در مناطق روستایی که در صورت افزایش ریسک با توجه به دور بودن از محافظ زل زل نگاه کردن از سفارتخانه ها و رسانه های بین المللی دفاتر.

من نیز تمرکز مدافعان حقوق بشر که در حال خدمت طولانی زندان شرایط برای کار خود را. فقط در هفته گذشته Asimjan Askarov یک HRD در قرقیزستان از دست نهایی خود را درخواست تجدید نظر در برابر زندگی خود حکم. من سفر کرده اند او قبل و ادامه خواهد داد به کار بر روی پرونده او در طول تصدی من به عنوان گزارشگر ویژه ،

همانطور که همه ما وفق دهند به سرعت در حال تغییر جهت کسب و کار و دولت ها را مجبور به بررسی مجدد روابط خود را با حقوق بشر و کسانی که دفاع از آنها. آنها را مجبور به یادگیری از کسانی که مشغول به کار در بحران آب و هوا بر سلامت حقوق در مبارزه با فساد و طیف وسیعی از مسائل دیگر که به طور مستقیم اتصال همه ما است.

اگر کسانی که مدافعان حقوق بشر بودند که هشدار در برابر گسترش COVID-19 شده بود به گوش ماه پیش و نه سکوت جهان می تواند یک مکان بسیار سالم در حال حاضر به مراتب کمتر زندگی و معیشت از دست داد. جهان نمی توانیم چشم پوشی روزنامه نگاران و دانشمندان و بهداشت حرفه ای مدافعان حقوق بشر هر بیشتر.

آن است که در همه منافع ما را محافظت می کند که اساسی ترین اصل: حق دفاع از حقوق. در حال حاضر ما باید برای پیدا کردن راه های جدید برای انجام آن است. در کوتاه مدت حداقل به این معنی خواهد بود که به شدت در حال تغییر چگونه ما به عنوان طرفداران.

جهان و جهان از حقوق بشر فعالیت به شدت تغییر کرده است از زمانی که من آغاز شده در سازمان عفو بین الملل در ایرلند در سال 1976 در عصر قبل از اینترنت و یا تلفن همراه و یا رسانه های اجتماعی. ما آموخته اند به طور مداوم توسعه بیش از نسل از حقوق بشر فعالیت و ما سازگار خواهد شد دوباره.

در حال حاضر حداقل ما نمی توانیم سفر برای دیدار با مدافعان حقوق بشر در فرد جمع آوری به مشورت و یا لابی مقامات دولتی و چهره به چهره. اما ما نمی توانیم با قرار دادن مبارزه برای حقوق بشر در خود نگه دارد. ما نیاز به سرعت یاد بگیرند که چگونه به انجام کسب و کار آنلاین و چگونه برای محافظت از ما امنیت دیجیتال و حریم خصوصی, مسائل هستند که حتی مهم تر از آنها شش ماه پیش.

من را نگه دارید این پست برای سه سال و بدون شک در جهان بسیار متفاوت خواهد بود در سال 2023. اما آنچه در جهان را نگاه مانند آن بستگی دارد آنچه ما در حال حاضر و چگونه به سرعت ما چطور به بهترین حفاظت از آن انجام مشروع خود را برای احقاق حقوق دیگران به طوری که آنها می توانید انجام کار خود را بدون آزار و اذیت. آن است که در همه منافع ما.

نظرات بیان شده در این مقاله هستند که خود نویسنده است و لزوما منعکس کننده Al Jazeera سرمقاله موضع.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>