الجزایری ها علامت یک سال از تظاهرات با تظاهرات

هزاران الجزایری بسیج در پایتخت الجزایر به مناسبت یک سال پس از آغاز جنبش اعتراضی خواستار خروج از یک بیمار رهبر و اصلاحات فراگیر از جمله تعمیرات اساسی از نخبگان حاکم.

معترضان آغاز شد, برگزاری تظاهرات در اواسط ماه فوریه سال گذشته پس از حکم جبهه آزادیبخش ملی (FLN) اعلام کرد که رئیس جمهور سابق Abdelaziz بوتفلیقه یک صندلی چرخدار محدود هشتاد ساله به ندرت دیده می شود در, آیا به دنبال یک پنجم می گذرد.

بیشتر:

در اوایل ماه آوریل تا حد زیادی غیر منتظره محبوب بسیج – بر خلاف هر چیزی که دیده می شود در تاریخ معاصر کشور – مجبور بوتفلیقه به مناقصه استعفای خود را تحت فشار نظامی قدرتمند. در این هفته که به دنبال تیwo سابق نخست وزیر چندین وزرای سابق و تجار و بازرگانان برجسته بودند جان باختند.

حتی به عنوان هفته تظاهرات ادامه ستیز انتخابات ریاست جمهوری در ماه دسامبر را دیدم نخست وزیر سابق و یک مغبون بوتفلیقه وفادار Abdelmadjid Tebboune انتخاب رئیس دولت با آمار و ارقام رسمی نشان میدهد تنها 40 درصد از 24 میلیون رای دهنده واجد شرایط خود رای.

اما تظاهر کنندگان روز جمعه در هفته گذشته را محکوم کرد آنچه آنها به نام “نظامی” دولت خواستار آن است که تمام زندانیان سیاسی منتشر می شود و قدرت بود به دست یک غیر نظامی به رهبری دولت انتقالی تا راه را برای دموکراسی واقعی.

“اگر ما نگاهی به گذشته 52 هفته خواهیم دید که برخی از تغییر به دست آمده است” گفت: Youcef Bouandel, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه قطر.

“بدیهی است که بوتفلیقه است و دیگر وجود دارد; برخی از بالا افسران نظامی و تجار و بازرگانان در زندان هستند بنابراین این بسیار مهم است, دستاوردهای,” او اضافه شده است.

که گفت: “خواسته های معترضان و خود را با شعار ‘همه آنها به” معکوس است و نمی تواند لزوما توان به دست آورد. این Hirak [جنبش اعتراضی] مجموعه نوار بسیار بالا است.”

حتی بدون ناآرامی های سیاسی دولت جدید چهره های دشوار اقتصادی در سال مالی دولت ضربه سخت به سرعت در حال غرق شدن انرژی درآمد.

نخست وزیر Abdelaziz Djerad این هفته گفت: فساد و سوء مدیریت منجر به یک “ظریف” وضعیت اقتصادی الجزایر یک کشور عضو اوپک است که در مواجهه با یک اثر منفی از سقوط جهانی قیمت نفت خام.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>