الکسی نوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه مظنون به مسموم شدن، بهبودی

ناوالنی عکسی را در اینستاگرام از خودش بیدار منتشر کرد.

به به اشتراک گذاری به

الکسی نوالنی رهبر اپوزيسيون روسيه روز سه شنبه برای اولين بار پس از مسموميت مشکوک ش تقريبا يک ماه پيش پيامی منتشر کرد که او را در کما القا شده و برای زندگی اش ناخودآگاه گذاشت.

ناوالنی عکسی را در اینستاگرام از خود بیدار و نشسته منتشر کرد که توسط همسر و دو فرزندش احاطه شده بود، در تختی در بیمارستان خیریه برلین که در آن برای مسمومیت با یک عامل عصبی نوویچوک تحت درمان قرار گرفته است.

سلام، “ناوالني” هستم. دلم برای همه شما تنگ شده است.» نوالنی در این نوشت. او نوشت: «من هنوز تقریباً هیچ کاری نمی توانم بکنم»، اما روز دوشنبه گفت که توانسته بود تمام روز را برای اولین بار بدون هواکش نفس بکشد.

“این یک فرایند شگفت آور توسط بسیاری از کم است. من آن را توصیه می کنم.» نوالنی نوشت، با طنز خشمآلود که مشخصه کار مخالف او بوده است.

PHOTO: Russian opposition leader Alexei Navalny takes part in a march in Moscow, Feb. 24, 2019.

الکسی نوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه در راهپیمایی در مسکو، ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ شرکت می کند.

الکسی نوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه در راهپیمایی در مسکو، ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ شرکت می کند.

ناوالنی بیش از سه هفته است که در بیمارستان برلین تحت درمان قرار گرفته است، پس از آن که او در آنجا تخلیه شد که ناگهان در یک هواپیما در سیبری به شدت بیمار شده بود. ناوالنی در هواپیما فرو ریخت که باید فرود اضطراری انجام می داد و او در ابتدا در بیمارستانی در شهر اومسک سیبری تحت درمان قرار گرفت. پس از اینکه او به اصرار خانواده اش به آلمان منتقل شد، پزشکان آلمانی به سرعت گفتند که معتقد هستند او مسموم شده است، علی رغم ادعاهای پزشکان روسی مبنی بر اینکه اثری از آن پیدا کرده اند.

تیم ناوالنی اوایل هفته گذشته اعلام کرد که او از کما مصنوعی به هوش آمده است و وضعیت او در حال بهبود است اگرچه او بسیار ضعیف باقی مانده است. روز دوشنبه خیریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت ناوالنی «همچنان بهبود می یابد» و او اکنون توانست از رختخواب خارج شود و شروع به تلاش برای حرکت در اطراف می کند.

کیرا یارمش سخنگوی ناوالنی روز دوشنبه تایید کرد که ناوالنی قصد دارد هنگامی که بهبود یافته است به روسیه بازگردد. یارمش در توییتر نوشت: «من بار دیگر آن را برای همه تأیید می کنم: هیچ گزینه دیگری تا به حال در نظر گرفته نشده است.»

دولت آلمان گفته است آزمایش های سم شناسی نشان داده است که ناوالنی با یک عامل عصبی از گروه نوویچوک مسموم شده است، نوعی سلاح شیمیایی نظامی که مخفیانه توسط اتحاد جماهیر شوروی توسعه یافته است، که گونه ای از آن برای مسموم کردن عامل دونفره روسی سرگی اسکریپال در شهر انگلیسی در سالیسبری در سال ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گرفت. آلمان و دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا مسمومیت ناوالنی را محکوم کرده اند و خواستار ارائه توضیح روسیه شده اند.

روز دوشنبه آلمان گفت آزمايشگاه های تخصصی در فرانسه و سوئد نيز تائيد کرده اند که نوالنی در معرض يک عامل عصبی نوع نويچوک قرار گرفته است. امانوئل ماکرون رئيس جمهوری فرانسه ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه را فراخواند تا به او اطلاع دهد و از روسيه بخواهد بلافاصله در مورد شرايط تلاش برای زندگی ناوالنی «بدون تاخير روشن» کند.
دولت روسیه هرگونه دخالت در بیماری ناوالنی را تکذیب کرده و اصرار داشته است پزشکان روسی هیچ مدرکی مبنی بر مسموم شدن او پیدا نکرده اند.

پزشکان روسی همچنان گفته اند آزمایش های آنها هیچ نشانه ای پیدا نکرده است که ناوالنی مسموم شده باشد و در عوض پیشنهاد کردند که او از یک «اختلال متابولیکی» رنج می برد که باعث شد او دچار افت ناگهانی قند خون شود. همکاران و خانواده ناوالنی مقامات روسیه را متهم کرده اند که پزشکان را تحت فشار قرار داده اند تا مسمومیت او را سرپوش بپوشانند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز سه شنبه گفت اگر ناوالنی در حال بهبودی باشد «فقط خوشحال خواهد بود» و در حال حاضر تنها «یک نامفهوم مطلق» در اطراف آنچه در این پرونده اتفاق می افتد دارد.

PHOTO: Russian opposition politician Alexei Navalny and his wife Yulia pose for a picture at Charite hospital in Berlin, in an undated image posted on Navalny's Instagram account, Sept. 15, 2020.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>