طالبان افغانستان و آمریکا امضا قرارداد صلح

قطر – مقامات آمریکایی و طالبان نمایندگان را امضا نهایی قرارداد صلح پس از ماه ها مذاکرات در قطر سرمایه برای پایان دادن به ایالات متحده از طولانی ترین جنگ در افغانستان از سال 2001.

روز شنبه توافق در دوحه در حضور رهبران پاکستان و قطر و ترکیه و هند و اندونزی و ازبکستان و تاجیکستان را هموار راه را برای ایالات متحده به تدریج عقب نشینی نیروهای خود را.

بیشتر:

دو طرف به مدت طولانی wrangled بیش از ایالات متحده تقاضا برای آتش بس قبل از نهایی توافقنامه صلح امضا شد.

پیشتر در روز شنبه طالبان دستور داد همه آن مبارزان به توقف جنگ و “خودداری از حملات”.

محمد نعیم یک نماینده طالبان در دوحه توصیف معامله به عنوان “یک گام به جلو”.

“با این معامله می آید پایان جنگ در افغانستان” گفت: Al Jazeera.

در بیانیه طالبان گفت: آن توافق کرده که “در مورد ختم اشغال افغانستان”.

“توافق کامل در مورد خروج تمام نیروهای خارجی از افغانستان و هرگز دخالت در امور آن در آینده است که بدون شک یک دستاورد بزرگ است” به آن اضافه شده است.

برای وزیر امور خارجه مایک Pompeo به نام طالبان روز شنبه به افتخار تعهدات خود.

“من می دانم که وجود خواهد داشت یک وسوسه به اعلام پیروزی, اما پیروزی برای افغانها خواهد بود زمانی که آنها می توانند در صلح زندگی می کنند و رستگار گفت:” در دوحه مراسم است.

Taliban/US in Doha

این مراسم در دوحه حضور داشتند بسیاری بین المللی نمایندگان [Sorin Forcui/الجزیره]

خروج نیروهای نظامی

دقیقه قبل از معامله امضا شد یک بیانیه مشترک منتشر شده توسط ایالات متحده و دولت افغانستان گفت: آمریکا و ناتو نیروهای خود را از افغانستان ظرف 14 ماه.

در مورد 14,000 نیروهای ایالات متحده و حدود 17,000 سربازان از 39 متحدان ناتو و کشورهای شریک هستند مستقر در افغانستان در غیر مبارز نقش.

“ایالات متحده به کاهش تعداد نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان به 8,600 و اجرای تعهدات دیگر در آمریکا-طالبان توافق در 135 روز از اعلام این بیانیه مشترک و آمریکا-طالبان توافقنامه” مشترک بیانیه ای گفت:.

آن اضافه شده است که دولت افغانستان خواهد شد و تعامل با شورای امنیت سازمان ملل متحد “برای حذف از اعضای طالبان از لیست تحریم توسط مارس 29”.

“هیچ توافق کامل و طالبان و معامله این قاعده مستثنی است” گفت: Robert Malley, رئيس جمهور و مدیر عامل گروه بین المللی بحران گفت.

“اما آن را نشان دهنده امیدوار ترین گام برای پایان دادن به جنگ است که دو دهه به طول انجامید و گرفته بی شماری در آمریکا و به خصوص در افغانستان زندگی می کند. آن را باید به جشن تقویت و ساخته شده است پس برای رسیدن به یک واقعی در داخل افغانستان به صلح است.”

Zalmay Khalilzad

زلمای خلیل زاد, US envoy برای آشتی در افغانستان [Sorin Furcoi/الجزیره]

مذاکرات آغاز شد و در سال 2018 به عنوان بخشی از یک فشار توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به اعتصاب یک معامله با طالبان است که جنگ به رهبری ایالات متحده در افغانستان پس از آن سرنگون شد از قدرت در سال 2001.

مذاکرات صلح نیز پیشنهاد داخل افغانستان در گفت و گو با دولت در کابل و انتشار 5,000 از اعضای طالبان از زندان.

طالبان تا کنون حاضر به صحبت با حمایت غرب افغانستان گفت این یک “رژیم دست نشانده”.

در داخل افغانستان مذاکرات برای شروع در مارس 10, اما هیچ جزئیات خاصی داده شده است.

یک weeklong “کاهش خشونت” بین طالبان و آمریکا و نیروهای امنیتی افغان را دیدم یک افت ناگهانی در خشونت و تلفات در سراسر کشور پس از مصرف اثر در تاریخ 22 فوریه.

طالبان در حال حاضر کنترل و یا دارای نفوذ بر بیشتر خاک افغانستان بیش از هر نقطه از سال 2001 است و انجام نزدیک به روزانه حملات علیه پایگاه نظامی در سراسر کشور است.

دو طرف شد و در آستانه امضای یک توافقنامه صلح در ماه سپتامبر هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی لغو این مذاکرات پس از یک حمله طالبان کشته شدن یک سرباز آمریکایی.

مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی ابراز اشتیاق ما را به سرباز خانه و برای پایان دادن به این کشور طولانی ترین جنگ به عنوان او به دنبال انتخاب مجدد در سال 2020 است.

بیش از 100 ، 000 افغان کشته شده اند و یا زخمی از سال 2009 زمانی که سازمان ملل در افغانستان شروع به ثبت رسیده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>