افغانستان عبدالله عبدالله می گوید آماده برای طالبان مذاکرات در هر زمان’

یک افغان رسمی منصوب به رهبری افغانستان در هیئت بسیار در انتظار مذاکرات صلح با طالبان گفت: تیم آماده است برای شروع بحث با گروه مسلح “در هر لحظه”.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی برای آشتی ملی گفت: در روز شنبه مداوم آرامش در خشونت باعث تعجب سه روز آتش بس ارائه شده توسط طالبان در عید فطر مسلمانان تعطیلات تا به حال مجموعه ای از تن برای راه اندازی مذاکرات صلح.

بیشتر:

“اعلام آتش بس و کاهش خشونت و تبادل زندانیان باید تمام راه را برای یک شروع خوب,” عبدالله گفت: در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از مصرف در نقش.

“تیم مذاکره آماده است تا به آغاز مذاکرات در هر لحظه,” او گفت:, و اضافه کرد که باید وجود داشته باشد یک تازه آتش بس در طول مذاکرات.

دولت در کابل به حال با استقبال از آتش بس و دستور داد تا نیروهای خود را مطابق با آن است. همچنین شتاب آزادی صدها تن از زندانیان طالب از زندان.

مقامات سرزنش طالبان برای انجام برخی از حملات مرگبار علیه نیروهای امنیتی پس از آتش بس به پایان رسید و در سهشنبه, اما همچنین اذعان کرد که آتش بس موقت منجر به کلی سقوط در خشونت در سراسر کشور است.

مذاکرات صلح بین دولت و طالبان برنامه ریزی شده بود به شروع قبل از مارس 10 اما تلاش های متوقف شده بیش از یک اختلاف نظر در زندانی ارز.

آمریکا-طالبان توافق امضا شده در ماه فوریه در قطر پایتخت دوحه تصریح شده است که دولت افغانستان را میکشید تا به 5000 طالبان زندانی در حالی که طالبان را آزاد حدود 1000 نفر از نیروهای امنیتی افغان پرسنل.

زندانی مبادله شد که در این توافق به عنوان یک “اندازه گیری اعتماد” قبل از اینکه مدتها در انتظار مذاکرات صلح میان دولت و طالبان است.

قبل از روز یکشنبه اعلام شد در حال حاضر منتشر شد حدود 1000 نفر از زندانیان طالبان در حالی که طالبان تا به حال آزاد حدود 300 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغانستان با توجه به گزارش.

طالبان گفت که متعهد به آزادی زندانیان, اما به یاد کابل که توافق شده بود به “آزادی 5,000” از اعضای خود را به عنوان توافق با آمریکا در دوحه.

عبدالله منصوب شد منجر به مذاکرات صلح پس از او به پایان رسید او تلخ سیاسی دشمنی با رئیس جمهور اشرف غنی در اوایل این ماه.

عبدالله اعلام کرده بود خود را به عنوان یک رقیب رئیس جمهور پس از او را رد کرد و نتیجه سپتامبر انتخابات بود که برنده توسط هيأت غنی.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>