افغانستان: دو کشته در حمله بمب در داخل کابل مسجد

دو نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح پس از یک بمب کاشته شده منفجر شد و در داخل محبوب در مسجد در حضور رئیس جمهور غنی منطقه سبز.

طارق آرین سخنگوی افغانستان وزارت کشور گفت: بمب هدفمند وزیر Akber خان مسجد در حدود 7:25pm به وقت محلی (1500 GMT) روز سه شنبه هنگامی که نمازگزاران جمع شده بودند برای نماز شب.

بیشتر:

این مسجد واقع شده است و در بالا-امنیت دیپلماتیک منطقه ای در نزدیکی دفاتر مختلف سازمان های بین المللی و سفارتخانه ها.

نماز رهبر معظم انقلاب از مسجد ملا محمد ایاز نیازی, یکی از دو کشته در حمله آرین گفت. او زخمی در حمله و کشته بعد در یک بیمارستان است.

آخرین حمله در پایتخت افغانستان پس از هفت غیرنظامی در شمال کشور در یک انفجار بمب کنار جاده ای عقب نشینی نیروهای طالبان.

هیچ گروه بلافاصله ادعا شب انفجار در مرکز کابل رخ داد که در یکی از شهرستان های معروف ترین مکان های عبادت.

200602083746155

این مسجد واقع در ورودی اصلی به منطقه سبز و در دسترس است از هر دو در داخل و خارج شدیدا کنترل منطقه است.

نیازی معروف بود در کابل و سیاسی متهم موعظه بودند اغلب به خوبی حضور داشتند که نمازگزاران را نشت به زمین در خارج از مسجد است.

آرین در ابتدا گفت که این حمله انجام شد توسط یک بمب گذار انتحاری. اما به عنوان تحقیقات اقدام آن را روشن است که باقی مانده است در این مورد.

رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله به نام حادثه یک “شنیع” حمله.

این حمله به دنبال یک بمب ادعا کرد توسط داعش (ISIS) مبارزان در مقابل یک ایستگاه تلویزیونی مینی بوس در مرکز کابل در روز شنبه, کشته شدن یک خبرنگار و راننده.

همچنین پس از انتخابات گفت: هفت غیر نظامی کشته شدند در اواخر روز دوشنبه یک بمب کنار جادهای مربوط به طالبان در شمال افغانستان حتی به عنوان مقامات فشرده برای مذاکرات صلح با شبه نظامیان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>