رئیس جمهور افغانستان می گوید Pompeo گزارش پیشرفت در آمریکا و طالبان مذاکرات

رئیس جمهور اشرف غنی روز سه شنبه گفت: به او گفته شد توسط وزیر خارجه آمریکا که “پیشرفت قابل توجه” ساخته شده بود در طول ادامه مذاکرات میان ایالات متحده و طالبان.

در یک پست در توییتر جمهور نوشت که مایک Pompeo آگاه بود او را در یک تماس تلفنی که طالبان تا به حال ساخته شده است یک پیشنهاد “با توجه به آوردن قابل توجه و پایدار در کاهش خشونت” را به عنوان ما با هدف به اعتصاب یک معامله برای خروج نیروهای خود از این کشور جنگ زده.

بیشتر:

غنی جیر نشان داد که ممکن است دستیابی به موفقیت در آمریکا و طالبان در قطر شده اند که به بن بست رسیده در بخشی از ایالات متحده خواهان آن است که گروه مسلح موافقت خود را به طور قابل توجهی کاهش خشونت به عنوان بخشی از هر گونه آمریکا خروج نیروهای نظامی پیمان.

دهها هزار نفر از مردم کشته شده اند پس از طالبان راه اندازی یک شورش مسلحانه و پس از آن بود مخلوع در یک حمله آمریکایی در سال 2001. آمریکا را متهم کرده بود که در آن طالبان دولت ارائه پناهگاه امن به سابق القاعده به رهبری اسامه بن لادن بود که به عنوان یک متفکر حمله 9/11 حملات.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است که خروج از 13,000 ما خدمات اعضا از افغانستان قابل توجهی در سیاست خارجی هدف. توافق با طالبان می تواند افزایش تهمت مجدد چشم انداز انتخابات ماه نوامبر.

“ما در مذاکرات با طالبان در دوحه همچنان در اطراف جزئیات کاهش خشونت” یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در روز سه شنبه.

طالبان نمی شد فورا در دسترس است به نظر.

در صدای جیر جیر خود را غنی نوشته است که Pompeo به او گفت “از پیشرفت قابل توجه در حال انجام مذاکرات صلح با طالبان است.”

“وزیر اطلاع من در مورد طالبان پیشنهاد با توجه به آوردن قابل توجه و پایدار در کاهش خشونت” او در ادامه اضافه کرد در یکی دیگر از صدای جیر جیر “این است که استقبال از توسعه است.”

آقای غنی که فاش نشد جزئیات این پیشنهاد به نظر می رسد به گرفتن اعتبار برای توسعه و نوشتن که “اصلی ما در صلح تا کنون شروع به عملکرد نتایج مثمر.”

پرسید: در مورد غنی نظرات رابرت اوبراین, کاخ سفید, مشاور امنیت ملی تصریح کرد که تهمت بود به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از این کشور اما گفت که در سه شنبه شب: “من فکر نمی کنم که هیچ قریب الوقوع خروج از افغانستان است.”

رئیس جمهور آمریکا تا به حال به نام طالبان به توافق برسند به یک کشور آتش بس یک تقاضا نیز با مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه سپتامبر هنگامی که او scuttled ماه از مذاکرات با گروه مسلح به رهبری آمریکا فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد.

طالبان اما صبورانه رد تقاضا است. در این مذاکرات که از سر گرفته و در ماه دسامبر در دوحه قطر پایتخت ایالات متحده آمریکا فشار آورده اند این گروه مسلح به توافق برسند به یک کاهش قابل توجه در خشونت است.

آمریکا خروج نیروهای نظامی پیمان خواهد بود و به دنبال آن مذاکرات بین طالبان و افغانستان که شامل مقامات دولتی در حل و فصل برای دهه جنگ به ما گفته اند.

طالبان تا کنون حاضر به صحبت می کنند به غرب مورد حمایت دولت در کابل گفت: آنها یک “رژیم دست نشانده”.

منبع: الجزیره و خبرگزاری ها

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>