اطلاعات افغانستان کشته شدند و طالبان بمب گذاری خودرو

یک خودرو بمب گذاری با هدف قرار دادن یک سازمان اطلاعات افغانستان نصب و راه اندازی در ولایت غزنی کشته شدن حداقل هفت نفر و زخمی شدن 40 نفر دیگر یک مقام گفت.

“تروریست ها استفاده کرده اند humvee در حمله خود را. آنها باید هدفمند ریاست عمومی امنیت ملی واحد در شهر غزنی,” وحیدالله Jumazada سخنگوی والی گفت: AFP news agency روز دوشنبه.

بیشتر:

“بسیاری از قربانیان هوش پرسنل,” Jumazada اضافه شده است.

وزارت کشور در کابل و یک مقام بهداشتی در غزنی نیز با تایید این حمله است.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: گروه مسلح در پشت این حمله در ولایت غزنی یک ولایت دژ محکم.

مرکز استان نیز نامیده می شود غزنی به طور خلاصه کاهش یافت و تحت کنترل طالبان دو بار در سال های اخیر است. این استان در گذشته بوده است, صحنه از بسیاری از مقیاس حملات علیه نیروهای افغان و نیروهای ناتو.

این حمله یک روز پس از رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به امضا رسید و قدرت های قرارداد دو ماه پس از هر دو خودشان را برنده از سپتامبر گذشته انتخابات ریاست جمهوری.

این معامله سیاسی را غنی رئیس جمهور باقی می ماند از جنگ زده کشور در حالی که عبدالله منجر خواهد این کشور را به آشتی ملی شورای عالی.

غنی و عبدالله برگزار شد که به موازات افتتاح مراسم در ماه مارس شده بود قفل شده است و در جنگ قدرت پس از رای دادن. این اختلاف باعث تهمت به دولت آن را اعلام خواهد قطع $1bn در کمک به افغانستان اگر رهبران دو کشور کار نمی کند تفاوت های خود را.

توافق صلح میان آمریکا و طالبان به امضا رسید و در فوریه 29, تماس, برای آمریکا و ناتو افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح پس از چند دهه از جنگ.

آشفتگی های سیاسی

پس از امضای این ما بوده است و تلاش برای بدست آوردن طالبان و دولت افغانستان شروع به داخل افغانستان مذاکرات اما آشفتگی های سیاسی و شخصی acrimony بین غنی و عبدالله مانع شد. مذاکرات که در ماه مارس اتفاق افتاده است.

آخرین سه شنبه افراد مسلح با هجوم بیمارستان زایمان در کابل به قتل 24 نفر از جمله مادران و پرستاران و دو بچه.

همچنین در روز سه شنبه یک بمب گذار انتحاری با حمله به مراسم تشییع جنازه یک طرفدار دولت شبه نظامی طالب در ولایت شرقی ننگرهار, کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 133 نفر دیگر.

که حمله شد و ادعا کرد توسط داعش (ISIS) گروه مسلح.

Afghanistan Ghazni map

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>