‘یک ضربه به استقلال’: چین برنامه ریزی شده, هنگ کنگ, قانون تامین

چین ملی (NPC) است که انتظار می رود به nod روز پنجشنبه به اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ در یک حرکت منتقدان می گویند خواهد شد و اساسا تضعیف آزادی که مندرج در قلمرو قوانین هنگامی که آن را بازگشت به قانون در سال 1997.

خبری از این طرح در حال حاضر با توجه تمدید حرکت به هنگ کنگ را طرفدار دموکراسی تظاهرات و سوخت محکومیت از دولت ها در سراسر جهان است.

بیشتر:

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اشاره کرده این قانون می تواند به معنای پایان هنگ کنگ ویژه وضعیت معاملاتی با ایالات متحده با یک تصمیم را اعلام پایان هفته. وزیر امور خارجه مایک Pompeo روز چهارشنبه اطلاع کنگره که دولت دیگر معتقد است که هنگ کنگ است مستقل از سرزمین اصلی چین است.

“جدید امنیت ملی قانون برخورد خواهد شد شدید ترین ضربه به حقوق مردم در هنگ کنگ از این سرزمین انتقال به چین در سال 1997” دیده بان حقوق بشر چین مدیر سوفی ریچاردسون در بیانیه ای گفت.

“هنگ کنگ مردم را در حال حاضر به نظر بازداشت و احکام خشن برای اعتراض به صحبت کردن در حال اجرا برای دفتر و دیگر آزادی های آنها به مدت طولانی لذت می برد و تلاش مسالمت آمیز برای دفاع کند.”

چگونه است که هنگ کنگ اداره?

انگلیسی ها در زمان کنترل از هنگ کنگ در سال 1842 در پایان اولین جنگ تریاک و امن 99 سال اجاره برای جزیره و اطراف آن سرزمین در سال 1898.

پس از آن بود که نخست وزیر مارگارت تاچر که امضا توافق برای بازگشت به هنگ کنگ در سال 1984 با حکومت آینده باید بر اساس چارچوب ” یک کشور و دو سیستم.

در آن زمان این سرزمین بود حیاتی اقتصادی مرکز بسیار فقیر چین و مینی قانون اساسی که مورد موافقت قرار گرفت – شناخته شده به عنوان قانون اساسی – فراهم هنگ کنگ قابل توجه استقلال و مردم آن به حقوق و آزادی های ناشناخته در سرزمین اصلی. قرار است در نیروی باقی می ماند تا 2047.

Hong Kong 1984

سپس نخست وزیر بریتانیا مارگارت تاچر و چینی برتر ژائو زیانگ centre-حق امضا ارز نسخه هایی از هنگ کنگ تحویل قرارداد در پکن در ماه دسامبر 1984; تحویل در محل در سال 1997 با چین امیدوار هنگ کنگ حقوق و آزادی های ناشناخته در سرزمین اصلی چین [فایل: Neal Ulevich/AP Photo]

ماده 27 به عنوان مثال فراهم می کند برای آزادی بیان و مطبوعات و تظاهرات. میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز نوشته شده به قانون اساسی.

ماده 45 می گوید: “هدف نهایی” در انتخاب رئیس اجرایی باید حق رای همگانی. ماده 68 می گوید همان را برای شورای قانونگذاری (Legco)هنگ کنگ 70-عضو مجلس.

هر دو در ادامه به انتخاب می شوند و تحت قوانین است که برای کمک به اطمینان از سلطه pro-پکن صدای. در Legco تنها نیمی از صندلی های انتخاب شده توسط انتخابات مستقیم در حالی که رئیس اجرایی منصوب شده است توسط یک کمیته با پکن داشتن تصویب نهایی است.

قانون اساسی نیز می گوید: هنگ کنگ دولت قرار است به تصویب “خود” قانون به جای استعمار دوران قوانین منع کرده است که اعمال چنین به عنوان خیانت به تجزیه طلبی و یا براندازی – به عبارت دیگر قوانین امنیت ملی.

دولت از اول, مدیر اجرایی سابق حمل و نقل سرمایه دار خیلی مهم تونگ Chee-hwa سعی به انجام این کار در سال 2003 اما رها شده و این طرح در صورت از تظاهرات توده ای. تونگ استعفا داد و چند ماه بعد و هیچ یک از جانشینان او به نظر می رسد مایل به چالش.

قانون اساسی اجازه نمی دهد دولت در پکن را در قوانین اما تنها تحت شرایط خاص – در مسائل مربوط به امور خارجه دفاع و “مسائل دیگر خارج از محدوده استقلال از هنگ کنگ SAR به عنوان” مشخص شده توسط قانون اساسی.

آنچه که چین پیشنهاد با امنیت ملی ،

قانون خود را هنوز پیش نویس اما این تصمیم پیش نویس که به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی نشان می دهد که قانون را زیر پوشش مناطق:

  • اعمال تجزیه
  • اخلال قدرت دولتی
  • سازماندهی و انجام فعالیت های تروریستی و دیگر رفتار است که امنیت ملی به خطر می اندازد
  • فعالیت هایی که با دخالت در امور داخلی هنگ کنگ منطقه ویژه اداری (HKSAR) و شامل خارجی ها و یا قدرت های خارجی.

آن را نیز افزایش می دهد شبح از سرزمین اصلی سازمان های اطلاعاتی “مربوط به امنیت ملی اندام” راه اندازی فروشگاه در خاک که دلار هنگ کنگ کانون گفته است که در مغایرت با قانون اساسی.

‘این است که تا پایان هنگ کنگ’: چین به اعمال قانون تامین

جزئیات اضافی به بیرون درز به محلی هنگ کنگ رسانه ها در روز چهارشنبه پیشنهاد کرد قانون را اعمال می شود نه تنها برای افراد بلکه برای سازمانهایی که می تواند حقوق بشر و دیگر گروه های حیاتی هستند که از چین در خطر است.

چرا در حال حاضر ؟

هنگ کنگ شده است roiled تقریبا یک سال از تظاهرات معترضان زمانی آغاز شد که دلار هنگ کنگ دولت سعی کردم به فشار از طریق قانونی که اجازه داده اند مظنون به ارسال به سرزمین اصلی به صورت آزمایشی.

استرداد لایحه آورده یک میلیون نفر به خیابان آمدند تا در تاریخ 9 ژوئن و تقریبا دو برابر است که یک هفته بعد. در بین Legco مجلسی تخریب شد که معترضان در درگیری با پلیس موانع.

حتی با این لایحه به حالت تعلیق در تظاهرات ها ادامه داد: با افزایش شدت در طول تابستان به عنوان معترضان و پلیس در خیابان ها در ابر از گاز اشک آور و می بارند از آجر گلوله های لاستیکی و بنزین بمب که به اوج خود رسید در یک خشونت محاصره از دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ در ماه نوامبر.

هزاران نفر دستگیر شده اند از جمله تعدادی از کودکان و نوجوانان و معترضان را متهم کردند که پلیس با استفاده از خشونت بیش از حد یک اتهام نیروی رد می کند.

هنگ کنگ نیز مواجه flashpoints بیش از یک شماره از مسائل دیگر.

پلیس ضد شورش مستقر شدند برای خنثی کردن اعتراضات روز چهارشنبه در هنگام خواندن دوم بحث سرود ملی لایحه است که آن را به یک جرم جنایی به “بی احترامی” چین سرود ملی شد میله میله برای خواندن دوم خود را در Legco. برخی از 200 نفر دستگیر شدند در چه پلیس گفته بود “غیر قانونی مجمع”.

Hong Kong

پلیس ضد شورش و گارد یک جوان معترض که بازداشت شد در هنگ کنگ مرکزی کسب و کار و مالی منطقه به عنوان مردم در تلاش برای نشان دادن مخالفت خود به بحث سرود ملی قانون [Kin چونگ/AP Photo]

حتی قبل از استرداد لایحه مشتعل خشم مردم tensions تا به حال مدت طولانی است که نهفته.

وجود دارد اشغال هنگ کنگ که منطقه کسب و کار مرکزی به وقفه برای هفته ها در سال 2014 ناپدید شدن تعدادی از کتابفروشان منتشر شده که شهوت پرست آثار انتقادی از رئیس جمهور چین و چین را رد صلاحیت دموکراتیک-انتخاب داوطلبان به Legco پس از آنها عمدا بد تعبیر کردن سوگند خود.

هفته آینده سالگرد 1989 قتل عام میدان تیان آن من در زمانی که مردم در هنگ کنگ معمولا برگزاری شب زنده داری به یاد داشته باشید کسانی که درگذشت در سرکوب چین همه اما پاک شده در حالی که انتخابات برای Legco به علت در ماه سپتامبر. در انتخابات منطقه ای ماه نوامبر گذشته دموکراتیک نامزد برنده با یک لغزش.

چه بوده است پاسخ ؟

اعلام یک هفته پیش موجب فوری تظاهرات – با بیشتر آشکار خواستار هنگ کنگ برای استقلال از همیشه قبل از, اما آن را نیز باعث افت بیش از 4.6 درصد در قیمت سهم در بورس سهام هنگ کنگ.

چین و هنگ کنگ مقامات اصرار دارند وجود دارد هیچ چیز به نگرانی در مورد.

وزیر امنیت جان لی گفت Legco روز چهارشنبه آن را “شفاف” این قانون همه چیز در مورد حفاظت از “اکثریت قریب به اتفاق مردم که مطیع قانون”.

لارنس Ma: هنگ کنگ تظاهرات ‘بیدارباش’ برای چین

اما مخالفان اختلاف نظر دارند. آنها نگاه به چین را تفسیر خود از قوانین امنیت ملی در سرزمین اصلی و نگرانی که دلار هنگ کنگ نسخه را افشا منتقدان به بازداشت و دستگیری.

نیز وجود دارد که نگرانی ها در مورد تاثیر را در دلار هنگ کنگ را بسیار گرامی قضایی استقلال کمک کرده است که زیر بنای سرمایه گذاری و کسب و کار ساخته شده و این شهر یک مرکز مالی بین المللی.

“این یک ضربه به استقلال هنگ کنگ است که به منظور لذت بردن از” بن شیرین و مطلوب محقق در استرالیا موسسه Lowy و نویسنده از نسل هنگ کنگ: به دنبال هویت در چین سایه. “این نشانه ای از زمان به آمده است که پکن در حال رفتن به بازی یک مقدار بیشتر نقش مستقیم در مدیریت شهر است.”

آمریکا بوده است پر سر و صدا ترین منتقد این قانون پیشنهادی با Pompeo اعلامیه در آستانه پتروشیمی رای در قانون است که هنگ کنگ شد ‘دیگر خودمختار’ از چین است.

آخرین استعماری فرماندار Chris Patten نیز در میان 233 نمایندگان مجلس از 26 کشور جهان که باید امضا نامه ای سرگشاده محکوم چینی ها حرکت می کند.

“این جامع است که حمله به این شهر استقلال حکومت قانون و آزادی های اساسی” آن گفت:. “یکپارچگی” یک کشور و دو سیستم’ آویزان است و با یک موضوع. این شکایت حقیقی عادی هنگ Kongers که در حال رانندگی شد. قوانین سخت گیرانه وضعیت تشدید خواهد شد بیشتر jeopardising هنگ کنگ آینده به عنوان یک باز چینی بین المللی شهر”.

جاشوا وانگ: ‘این مبارزه نه فقط در مورد هنگ کنگ’

یوهانس چان قانون اساسی متخصص و استاد حقوق در دانشگاه هنگ کنگ می گوید: در هنگ کنگ است که در حال حاضر در یک “خیلی وضعیت بد”.

“چین ایده” یک کشور دو سیستم ” است که یک کشور و دو سیستم اقتصادی و زحمت در مورد جامعه مدنی یا دموکراسی,” او گفت: Al Jazeera.

چه اتفاقی می افتد ؟

هنگامی که این قانون تصویب در پتروشیمی ها ایستاده کمیته ملی (NPCSC) شروع خواهد شد تهیه پیش نویس متن.

آن را خواهد شد و سپس اضافه شده به ضمیمه III از قانون اساسی دور زدن Legco و هر گونه مشاوره عمومی و تبدیل شدن به قانون توسط رئیس اجرایی صدور حقوقی در دولت روزنامه. کل فرایند می تواند تکمیل شود در کمتر از سه ماه.

چان می گوید هنگ کنگ دادگاه را بدون صلاحیت برای به چالش کشیدن این قانون.

مخالفان این قانون می گویند فشار بین المللی و تهدید به تحریم های هدفمند در کلید مقامات هستند و شاید تنها گزینه است. مغلوب ساختن پیشی جستن وعده داده است عمل تا پایان این هفته اما نه شفافی در این نوع از عمل است.

در این میان انتظار می رود که تظاهرات ادامه می دهند.

“هنوز هم مردم در حال آمدن به خیابان ها گفت:” پاتریک پون مستقل حقوق بشر محقق مستقر در هنگ کنگ است. “من فکر نمی کنم آنها متوقف خواهد شد چرا که خشم عمومی بسیار بالا است. مردم رانده شده اند به افراط.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>