75 سال کمی شناخته شده در مورد Wilhelm Gustloff غرق شدن

بیش از 9000 نفر در دریای بالتیک و در 30 ژانویه 1945 در تلاش برای فرار از ارتش سرخ. این Wilhelm Gustloff شد کشنده ترین کشتی شکسته در تاریخ اما برخی از جزئیات غرق شدن ناشناخته باقی می ماند.

در حدود 9 بعد از ظهر در تاریخ 30 ژانویه 1945 آدولف هیتلر صحبت کردن به زبان آلمانی. در بسته بندی سالن ناهار خوری های لوکس بوش “Wilhelm Gustloff” را به عنوان در بسیاری از نقاط کشور یک رادیو پخش شد هیتلر آدرس اما هزاران نفر از پناهندگان از استان پومرانی غربی و شرقی پروس که در حال تلاش بر روی کشتی نیست گوش دادن به پیشوا در حال حاضر.

آنها می خواستند یک چیز — برای نجات. تنها تعداد بسیار کمی از 1 ، 252 به طور دقیق ساخته شده آن را بخار پز زنده از بیش از 10,000 – عمدتا زنان و کودکان بلکه ملوانان نیروی دریایی. کشتی ضربه شده بود توسط سه شوروی اژدر در عرض یک ساعت; درجه حرارت خارج شد منهای 18 درجه سانتیگراد است.

آرامش ارائه شده توسط Wilhelm Gustloff شده برای مسافران که سوار کشتی در Gotenhafen. صدها نفر از هزاران نفر از غیرنظامیان آلمانی تا به حال می خواستم به سوار بر کشتی در بندر نزدیکی گدانسک در لهستان امروز. ارتش سرخ بود روی پاشنه های خود را و افکار خود را از Nemmersdorf. این اولین روستا در خاک آلمان به شوروی و وجود دارد در حال حاضر شایعات در گردش از draconic انتقام در بخشی از شوروی برای جنایات جنگی است. تنها نیروی دریایی می تواند نجات آنها در حال حاضر.

ادامه مطلب: آشویتس و 75 سال بعد: یک مسابقه در برابر زمان

Deutschland Sowjetunion Zweiter Weltkrieg die Rote Armee in Königsberg

ارتش سرخ جناح در حال حاضر رسیده خاک آلمان اواخر سال 1944

نازی بوش کروز تبدیل کشتی نجات

در 208 متر (680) از این Gustloff نبود بزرگترین کشتی استفاده می شود برای حمل و نقل سربازان زخمی و غیرنظامیان است. اما آن را تا کنون به خوبی شناخته شده است. آن بود که نازی ها’ لوکس بوش تعمید توسط هیچ یک دیگر از هیتلر در سال 1937. نام خود را از کشته شدن افسر نازی شد و در ابتدا این سایت متعلق به رده بالا سوسیالیست های ملی به تعطیلات در دریای مدیترانه و یا در امتداد غربی نروژی خط ساحلی است. با پایان جنگ این کشتی گرفته بود در یک کاملا متفاوت نقش خود را برای سفر.

غیر نظامی فرار از طریق دریای بالتیک متعلق به یکی از قابل توجه ترین فصل در آلمانی جنگ جهانی دوم تاریخ نظامی. مورخان تخمین زده اند که حدود 2.5 میلیون نفر نجات یافته توسط کشتی از آلمان شرقی مناطق. یک مطالعه جامع منتشر شده در مورد این عملیات با عنوان “ماموریت نجات دریای بالتیک 1944/1945: یکی از بشریت اعمال بزرگ است.” یکی از اصلی آلمانی افسران اعتبار با موفقیت این عملیات توسط Admiral Karl Dönitz که موفق هیتلر به عنوان صدراعظم زیر پیشوا خودکشی در برلین پناهگاه در جنگ.

ادامه مطلب: نازی archives: که در آن آلمان تاریک گذشته ذخیره شده است بر روی کاغذ

پایان غم انگیز از Gustloff فقط یکی از ده ها تن از کشتی های مورد استفاده در بالتیک عملیات امداد و نجات بود اجتناب ناپذیر کارشناسان ادعا, singling سه کشنده تصمیم گیری به عنوان مسئول این فاجعه است. اولا هیچ کاروان به ارائه حفاظت و پس کشتی حامل 1000 سربازان در نظر گرفته شده برای رسیدن به کیل به عنوان به سرعت به عنوان امکان نیز وجود دارد هیچ پهلو حمایت می کند.

یک اژدر کوچک قایق بود همه حفاظت از کشتی داده شد. دریا معادن می ترسید شد در امتداد ساحل دریای بالتیک تا مسیر برنامه ریزی شده بود برای گذشتن از دریا باز است. در نهایت از Gustloff تا به حال استفاده شده است در بیش از چهار سال کاپیتان ویلهلم پترسون تنها جرأت یک سرعت 12 گره در عوض ممکن است 15.

این سه عامل منجر به چه خواهد تبدیل به یک حکم اعدام برای بسیاری از کشتی مسافران است. اگر این کشتی بودند از همراهی با کاروان ارائه شده پهلو حفاظت و سفر در سرعت سریع تر کارشناسان گفته اند که اتحاد جماهیر شوروی زیر دریایی S-13 هرگز قادر به ضربه زدن به Wilhelm Gustloff با آن اژدر.

یک اردک نشسته

هفتاد و پنج سال در برخی از جزئیات این فاجعه هنوز هم یک راز باقی می ماند اما. بود خرابکاری به سرزنش هنگامی که مشکوک رادیو پیام هشدار از دریا معادن رسیده فرماندهی پل فقط قبل از اولین اژدر رسید ؟ به منظور جلوگیری از برخورد در میان بارش برف سنگین, کاپیتان پترسون پس از تبدیل بر روی کشتی چراغ های: 90 دقیقه با روشن, روشنایی, اما هیچ minesweepers. این Gustloff شد یک اردک نشسته.

شواهدی وجود دارد برای حمایت از این فرضیه که آلمانی اسرای جنگی — که “تبدیل” توسط خود شوروی اسیرکنندگان و پس از آن کاهش یافته و در پشت خطوط دشمن با استفاده از چتر نجات — شدند نادرست رادیو هشدار به کشتی. برای هاینز Schön که گذشت در سال 2013 بود که یک فکر وحشتناک. او 18 سال در زمان روی Gustloff به عنوان یک مشتاق نیروی دریایی پرداخت کارمند. اگر چه او یکی از معدود بازماندگان و نوشت: کتاب در مورد تجارب خود او همیشه ساکت در تماس غرق شدن Gustloff یک جنایت جنگی. آن را در نهایت حمل سربازان قایقرانی تحت دشمن رنگ و به آرامی مسلح آن را معتبر هدف برای شوروی subs.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>