کتاب انگلیسی

به نقل از ایران پیپر ، امروزه هیچ تصوری از کلیشه ای که روزگاری دنیای کتاب انگلیسی را پر کرده بود ، وجود ندارد. مرد جوان ، تحصیل کرده ای که جوایز را درو می کند و روی جلد مجلات کتاب انگلیسی محبوب ظاهر می شود. در گذشته نویسندگان مرد کتاب انگلیسی زیادی وجود داشته اند و شاید این موضوع کمی طبیعی باشد ، اما اکنون یا نسل نویسندگان مرد ناپدید شده است یا علاقه ای به حضور در محافل ادبی ندارند.

در طول این سالها ، آنها پرفروش ترین کتاب های زنان بوده اند. از “گفتگو با دوستان” ساخته سالی رونی گرفته تا “چه یک سن سرگرم کننده” توسط کولی رید ، “خواهر من ، قاتل سریال” ساخته اووینکن براتویت ، “پری دریایی و خانم هنکوک” ساخته ایموژن گاور. تنها دو نویسنده کتاب انگلیسی اول ده لیست برتر مجله Observer در سال 2020 مرد بودند. در سال 2019 تنها یک نفر و در سال 2018 فقط دو نویسنده مرد در این فهرست بودند. نویسندگان قدیمی کتاب انگلیسی هنوز در لیست پرفروش ها قرار دارند. فیلمنامه نویسان مانند سباستین باری ، سلمان رشدی ، مارتین امیس و آلن هالینگسبورس مشکلی در فروش کار خود ندارند اما هیچ صدایی جدید از مرد به دنیای داستان اضافه نشده است.

مردان آنقدر بر جایزه کتاب انگلیسی انگلیسی بوکر مسلط شدند که روزی جایزه داستان زنان بریتانیا برای اعتراض به لیست اصلی بوکر در سال 1991 و تأکید بر نقش زنان ایجاد شد. فهرست جایزه بوکر امسال شامل سیزده کتاب است که تنها چهار نویسنده مرد نامزد آن هستند و به نظر نمی رسد که لیست کوتاه نویسندگان کتاب انگلیسی فهرست کوتاه زن به هیچ وجه اختراع نشده باشد.

بیشتر نویسندگان برتر مرد کتاب انگلیسی پرفروش امروز شغل خود را در دهه 1980 آغاز کردند و اکنون در دهه پنجاه ، شصت یا هفتاد و هفتاد هستند. در سال 1983 بود که لیست مجله گراناتا با نویسندگان جوان مرد پر شد و در همان سال مشاغل نویسندگانی چون Kazuo Ishiguro ، Ian McIwan ، Graham Swift ، William Boyd ، Amis ، Rushdie و Barnes شکل گرفت. تنها دو نویسنده زن در این لیست – پت بارکر و رز Trimin – هنوز فعال هستند.

DJ Tails منتقد ادبی کتاب انگلیسی معتقد است اگر نویسندگان مرد در دهه 1980 پرکار بودند ، به این دلیل بود که مردان در صنعت نشر فعالیت می کردند: “حامیان فرهنگی جامعه همه مرد بودند. گراناتا ، مهمترین مرکز ویرایش ادبیات ، توسط بیل بوفارد اداره می شد ، که مورد علاقه نویسندگان مرد بود. “ناشران مانند فابر و رابرت مککروم و انتشارات کیپ شامل تام ماسلر بودند.”

مردان در صنعت نشر کتاب انگلیسی فراموش کرده اند که زنان خوانندگان اصلی تاریخ هستند. اکنون 80٪ رمان ها توسط زنان نوشته شده اند. حتی محبوبیت نویسندگانی مانند سال بل و فیلیپ راث در دهه 1980 و 1990 توسط مخاطبان زن شکل گرفت. اکنون که زنان جایگاه خود را در صنعت چاپ و نشر پیدا کرده اند ، نویسندگان مرد دیگر به اندازه گذشته برجسته نیستند.

جان اش نماینده جوان ادبی است که می گوید ناشران به خوبی می دانند چه کسی بیشترین رمان ها را خریداری می کند: “وقتی ناشران کتاب انگلیسی به نمودارهای فروش مجلات مختلف نگاه می کنند ، موقعیت زنان مانند سالی رونی را می بینند که اخیراً بسیار موفق بوده است. البته اگر خوش شانس باشید ، خوانندگان زن را جذب می کنید و کتاب پرفروش خواهد بود. به نظر می رسد در جذب مخاطب مردان چنین اطمینان وجود ندارد.

این بدان معنا نیست که مردان کتاب نمی نویسند. مردان جوان و باهوش به نوشتن داستان بسیار علاقه دارند. “این مهم است زیرا تقریباً همه ما مدیون رشد فروش کتابهای غیر داستانی هستیم و فروش داستانها در طول سالها رو به کاهش است.” ژولیت لاپیدوس ، نویسنده کتاب اقیانوس اطلس ، نوشت: “زنان در گفتن داستان موفق تر هستند زیرا مردان دست از رقابت کشیده اند.”

آنچه افراد را به نوشتن داستان علاقه مند می کند خواندن رمان های کتاب انگلیسی زیادی است. اگر مردها داستان کمتری می خوانند طبیعی است که کمتر بنویسید. شاید واقعاً نویسندگان مرد بیشتری نباشند. ما این نظریه را با کلر الکساندر ، یکی از سازندگان جایزه داستان زنانه به اشتراک گذاشتیم. اسکندر مخالف است: “این طور نیست که ما یک رمان نویس مرد نداریم. نکته این است که آنها قابل رویت نیستند. ناشران از نویسندگان مرد استقبال نمی کنند. “اگر آنها در جوایز مهمی مانند بوکر و جوایز دیگر نامزد نشوند ، پادگان راه اندازی دیگری نخواهند داشت.”

ناشر دیگری می گوید: “انتشارات کتاب انگلیسی مدرن در انواع سیاست های هویت درگیر است.” گسترش داستان مردهای سفید پوست بسیار دشوار شده است زیرا فرهنگ جامعه علاقه ای به شنیدن ایده های آنها ندارد. در نتیجه ، فرهنگ جهان ادبیات تغییر کرده است ، با مصاحبه های اندک با نویسندگان مرد سفید پوست یا جای کمی در لیست جوایز. هیچ مردی زیر 40 سال نامزد دریافت جایزه بوکر 2011 نیست.

با این حال ، هرکسی که در این مصاحبه به ما کمک کرد ، معتقد است که ناشران کتاب انگلیسی به نوشتن خوب علاقه دارند. حتی الكساندر گفت: “این گفتگو مرا به چالش كشید.” “من می خواهم یک نویسنده خوب مرد پیدا کنم.” بنابراین نویسندگان مرد خوب زیادی هستند. صبر کنید که خانم الکساندر شما را دنبال کند!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>