کاربرد دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

اکسیژن ساز اکساز یکی از مهمترین تنفس ها برای تنفس بیماران در خانه است.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود تجهیزات پزشکی به خانه های بیماران برای تسهیل مراقبت از بیماران در خانه، اکسیژن ساز خانگی یکی از مهمترین دستگاههای تولید شده برای این منظور است.

اکسیژن ساز از تکنیک بسیار ساده ای برای تأمین اکسیژن مورد نیاز بیمار استفاده می کند.

مولد اکسیژن هوای داخل اتاق را با پمپ مخصوص می مکد و سپس آن را از محفظه های گرد و غبار زئولیت عبور می دهد.غبار زئولیت 21٪ اکسیژن هوای ورودی را از سایر گازهای هوا جدا کرده و به اتاق های دیگر هدایت می کند. .

کمپرسور موجود در اکسیژن ساز فشار و درصد اکسیژن را در محفظه ها افزایش می دهد و باعث خلوص اکسیژن داخل آنها به 94٪ و فشار به حدود 230 mm Hg می رسد.

اکسیژن از محفظه ذخیره سازی به عقب جریان سنج جلوی دستگاه و از یک نازل مخصوص به بینی و دهان بیمار هدایت می شود.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز اکساز

  • اطمینان از تولید اکسیژن بهداشتی بدون بو از طریق فیلتراسیون ضد باکتری
  • تولید اکسیژن مداوم
  • تولید اکسیژن مرطوب و خشک
  • از خطر احتمالی انفجار در کپسول جلوگیری کنید
  • اطمینان از بیمار که اکسیژن همیشه وجود دارد و به دلیل پایان زمان شارژ متوقف نمی شود

اکسیژن ساز خانگی oxas چگونه کار می کند؟

فناوری موجود در دستگاه اکسیژن ساز oxas این محصول را به یکی از مهمترین دستگاههای پزشکی خانگی تبدیل کرده است. در بعضی از مدل ها می توان از یک باتری قابل حمل و قابل حمل یا منبع تغذیه استفاده کرد. روش تأمین اکسیژن به اکسیژن ساز خانگی بسیار دقیق است که با پمپ مخصوص، هوای محیط را می مکد و فیلتر می کند.

هوا با عبور از مخزن زئولیت به 20٪ اکسیژن و 80٪ نیتروژن تجزیه شده و در مخزن مخصوص ذخیره می شود. مهمترین قسمت تولید کننده اکسیژن کمپرسور است که اکسیژن را فشرده کرده و خلوص آن را به 94٪ می رساند و پس از آن به فشار بالاتر از 230 mm Hg می رسد. برخی از دستگاه ها مانند ژنراتور اکسیژن خانگی Zyclas Mod به سیستم هشدار صوتی و تصویری مجهز هستند که در صورت افت خلوص اکسیژن، بیمار را هشدار می دهد.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز اکساز را می توان به 4 مدل تقسیم کرد که شامل موارد زیر است:

1- مولد اکسیژن خودکار که می تواند اکسیژن خالص مداوم را تحویل دهد. این مدل فقط در واحدهای مراقبت ویژه بیماران، کلینیک ها و بیمارستان ها استفاده می شود.

2- اکسیژن سازهای خودکار با تأمین مداوم اکسیژن خالص برای اکسیژن درمانی طولانی مدت در بیمارانی که از بیماری های قلبی و ریوی رنج می برند و نیاز به اکسیژن خالص شبانه روزی دارند. از این نوع مولد اکسیژن می توان در مراکز درمانی و در خانه استفاده کرد.

3- از اکسیژن سازها برای تولید اکسیژن خالص برای سالم نگه داشتن بدن، احتمال اکسیژن درمانی برای جلوگیری از بیماری و تهیه کوکتل های اکسیژن در خانه و مراکز اجتماعی استفاده می شود.

4- اکسیژن سازها با تولید اکسیژن خالص برای تهیه کوکتل اکسیژن در میله های اکسیژن، مراکز ورزشی و پزشکی و … استفاده می شوند.

نکاتی برای خرید اکسیژن ساز اکساز

کاربردهای مختلف دستگاه اکسیژن ساز خانگی oxas باعث شده است که انواع مختلفی از ژنراتورهای اکسیژن 5 لیتری آمریکایی در بازار موجود باشد تا مشتریان با توجه به نیاز خود و البته تجویز پزشک بتوانند از آنها برای کاربردهای مختلف استفاده کنند. در ادامه به تولید کننده اکسیژن استاتیک می پردازیم که یکی از متداول ترین انواع تولید کننده اکسیژن است.

اکسیژن استاتیک که به آن اکسیژن ساز خانگی نیز گفته می شود، مدلی است که فقط با برق شهری کار می کند. تمام دستگاه های تولید اکسیژن خانگی مانند کپسول های اکسیژن جریان مداوم اکسیژن را برای بیمار فراهم می کنند. به این مدل از دستگاه ها اکسیژن ساز خانگی گفته می شود زیرا قابل حمل نیست و به برق شهری احتیاج دارد اما حدود 13 تا 28 کیلوگرم وزن دارد و از چرخ هایی استفاده می کند که سازندگان برای این مدل دستگاه تعبیه کرده اند. این دستگاه مدل برای خانه بسیار مناسب است.

اکسیژن ساز خانگی oxas در نمایندگی های این برند ارزان تر از سایر فروشگاه هاست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>