چگونه موهای خود را سشوار کنیم

امواج الکترومغناطیسی منتشر شده توسط ضعیف ترین سشوارها نیز 300 برابر امواج ساطع شده توسط تلفن های همراه است.

در زندگی پر سرعت امروز ، همه به دنبال راه هایی برای انجام کارها در اسرع وقت هستند. بیشتر ما وقتی می خواهیم موهایمان را بعد از دوش گرفتن خشک کنیم ، آرام عمل می کنیم و سعی می کنیم موها و کودکمان را خشک کنیم و برای کار آماده شویم. هوای سرد در این موارد نیاز به استفاده از سشوار را افزایش داده است ، اما سوال این است که آیا استفاده منظم از سشوار برقی که به یک ضرورت در زندگی امروز تبدیل شده است ، آسیبی به پوست و مو ما نمی زند؟ در این مقاله ما نکات زیر را برای آسیب کمتری به مو یادآوری می کنیم.

سشوار با دکمه تنظیم دما و وات انتخاب کنید تا قدرت دستگاه را متناسب با نیاز خود کم یا زیاد کنید. برخی از انواع سشوارها دارای حسگر هستند و با گرم شدن مو به طور خودکار خاموش می شوند. این نوع برای کسانی که نیاز به استفاده منظم از سشوار دارند و آسیب کمتری به موهای خود می زنند انتخاب بهتری است. فروشندگان استفاده از سشوار ماورا بنفش (ماوراio بنفش) را برای افراد مبتلا به اختلالات مو توصیه می کنند ، اما به طور کلی ماورا بنفش برای مو خیلی مناسب نیست و حتی به آقایان توصیه می شود از محصولاتی استفاده کنند که دارای SPF هستند و اجازه نمی دهند نور خورشید به مو آسیب برساند. برای استفاده. برای کسانی که برق دائمی در موهایشان وجود دارد ، به جای استفاده از سشوار ماوراio بنفش (ماوراio بنفش) ، از سرم مخصوص استفاده کنید و در برابر موهای درشت اسپری کنید. سشوار بی کیفیت یا انتخاب اشتباه قدرت و دما ، حتی دست اشتباه سشوار می تواند باعث ریزش موی سست و آسیب دیده شود.

باد سرد سشوار نیز مضر است

بسیاری از افراد تصور می کنند که باد سرد سشوار مشکلی ایجاد نمی کند اما باد سرد سشوار نیز می تواند باعث مد شدن برق شود و باعث خشکی مو شود. اگر سرعت باد سشوار زیاد است ، فرقی نمی کند که سشوار را با باد سرد دم کنید یا از دمای گرم سشوار استفاده کنید. به هر حال مو را شکننده می کند.

اگر از شدت کم همراه با وزش باد سرد استفاده می کنید ، میزان آسیب آن تا حدودی کمتر است ، اما حتی در این شرایط در اثر استفاده مکرر ، مو آسیب می بیند. شاید بهترین راه این است که حداقل از سشوار برای خشک کردن روزانه موهایتان استفاده نکنید و از حوله های میکروفیبر که توانایی خشک کنندگی بیشتری دارند استفاده کنید و هر از گاهی سشوار را بکشید تا موهایتان را حالت دهید.

بعد از رنگ آمیزی مو خشک نشوید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که خانم ها مرتکب می شوند خشک شدن موهایشان پس از رنگ آمیزی ، مش و کلرزن است. اگرچه به نظر می رسد خشک شدن باعث زیبایی و براق شدن مو می شود ، اما عوارض آن طولانی مدت است. موهای رنگی لطیف و ظریف ترند و بهتر است برای حالت دادن به آن از سشوار و اتو استفاده نکنید ، مگر در موارد خاص. این موها باید بیشتر تقویت شوند و بهتر است هر از گاهی از ماسک های مغذی استفاده کنید تا تقویت شوند.

سشوارها هم برای مو و هم برای مغز مضر هستند

امواج الکترومغناطیسی منتشر شده توسط ضعیف ترین سشوارها نیز 300 برابر بیشتر از امواج ساطع شده توسط تلفن های همراه است ، بنابراین سشوار می تواند برای مغز مضر و همچنین برای مو مضر باشد. به همین دلیل ، به خصوص برای کودکان ، تا حد امکان از سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید. کودکان موهای ضعیف و ظریفی دارند و از آنجا که مراقبت از آنها بسیار کمتر است ، آسیب بیشتری می بینند و سشوار در برابر بادهای گرم ضعیف تر می شود. در طول روز ساعت ها کودکان را در خانه غسل ​​دهید. سپس موهای خود را با حوله پاک کنید و بگذارید موهای شما در هوای آزاد خشک شود. اگر برای بیرون رفتن عجله دارید ، کودک خود را غسل ندهید یا حداقل موهای خود را نشویید.

10 دستور سشوار

1- قبل از استفاده از سشوار ، ابتدا موهای خود را با حوله خشک کنید.

2- با استفاده از همان حوله ، موها را از ریشه و دوباره به پایین مرطوب کنید و موها را برای چند دقیقه در حوله پیچیده بگذارید تا رطوبت جذب شود. موهای شما هرچه خشک شود با سشوار خشک می شود ، احتمال آسیب بهترین مارک سشوار دیدگی آن بیشتر است ، بنابراین قبل از کار با سشوار تا حد امکان موهای خود را خشک کنید.

3- هرگز از اتو داغ یا سشوار بر روی موهای مرطوب استفاده نکنید زیرا به مو آسیب می زند.

4- بهتر است قبل از خشک شدن کامل مو خشک شدن آن متوقف شود. هنگام خشک شدن اجازه ندهید که مو کاملا خشک شود ، زیرا مو به رطوبت نیاز دارد.

5- یکی از اشتباهاتی که بسیاری از آرایشگران مرتکب می شوند این است که سشوار را خیلی نزدیک می کنند و به مو می چسبانند تا فرم بیشتری پیدا کند.

6- سشوار باید 12 تا 30 سانتی متر از مو فاصله داشته باشد و هر کلاه گیس بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و خشک کن به طور مرتب تعویض شود.

7- اگر به طور مرتب از سشوار استفاده می کنید ، فراموش نکنید که موهای خود را فراموش نکنید.

8- برای جلوگیری از آسیب کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر مسعود جعفری دیدن موهای آسیب دیده ، تقویت آنها ضروری است.

9- هر از گاهی انتهای موهای خود را کوتاه کنید تا زیباتر شود.

10- هرگز پشت سشوار و چرخ خنک کننده را به سمت مو نگیرید. این می تواند موها را به داخل سشوار بیاندازد ، نه تنها به دستگاه آسیب می رساند و باعث سوختن موتور می شود ، بلکه باعث بیرون آمدن مو می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>