هودهای مخفی آشپزخانه: راهنمای خرید برای صاحبان خانه

پخت و پز یک غذای خوشمزه در آشپزخانه شما می تواند بسیار سودمند باشد ، اما با اینکه رایحه یک غذای خوب می تواند بسیار فریبنده باشد ، اگر چند روز پس از خوردن وعده غذایی در خانه شما چسبیده باشد ، خوشایندتر نیست. من مطمئن هستم که شما دقیقاً می دانید منظورم از بوی طولانی آشپزخانه چیست … 😉

هود آشپزخانه

علاوه بر بو ، پخت و پز می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی دیگری مانند دود ، گریس و رطوبت نیز به همراه داشته باشد. با نصب هود آشپزخانه در محدوده آشپزی خود می توان از این مشکلات جلوگیری کرد. هود دود ناخوشایند ، بخار و بو را از روی اجاق شما بیرون می کشد و آشپزخانه شما را از بوی بد و دانه رها می کند.

هودهای آشپزخانه چگونه کار می کنند

هود آشپزخانه از یک فن برای جابجایی هوا استفاده می کند. این فن ها ممکن است دوار ، گریز از مرکز یا محوری باشند. یک فن دوار یک فن معمولی با تیغه به نظر می رسد.

پنکه گریز از مرکز مانند بشکه ای شکل گرفته و آرام ترین و کارآمدترین گزینه است. پنکه محوری نوعی از فن های تیغه ای است که دارای حلقه بیرونی است. نسبت به یک فن دوار معمولی ساکت تر است اما نسبت به فن سانتریفیوژ ارزان تر است.

طرفداران محوری اگر به دنبال کاپوتی هستید که از سر و صدای کمتری پر سر و صداتر و مؤثرتر از ارزانترین فن های دوار باشد ، گزینه خوبی هستند اما قادر به خرید فن سانتریفیوژ نیستند.

مقایسه هودهای محدوده

هودهای آشپزخانه را می توان با توجه به میزان سرعت حرکت هوا با یکدیگر مقایسه کرد. این معمولاً بر حسب پاهای مکعبی هوا که در هر دقیقه حرکت می کنند اندازه گیری می شود. فوت مکعب در دقیقه یا CFM روش مناسبی برای تعیین میزان هود آشپزخانه در از بین بردن دود و بو است. هرچه CFM یک هود آشپزخانه بالاتر باشد ، کارایی بیشتری خواهد داشت. اگر از یک شیرآلات گازدار استفاده می کنید ، به هود آشپزخانه قدرتمندتر از استفاده از یک آشپزخانه برقی نیاز دارید.

ملاحظات قدرت

نرخی که هود آشپزخانه می تواند هوا را از آشپزخانه بیرون بکشد باید با اندازه اتاق مطابقت داشته باشد. به منظور جلوگیری از بو بد ، اتاق های بزرگتر به طرفداران استخراج کننده قدرتمند تری نیاز دارند. می توانید حجم آشپزخانه خود را با ضرب ارتفاع آن بر طول و عرض آن محاسبه کنید.

شما باید بتوانید حجم آن را خیلی راحت تقریب دهید ، حتی اگر آشپزخانه شما از نظر شکل کمی نامنظم باشد. هنگامی که اندازه آشپزخانه خود را می دانید می توانید برای دستیابی به میزان استخراج موردنیاز خود ، چقدر قدرت لازم فن را داشته باشید.

شما باید در هر ساعت حداقل هشت بار از هود آشپزخانه ای استفاده کنید که قادر به جایگزینی کامل یا تمیز کردن هوا در آشپزخانه باشد ، اگرچه طرفداران قدرتمند تری که بتوانند حداقل دوازده بار در ساعت را جایگزین هوا کنند ، بهتر خواهند بود. به آنها هزینه کنید

می توانید با ضرب کردن CFM آن در 60 ساعت ، هوای آشپزخانه را چه مقدار هوا استخراج کنید. اگر به دنبال یک هود آشپزخانه هستید که بتواند هوا را در آشپزخانه شما دوازده بار در ساعت تغییر دهد ، این تعداد حداقل باید دوازده برابر باشد به اندازه حجم آشپزخانه شما

عوامل نویز

یکی دیگر از ویژگی های مهم برای مقایسه هنگام انتخاب هود آشپزخانه میزان سر و صدایی است که هنگام کار تولید می کند. تولید نویز معمولاً از نظر گونه‌ها اندازه گیری می شود. یک سین معادل صدای ساخته شده توسط یخچال معمولی است ، در حالی که هشت سین شبیه به نویز تولید شده توسط ترافیک سبک است.

بدیهی است ، یک هود آشپزخانه ساکت تر از آن لذت بخش تر خواهد بود ، اما شاید شما مجبور به سازش باشید زیرا هود های آشپزخانه قدرتمند تر با درجه بالاتر CFM معمولاً بلندتر هستند.

درک سیستم های اگزوز

علاوه بر انتخاب هود آشپزخانه که از فن خوبی برخوردار است ، باید اطمینان حاصل کنید که هود آشپزخانه شما دارای سیستم اگزوز مناسبی خواهد بود. این سیستمی است که از طریق آن هوا هنگامی که از طرف فن ظرف یا فاصله آن جدا می شود ، عبور می کند. دو نوع سیستم اگزوز مختلف وجود دارد ، سیستم های مجاری و عاری از مجرای. برخی از هودهای آشپزخانه قابل تبدیل هستند و با هر نوع سیستم قابل استفاده است. سایر هودها فقط با یک نوع سیستم اگزوز قابل استفاده هستند.

سیستم اول یک سیستم مجاری یا منفذ است. در این سیستم از کانالهای مخصوص استفاده می شود تا هوا به بیرون و خارج ساختمان منتقل شود. اگر قصد استفاده از هود مجرایی را دارید ، سیستم اگزوز باید هوا را از ساختمان خارج کرده و نه به یک فضای داخلی مانند اتاق زیر شیروانی. بهتر است اگر هود آشپزخانه شما روی یک دیوار خارجی نصب شود ، زیرا این بدان معنی است که مجرای کوتاه تر و در نتیجه کارآمدتر است.

در هنگام قرار دادن هود بر روی دیواره داخلی می توانید از یک سیستم داکت استفاده کنید ، اما باید به یاد داشته باشید که سیستم مجرای نیاز به طولانی تر شدن دارد و می تواند ایده مناسبی برای انتخاب یک هود قدرتمندتر باشد تا بتواند هوا را به راحتی کار کند. از طریق دریچه بلند نصب یک سیستم داکت توسط خودتان امکان پذیر است ، اما می توانید یک حرفه ای نیز برای نصب سیستم اگزوز برای خود استخدام کنید. مجرای معمولاً باید به همان اندازه ضمیمه باشد که به هود آشپزخانه وصل شود.

نوع دوم سیستم اگزوز بدون مجرای یا مجرای هوا است. این سیستم به جای اینکه هوای بیرون را هدایت کند ، آن را از طریق فیلتر عبور می کند و هوا را تمیز می کند. فیلتر معمولاً شامل فیلتر گریس ، برای ترشح رطوبت و فیلتر ذغال برای تصفیه هوا و از بین بردن بو است. هوای تمیز سپس به آشپزخانه باز می گردد. سیستم های مجرای آزاد معمولاً از سیستم های مجرای کارآیی کمتری دارند.

نصب محدوده آشپزخانه بدون هواکش بسیار آسانتر از نصب سیستم تهویه است ، اما شما نیاز دارید که فیلترها را به طور مرتب تعویض یا شستشو دهید. فیلترهای گریس معمولاً باید هر سه ماه یکبار تعویض یا تمیز شوند ، در حالی که فیلترهای ذغال تقریبا فقط هر سال و نیم نیاز به تعویض دارند. هودهای آشپزخانه ممکن است دارای نشانگرهایی باشند که در صورت نیاز به فیلترها نشان می دهد. برخی از سیستم های ductless دارای فیلتر تمیز کردن خود هستند که می تواند راحت تر باشد.

بیشتر هودهای آشپزخانه از نورپردازی داخلی استفاده می کنند که می تواند یک ویژگی بسیار مفید باشد. در حقیقت ، برخی از هودهای برد دارای انواع مختلفی از نور از جمله لامپهای فلورسنت ، رشته ای و هالوژن هستند. تعداد چراغ های موجود در هود نیز می تواند متفاوت باشد ، در حالی که برخی از هودهای آشپزخانه دارای یک چراغ واحد و برخی دیگر دارای چهار چراغ مجزا هستند.

برخی از هودهای آشپزخانه دارای تنظیمات روشنایی متغیر هستند ، به گونه ای که می توانید روشنایی چراغ ها را برای رفع نیازهای فعلی خود تغییر دهید. قبل از انتخاب هود آشپزخانه خود باید به این فکر کنید که چگونه از اجاق خود استفاده می کنید و چه نوع روشنایی را ترجیح می دهید. نورپردازی در برخی از هودهای آشپزخانه گران تر و شیک می تواند علاوه بر جذابیت آشپزخانه شما را به وجود آورد.

برخی از هودهای آشپزخانه از ویژگی های ویژه ای برخوردار هستند که می تواند مفید باشد ، اگرچه قبل از پرداخت هزینه بیشتری برای به دست آوردن هدی که آنها را ارائه می دهد ، باید در نظر بگیرید که آیا واقعاً به یکی از این ویژگی ها احتیاج دارید یا خیر. به عنوان مثال ، اگر قصد استفاده از امکانات خاموش کردن اتوماتیک را ندارید ، مثلاً که فن را پس از مدت زمان مشخصی خاموش می کند ، هیچ انتخابی برای هود صرفاً به دلیل داشتن این ویژگی وجود ندارد. یکی دیگر از ویژگی هایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید سنسور گرما است که می تواند فن را در پاسخ به افزایش دما به صورت خودکار فعال کند.

ویژگی های اضافی – آیا واقعاً به آنها احتیاج دارید؟

شما باید از اندازه مناسب هود آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید. یک کاپوت ایده آل باید حداقل به اندازه آشپزخانه یا طیف وسیعی باشد که در بالا قرار خواهد گرفت ، اگرچه می توان از هر طرف یک هود انتخاب کرد که حداقل سه اینچ از پهنای آشپزخانه پهن تر باشد. اگر تمایل دارید همزمان بسیاری از غذاها را بپزید ، ممکن است بخواهید یک هود آشپزخانه کمی گسترده تر انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام بخارها را ضبط می کند. شما همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر فضا را برای هود در اختیار شما قرار داده و قصد دارید آن را در جای خود قرار دهید.

بیشتر معایب هود مخفی کن حداقل شش اینچ طول را اندازه گیری می کنند ، اگرچه این می تواند متفاوت باشد. شما باید مطمئن شوید که فضای کافی برای هود آشپزخانه جدید شما در بالای سطح پخت و پز وجود دارد. معمولاً شما باید هدف خود را نصب کنید تا هود را طوری تنظیم کنید که بین 24 تا 30 اینچ بالاتر از آشپزخانه باشد ، اگرچه ممکن است ارتفاع مطلوب بین مدل ها متفاوت باشد.

هود آشپزخانه می تواند یک مزیت مفید برای هر آشپزخانه باشد ، اما در صورت داشتن آشپزخانه اوپن ، می تواند به خصوص موثر باشد ، جایی که بو ، دود و بخار حاصل از پخت و پز می تواند به خصوص مشکل ساز و مزاحم باشد. می توانید از هود آشپزخانه با هر نوع آشپزخانه یا محدوده استفاده کنید ، خواه در قسمت بیرونی یا دیوار داخلی قرار داشته باشد ، یا در یک جزیره در مرکز آشپزخانه اوپن خود قرار دهید.

نصب هود هواکش

هودهای آشپزخانه را می توان روی یک دیواری نصب کرد ، در واحدهای آشپزخانه شما یا سایبان بالای سر قرار گرفت ، یا از سقف معلق گرفت. هودهای جزیره ای و دودکش اغلب بر روی آشپزخانه هایی که در یک جزیره آشپزخانه قرار می گیرند استفاده می شود ، اما می توان آنها را در برابر یک دیوار تنظیم کرد. این نوع هودها می توانند به ویژه مفید باشند در صورتی که آشپزخانه شما از سقف غیر منتظره ای بالا یا پایین برخوردار باشد.

هودهای دودکش تلسکوپی حتی می توانند در ارتفاع مناسب تنظیم شوند و در صورت عدم استفاده ، مخفی شوند. هودهای آشپزخانه Downdraft گزینه دیگری است که می تواند بسیار مناسب و جذاب باشد. این هودها به صورت شکاف در سطح کار قرار دارند و در صورت لزوم می توان آنها را کشید ، سپس هنگامی که آشپزخانه استفاده نمی کند ، دوباره مخفی شوید.

بهره وری انرژی

برخی از هودهای آشپزخانه به منظور جابجایی هوا بر روی لبه ها یا محیط پیراهن هود به جای جابجایی آن بر روی یک منطقه بزرگ ، طراحی شده اند. این امر باعث می شود که هود اجاق گاز از انرژی بیشتری برخوردار باشد و همچنین می تواند به آرام تر بودن هود کمک کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>