صندوق تامين اجتماعي بهتر است يا صندوق بازنشستگي كشوري؟ ..

همینطور حقوق و دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی که تا سال گذشته فی مابین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق و دستمزد می‌گرفتند، به بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارتقاء یافت. خبرگزاری ایرنا به عنوان رسانه رسمی دولت نیز مدعی شد؛ سازمان تامین اجتماعی حدود ۳.۵ میلیون نفر مستمری‌ بگیر دارااست که بالغ‌بر ۷۰ درصد از آن ها دستکم مستمری خبر استانی را دریافت می‌کنند که با افزایش ۵۷.۴ درصدی حقوق، عدالت اجتماعی و بهبود معیشت در دولت سیزدهم رقم خورد. بیمه زنان‌خانه‌دار از دیگر خدمات تأمین اجتماعی هست که به بسیاری از بانوان ۱۸ تا ۵۰ سال تعلق می‌گیرد. بیمه زنان خانه‌دار منحصر به فرد بانوانی است که در اکنون حاضر حقوق‌بگیر هیچ کمپانی یا این که کارگاهی نیستند.

  • بیمه شدگانی که از هر مدل پوشش بیمه درمان تکمیلی به کارگیری می نمایند از 20% تخفیف در حق بیمه برخوردار خواهند شد.
  • هنگامی که شما احتیاج به درمان پزشکی دارید از پوشش بیمه ای همین بیمه نامه می توانید به کارگیری نمائید.
  • داشتن پشتوانه مالی در سنین ابتدایی عمل اقتصادی و اجتماعی هر فرد در تولید آینده ای غالب دوچندان تاثیرگذار است.

این فرایند در سال ۹۸ و در سال های آینده ادامه دارااست تا کمپانی های سود روستا شستا، وارد بورس شده و مردم، سهامدر همین کمپانی ها شوند. به حیث می رسد این ارتقا حداقلی حقوق و دستمزد در سال۹۸ دارای اعتنا به بی حرکتی تورمی کشور، نه تنها رونق اشتغال را سبب ساز نخواهد شد، بلکه اصلی افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی دستمزد کارگران حداقل بگیر، متاسفانه بستر برای تعدیل نیرو عمده توسط کارفرمایان در ۳۱ استان مرزو بوم فراهم می شود. سال ۹۸ شورای عالی کار در جلسه ای تصمیم گرفت تا ۳۶٫۵ % و معادل ۴۰۰ هزار تومان (۴ میلیون ریال ) حقوق کارگران افزایش پیدا کند و اهمیت اعتنا به افزایش ۳۶.۵ درصدی ، پایه حقوق در سال ۹۹ به ۱ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید . ارتقا حقوق بازنشستگان که دریافتی آنان تا ۱۰ میلیون است دست کم بایستی ۱۰۰ درصد اضافه شود اصلی این گرانی‌ها معبود بخیر نماید سال آینده را.

وزارت تعاون فعالیت و رفاه اجتماعی

در چنین شرایطی اهمیت موافقت مجلس یک میلیون تومان دستمزد به کارکنان و کارمندان مشغول به کار دولت و ۹۰۰ هزار تومان نیز به حقوق بازنشستگان طولانی تر می‌شود، علاوه بر این که برای پرسنل دولت پول هایی نیز ذیل عنوان کمک هزینه اولاد و عائله‌مندی هم در نظر گرفته شده است. ثبت قوانین غیرکارشناسی در ادوار پیشین تاکنون بی توجهی به خواسته های بحق کارگران و بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی بوده است. شما نمایندگان مجلس حیاتی رأی این کارگران و بازنشستگان و بیمه شدگان راهی مجلس شورای اسلامی شدید و شعارهای انتخابی حمایت از محرومین در زمان انتخابات گوش فلک را کر میکند. این روا نیست که مشکلات مملکت و فشارها و هجمه ها را به سوی سازمان تامین اجتماعی که ارائه دهنده خدمات موءثر است بنمائید اکثریت مصوبات مجلس در تعارض بر حمایت از کارگران و بیمه شدگان و بازنشستگان بوده ، گرفتاری ها و مشکلات مرزوبوم را نباید کارگران و بازنشستگان حل کنند. مدیر کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران از مهلت ۳ ماهه بازنشستگان برای ثبت‌نام و بهره‌مندی از سرویس ها بیمه تکمیلی خبر داد.
همزمان مهم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هفته تعاون، هم زمان اهمیت هفته تعاون، مدیرکل و کارشناسان اداره تمام تامین اجتماعی کردستان با حضور در میز سرویس در محل برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هفته تعاون، پاسخگوی درخواست‌ها و مطالبات مردم بودند. در شکل ثبت نام امکان تغییر و تحول و انصراف تا نقطه نهایی قرارداد وجود ندارد مگر در موردها ( ازدواج ، فوت ، جدایی ، اشتغال به کار ، خروج از کفالت و سربازی ) که در این صورت باید فورا به کانون اطلاع داده شود و در صورت عدم اطلاع کانون مسئولیتی در قبال وجوه کسر شده از شما نخواهد داشت . طلب تامین اجتماعی از دولت بیش از یکصدو پ نجاه میلیارد دلار میباشد وهر زمان خواستید پ رداخت نمایید به دلار روز تحلیل کنید.
دسته‌بندی نشده
بر پایه قرارداد منعقده در بین کانون خوب بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، حق بیمه تکمیلی درمان از تاریخ یکم آذرماه سال جاری… 4-با اعتنا به اینکه اجرای ماده 96 ضابطه تامین اجتماعی پس از اعلام حقوق کارگران مشغول به کار در شورای عالی فعالیت به ثبت می رسد مسئله ماده 96 بوسیله هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی بررسی و پس از تصویب به هیئت امناء جهت ثبت پایانی و ارائه به هیئت وزیران میگردد. نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۴ مهرماه مهم کلیات لایحه خرید بیمه تکمیلی دوفوریتی متناسب سازی حقوق و دستمزد پرسنل دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری موافقت کردند. اقدامی که به خواسته بهبود معیشت همین قشر از جامعه به استدلال رشد دستمزد ۱۰ درصدی آن‌ها درسال روان بود که حیاتی تورم حدود ۵۰ درصدی به هیج وجهی تناسب ندارد. علاوه بر این چون دستمزد کارگران در سالجاری ۵۷ درصد و بازنشستگان تامین اجتماعی هم ۳۷ % ارتقاء یافته است، بدین ترتیب دولت اساسی ارایه لایحه ای به مجلس خواستار ارتقا حقوق و دستمزد پرسنل خود و بازنشستگان لشکری و کشوری شد تا مساوات و عدالت در این راستا رعایت شود.

وحدت زیر پرچم «جمهوری اسلامی ایران» منجر به موفقیت می شود

در همین مطلب قرار هست که از مزایای بیمه اجتماعی و از چگونگی فعال کردن آن حرف کنیم. براین اساس درصورتیکه میخواهید در مورد این بیمه دیتاها بیشتری داشته باشید، همین مطلب از مجله لندو را از دست ندهید. به مناســبت هفــته تأمین اجــتماعی کانــون بازنشــستگان و مستمری بگیران استان تهران بیانیه ای در ۸ گزینه صادرنموده و مصرانه خواستاراجرای همین بیانیه می¬باشد. تعداد نمایندگی های بیمه آتیه سازان در بخش ها پرجمعیت اندک می باشد که باید افزایش پیدا نماید و تصویب شده شوید کمیته ای به جهت ارزیابی بخش اعظم بر کارایی آتیه سازان و عمرتشکیل شود و مسئولین بیمه تکمیلی و قدمت قول مساعدت دارند که همکاری و تسریع در امور را در الویت کاری خویش قراد دهند. پوشش های در حیث گرفته شده در قالب بیمه های درمان تکمیلی شامل به عبارتی پوشش های بیمه های عمر و تامین آتیه انفرادی است .
آقای کشاورز (هیئت رئیسه کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان تهران) آقای احمدی پنجکی دبیر کانون استان تهران و آقای پزشک معالج علیجانی نماینده کامل اختیار بیمه تکمیلی آتیه سازان و آقای کسرائی کارشناس بیمه تکمیلی کانون استان تهران از کانون شهرستانهای قرچک و ورامین و پیشوا تماشا و پیرامون مشکلات بیمه تکمیلی و مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران ناحیه های فوق رسیدگی گردید. دربیمه قدمت بازنشستگی پاسارگاد تا سن 80 سالگی پوشش بیمه معالجه تکمیلی به شکل تماما اختیاری برای بیمه شده برقرار می شود. بیمه شدگانی که از هر دسته پوشش بیمه درمان تکمیلی استفاده می‌نمایند از 20% تخفیف در حق بیمه برخوردار خواهند شد. لیکن زمانی که مدت زمانه بیمه قدمت بازنشستگی پاسارگاد اندک باشد به جهت ارتقاء آن می بایست صحت و وضعیت سالم شما به جهت شرکت بیمه پاسارگاد به شکل منطقی ثابت شود.

مبلغ حق بیمه

علی دهقان‌کیا گفته که مستمر شدن اجرای همسان‌سازی دستمزد و ارتقاء میزان مستمری تأمین اجتماعی مطالبه بازنشستگان همین سازمان هست و این تیم خواهان از بین بردن تبعیض میان خود و بازنشستگان لشکری و کشوری هستند. بر اساس مبنا حقوق تعیین شده توسط وزارت عمل و حق مسکن خدمتکار و کارفرما باید حق بیمه گزینش شده به وسیله سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنند. نرخ مبنای کسر حق بیمه برای کارگران برابر حیاتی 7 درصد دستمزد ماهیانه دریافتی آن ها است که می بایست به سازمان بیمه تامین خرید بیمه تکمیلی اجتماعی پرداخت شود. در واقع پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی همین قابلیت و امکان را به کارگر و فرد تحت بیمه میدهد که از امکانات بیمه درمانی، بازنشستگی و از فعالیت افتادگی و مستمری بازماندگان استفاده کنند. هر سال بر مبنا مقدار حقوق و دستمزد دریافتی انتخاب شده از وزارت فعالیت مبلغی به عنوان حق بیمه در نظر گرفته می شود که حق بیمه اختیاری اهمیت حق بیمه خدمتکار مختلف خواهد بود. اگر نمیدانید در سال 1401 حداقل دستمزد اساس چه میزان است حتما مقاله ارتقاء حقوق و دستمزد سال 1401 را مطالعه کنید.
در همین صفحه، آخری خبرهای در خصوص افزایش دستمزد و دستمزد بازنشستگان اعم از لشکری، کشوری، تامین اجتماعی و فرهنگیان عزیز قرار دیتا می گردد و شما همراهان «ای استخدام» می‌توانید از نحوه جداول پایین به تحلیل پایانی موقعیت حداقل حقوق بازنشستگان بپردازید و در انتهای برگه به مشاجره و تبادل نظر در همین مورد ها بپردازید. کسر دو % از حقوق ماهیانه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی، برای استفاده آن ها و اشخاص زیر تکفل ایشان از خدمات درمانی همین سازمان، براساس ماده ۸۹ ضابطه تأمین‌اجتماعی انجام می شود و ضابطه تأمین‌اجتماعی به‌ خواسته مساعدت به بازنشستگان، سرانه درمان را که در برهه زمانی اشتغال و برای شاغلان بیمه‌پرداز ۹ درصد می‌باشد، در برهه زمانی بازنشستگی به ۲ درصد تقلیل دیتا است. گفتنی است، در نهایت، تیتر این لایحه به «لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل سرزمین و ترمیم دستمزد پرسنل و بازنشستگان کشوری و لشگری» تغییر تحول یافته است.
سقف تعهدات درمانی بیمه تکمیلی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در قرار داد تازه نسبت به سال قبل تا دو برابر افزایش یافته است. در سال روان و آن‌گاه از گزینش مقدار ارتقاء سالانه دست کم دستمزد کارگران مشمول قانون در شورای عالی عمل در روزهای آخرین اسفند ماه سال ۱۴۰۰، فرآیند بنا کردن پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی در آیتم مقدار و چگونگی افزایش مستمری بازنشستگان و بقیه مستمری‌بگیران همین سازمان، در اولین روزهای کاری بعد از آن از تعطیلات نوروزی حساس مشارکت و همکاری اعضای هیأت‌مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران آغاز شد. یک بازنشسته کارگری در یک عدد از استان‌های محروم کشور، از رنج‌های «کالایی شدن درمان» می‌گوید؛ درمانی که هم براساس اصل ۲۹ ضابطه اساسی و هم براساس ضابطه الزام سازمان تامین اجتماعی، باید صفر تا صد آن مجانی و از محل حق بیمه‌های زمانه اشتغال بازنشستگان تامین شود. یک عدد از دارای ترین سرویس ها سازمان تامین اجتماعی ، پرداخت مستمری به حدود پنج میلیون بازنشسته که زیر پوشش این بیمه هستند، می باشد. همانطور که ابلاغ کردیم دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران از طرز سامانه تامین اجتماعی و بدون نیاز به مراجعه حضوری اساسی به کارگیری از کدملی امکان پذیر است.

خبر دارای در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان! | بازنشستگان بخوانند

1- قوانین خاص استخدامی (مانند ارتش ، دانش کده های آزاد اسلامی ،خدمات مدیر کشوری،کارمندان دولت و… ) که مجلس شورای اسلامی به جهت آنان قوانین خاصی را تعیین میکند که در مباحث حقوق و حقوق از رعایت قانون فعالیت معاف هستند . ارتقا دستمزد کارگران بازنشسته ۳۷ % چی شد ؟ هیچ کشوری اینجور به بازنشسته ها و مردم دروغ نمیگه و دسیسه نمیکنه . فقط موقعی که به مردمان نیاز دارند مثله وقت انتخابات پارسال یه تکه نون میندازن جلومون (افزایش حقوق بازنشسته ها در سال قبل سبب ساز شده که بازنشسته های امسال (اواخر سال ۱۴۰۰) حقوق شان کمتر بشود؟). به عبارتی طور که از باز‌نگری های بالا بر می آید، احتمال آن که نشست های شورای خوب فعالیت برای انتخاب حقوق ودستمزد سال ۹۸، در اسفند ۹۷ به عاقبت نرسد و به فروردین ۹۸ موکول شود دوچندان است. به خصوص آن که شرایط سخت اقتصادی در نصفه دوم سال باعث شده تا نمایندگان کارگری و کارفرمایی، به جهت ارتقا حقوق، جدال های سختی را پیش رو داشته و هر دو طرف مهم محدودیت هایی برای قبول یا این که رد التماس میزان ارتقا دستمزد مواجه شوند. تکلیف شما به عنوان بیمه پرداز چه اجباری چه خود فرما همین هست که به فرایند بیمه پردازی تا بازنشستگی ادامه دهید.

وزیر فعالیت اعلام کرد:‌ 7برابر شدن سهم آورده تامین اجتماعی در بیمه تکمیلی / ارتقا 132 درصدی حقوق ها اساسی همکاری تشکل ها

همان‌طور که گفتیم، سازمان تأمین اجتماعی یکی از اصلی‌ترین بیمه‌های مملکت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. این بیمه علاوه بر پوشش گزیده از سرویس ها درمانی، مزیت‌های دیگری هم دارااست که شامل بسیاری از حقوق و دستمزد شهروندی افراد می‌شود. به این ترتیب فردی که خودش ماهانه مبلغی را به‌عنوان حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند هم، مثل خدمتکار و کارمند بیمه‌شده از طرف کارفرما مشمول سرویس ها درمانی بیمه، پرداخت مستمری بازنشستگی و… می‌شود. ولی بیمه خود فرما و بیمه ناخواسته در برخی موردها اساسی نیز تفاوت دارند؛ مهم‌ترین همین تفاوت‌ها مقدار حق بیمه پرداختی و عدم امکان دریافت بیمه بیکاری است. ۶-وزیر تعاون فعالیت و رفاه اجتماعی و مدیریت عامل تامین اجتماعی به نمایندگان بازنشستگان در کانونعالی بازنشستگان مرزوبوم قول داده بودند حق مسکن و خوار و توشه و متاع برگ را نظیر کارگران شاغل به بازنشستگان تامین اجتماعی هم پرداخت نمایند که خواهان آن هستیم مزایای جانبی بازنشستگان هم نظیر کارگران شاغل به بازنشستگان پرداخت گردد.

تورم اروپا صعودی یا این که کاهشی است؟

سال‌ها پیش دولت خیز برداشت که نه/ بیست و هفتم درمان را در صندوق معالجه ذیل لحاظ دولت و زارت بهداشت ذخیره کند به این بهانه که سازمان تامین اجتماعی از سهم درمان کارگران برای سرمایه‌گذاری و مصارف دیگر به کار گیری می کند و سرویس ها درمانی مکفی به بیمه شدگان ارائه نمی‌دهد. در آن زمان، (سال ۹۶) کارگران و تشکل‌های کارگری اعتراض و مقاومت کردند و اجازه دست درازی به دولت ندادند؛ گفتند صندوق تامین اجتماعی متاع ما بیمه شدگان میباشد و دولت هیچ حقی ندارد. ولی علیرغم حفظ منابع معالجه در صندوق تامین اجتماعی، بازهم سطح سرویس ها درمانی ارائه شده به بیمه شدگان کارگری بهبود نیافت.

بیمه حادثه

بازنشستگان «الف» در روز‌های قبل مستمری خویش را دریافت کرده‌اند؛ همین در حالیست که معوقات مستمری‌بگیران بقیه سطح های در مهرماه پرداخت نشده؛ براساس وعده‌ی مدیرعامل سازمان، پرداخت معوقات بازنشستگان از آبان ماه شروع خواهد شد. بازنشستگان اهمیت مراجعه به کانون‌ها خواستار پاسخگویی شده‌اند؛ احتمالاً مشکلات جزئی بانکی استدلال همین وقفه یک روزه است و تا ساعاتی دیگر پرداخت مستمری بازنشستگان شروع می شود و براساس حروف الفبا ادامه می‌یابد. حقوق افراد اصلی کمتر از ۲۰ سال سابقه ۸۳۴ هزار و رویش ۵۰ درصدی خواهد داشت و حقوق افراد مهم ۱۰ سال سوابق به ۵۹۴ هزار و ۵۰ درصد ارتقاء خواهد رسید. همچنین حقوق افراد حیاتی ۳۰ سال سابقه به ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و مهم ارتقاء ۶۸ % می‌رسد.
به گزارش برنا؛ علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی مملکت از منعقد قرارداد نو بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین… به گزارش «نماینده» قرار بخشید نو بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی حیاتی کمپانی بیمه آتیه سازان حفظ کننده منعقد شده میباشد و بازنشستگان می‌توانند از شروع آذرماه از تعهدات درمانی جدید بهره مند شوند. مبلغ بیمه تکمیلی در قرارداد نو به ازای هر نفر ۶۵ هزار تومان می باشد و در قرار داد… متناسب‌سازی تکلیفی بود که حدود یازده سالِ تمام بر زمین باقی‌مانده بود؛ سپس از یازده سال اهمال، بالاخره در سال ۹۸ مهم پیگیری‌های کانون عالی بازنشستگان و همراهی ما در کانون بازنشستگان تهران، اجرای متناسب‌سازی به جهت بازنشستگان کارگری به ثبت رسید. در جریان بررسیِ لایحه‌ی میزان دارایی ۹۹، دست کم چهار یا این که پنج جلسه در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد که غایت آقای تاجگردون (رئیس وقت کمیسیون) پیمان اعطا کرد که ۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی در لحاظ گرفته شود و ۳۰ % همین مبلغ به جهت اجرای متناسب‌سازی صرف شود. این ارتقا می بایست در فواصل وقتی مشخص حداقل سالی یکبار و کلیدی ثبت هیئت وزیران انجام شود. بازنشستگان کارگری به ادله ناکافی بودن خدمات درمانی بیمه پایه، مجبورند سراغ بیمه تکمیلی بروند. به گفته‌ علی‌اکبر عیوضی عضو هیات‌مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران، بیمه تکمیلی بازنشستگان، کمکی می باشد به سازمان تامین اجتماعی وگرنه باید صفر تا صد خدمات درمانی بازنشستگان رایگان باشد. بازنشستگان کارگری به این برهان که سرویس ها درمانی بیمه مبنا ناکافی است مجبورند به سراغ بیمه تکمیلی بروند. به گفته کاربر هیات مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران‌، علی اکبر عیوضی، بیمه تکمیلی بازنشستگان، کمکی هست به سازمان تامین اجتماعی وگرنه می بایست صفر تا صد سرویس ها درمانی بازنشستگان به شکل بدون‌پول باشد. یک بازنشسته کارگری حساس سی سال سابقه اشتغال، قاعدتاً مبلغ گزافی بابت سهم معالجه در صندوق سازمان تامین اجتماعی ذخیره کرده است؛ هر سال دوازده ماه میباشد و هر ماه، سی درصد حقوق و دستمزد خدمتکار بابت حق بیمه به حساب سازمان واریز شده که گشوده نه % از این حق بیمه‌ی ماهانه، بابت درمان در صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی پس‌انداز شده است. به این خاطر، حدود ۳ هزار میلیارد تومان از خزانه ها قرض گرفت تا پول گندم کاران را بیش خیس از نرخ تضمینی پرداخت نماید و در مقابل، ناچار شد سود ۲۰ درصد به خزانه ها بابت این قرض، پرداخت کند. نوبخت به همه واحدهای صنفی هشدار داده می باشد تا از تحریک بخش های مدنی به جهت جذب میزان دارایی بیش خیس پرهیز کنند تا میزان دارایی بر اساس اولویت ها و عادلانه تقسیم شود. انتصاب پزشک سالاری رییس نو سازمان تامین اجتماعی را به فال نیک میگیریم و جامعه کارگری مهیا همکاری حساس ایشان دارد. تاخیر در پرداخت تعهدات درمانی سازمان تامین اجتماعی به مرکزها بهداشتی و درمانی، نظام سلامت مملکت را تهدید می کند. در تجمع کارگران به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تامین اجتماعی، اظهارات اکبر شوکت، از همگی کلیدی خیس بود.
در چنین شرایطی همین خانم‌های مشغول به کار می‌توانند برای استفاده از مزیت بیمه زنان خانه‌دار در سازمان تأمین اجتماعی ثبت‌نام کنند. بیمه تکمیلی جدید به جهت بازنشستگان به این نحو بوده که ثبت‌‌نام طرح متانت 1401 ویژه بازنشستگان و مستمری‌‌بگیران تحت‌پوشش ساتا برای بهره‌مندی از سرویس ها بیمه‌نامه معالجه تکمیلی آغاز شد. جلسه هیئت مـدیـره کـانـون بـازنـشستـگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان تهران حیاتی مسئولین بیمارستان به دنیاآمدن در روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۸/۲۰در بیمارستان ولادت برگزار گردید. خواسته های بحق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به شرح تحت می باشد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همینطور براساس اصلاح شکل گرفته در ماده 136 وجوه پرداختی بابت انواع بیمه‌های عمر و زندگی (حق بیمه قدمت و تامین آتیه ) از طرف مؤسسات بیمه که به موجب قراردادهای منعقده بیمه عاید ذینفع می شود از پرداخت مالیات معاف می باشد .

دانلود کتاب جدید

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید