راهنمای انتخاب بهترین هاست

راهنمای انتخاب بهترین هاست

به منظور انتخاب هاست مناسب ابتدا باید شرکت هاستینگ خوبی را انتخاب کرد و سپس از میان هاست های مختلف شرکت، بهترین گزینه را انتخاب نمود، در همین راستا در این بخش با ما همراه باشید تا انتخاب بهترین وب هاست را مورد بررسی قرار دهیم.

شرکت هاستینگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

جهت انتخاب بهترین هاست، انتخاب یک شرکت هاستینگ معتبر اول قدم است. چنین شرکت هاستینگی باید بتواند از نظر امنیت، سرعت و منابع، نیاز وب‌سایت‌ها را تامین کرده  و خدمات پشتیبانی مناسبی را ارائه دهد.

جهت انتخاب شرکت هاستینگ خوب باید موارد زیر را مد نظر داشت:

·         اعتبار شرکت

شرکت هاستینگ باید  معتبر و دارای استانداردهای لازم جهت میزبانی باشد. در واقع قبل از تهیه هاست باید از توانایی پابرجا نگه‌داشتن شرکت و عمل به تعهدات خود، بهره گیری از نیروهای انسانی فنی و ماهر ، برخورداری از سیستم‌های بروز و… در شرکت هاستینگ مورد نظر اطمینان حاصل کرد.

·         امنیت سرور و هاست

 همواره امنیت هاست یک مسئله حیاتی در بحث نگهداری وب سایت است به طوری که امنیت هاست جهت حفظ امنیت سایت بسیار ضروری است. اگرچه با رعایت نکات امنیتی، سطح امنیت وب‌سایت افزایش می یابد اما وب سایت از طریق هاست آسیب‌پذیر دچار حملات زیان‌باری خواهد شد. در بحث امنیت منظور هم امنیت فیزیکی و هم امنیت نرم‌افزاری وب سایت است.

نگهداری سرورها در مکانی امن زیر نظر نیروی امنیتی، مقاوم‌سازی فضا در برابر حوادثی نظیر سیل، آتش و زلزله ، بهره گیری از سیستم‌های پایش و جست و جو و… جهت تامین امنیت فیزیکی سرورها مهم است.

·         کیفیت و قابلیت اطمینان به هاست

برخورداری از محیطی مناسب جهت حفظ و نگه داری سرورها، سیستم‌های سخت‌افزاری قدرتمند، نرم‌افزارهای پرقدرت برای مدیریت و اسکن سرورها و علاوه بر آن میزبانی تعداد وب‌سایت‌های کمتر در هر هاست سبب بالا رفتن کیفیت هاست‌ها می‌شود.

·         ارائه پلن‌های مختلف

یک شرکت هاستینگ مناسب جهت تامین نیاز مشتری را در هر سطحی باید دارای انواع هاست با پلن‌های متفاوت باشد. لذا شرکت هاستینگ باید از این نظر بررسی شود که آیا در زمان احتیاج به منابع بیشتر مناسب است؟ آیا هاستی که تهیه می شود، قابل ارتقاء است؟ توجه به این نکات سبب خواهد شد زمانی که مدیر یک وب‌سایت نیاز به منابع بیشتری پیدا کرد بدون نگرانی مشکل را برطرف نماید.

·         زمان بالا بودن (UpTime)

هاست تهیه شده از شرکتی هاستینگ باید  زمان پایین بودن وب سایت را به صفر نزدیک کند. در واقع چنانچه پب سایت در ۲۴ ساعت و ۷روز هفته بالا باشد، بازدیدکنندگان آن جهت بازدید از سایت با مشکل مواجه نشده و اطمینان بیشتری به وب سایت خواهند داشت. در حال حاضر هاستی که آپ تایم بالا ۹۹ درصد دارد یک هاست مناسب محسوب نی شود‌.

همواره داشتن یک هاست با درصد پایداری بالا یک نکته‌ مهم در آموزش سئو و بهینه‌سازی وب سایت است که گوگل جهت رده‌بندی وب‌سایت‌ها به آن توجه دارد.

·         پشتیبانی و خدمات به مشتریان شرکت

یک شرکت هاستینگ مناسب باید به طور مداوم( ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) پاسخگو‌ی مشتریان خود باشد. پاسخ‌گویی واحد پشتیبانی شرکت باید با حفظ ادب و احترام، برای مشتری راضی کننده و موثر باشد. مشتری باید بتواند به طرق مختلف(  تلفن تماس، سیستم چت آنلاین، تیکت، ایمیل و…) با واحد پشتیبانی شرکت ارتباط برقرار کند. همچنین نیروهای متخصص شرکت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی مشتریان خود باشند.

جهت اطمینان از پشتیبانی راضی کننده از یک شرکت هاستینگ می توان در زمان غیر از ساعت اداری با آنها تماس گرفته و برای خرید هاست از آنها مشورت خواست!

·         پشتیبانی از چند Addon Domain

 امکان راه‌اندازی چند وب‌سایت با آدرس دامنه و محتوای متفاوت بر روی یک هاست ادان دامین نامیده می شود. چنانچه مدیر پس از اجرای وب سایت تصمیم به راه‌اندازی یک یا چند وب‌سایت دیگر داشته باشد با وجود ادان دامین دیگر به خرید هاست جدید نیاز نخواهد بود. بنابراین هاستی که از ادان دامین پشتیبانی می کند، بهتر خواهد بود.

با راه اندازی تعداد زیادی وب‌سایت را بر روی یک هاست اشتراکی از کیفیت هاست‌ها کاسته می‌شود.

·         اطلاع از کنترل پنل هاست

به کمک نرم‌افزار کنترل پنل هاست می‌توان هاست خریداری شده را کنترل کرد.

هاست دارای کنترل پنل با ظاهر گرافیکی مناسب، انجمن های کافی جهت پاسخگویی به مشکلات احتمالی برای تازه کارها مناسب است.

کنترل پنل cpanel از محبوب‌ترین کنترل پنل‌ها است.

سپس از انتخاب شرکت هاستینگ مناسب باید به دنبال انتخاب هاست مناسب برای وب سایت بود.

 http://www.shafaf.ir/fa/news/539163/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%7C-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA

انتخاب بهترین هاست چگونه است؟

جهت انتخاب بهترین هاست باید به موارد زیر توجه کرد:

۱- زبان برنامه نویسی سایت

باید هاست مناسب وب سایت با توجه به زبان برنامه نویسی سایت انتخاب شود. شرکت های هاستینگ وردپرس هاست های مناسب لینوکس و ویندوز و … را با توجه به زبان برنامه نویسی سایت پیشنهاد می دهند.

۲- میزان نیاز به منابع

با توجه به ؛میزان پهنای باند مصرفی، حجم کلی فایل‌های وب سایت، تعداد sub domainهای موردنیاز و… باید پلن مناسب را انتخاب کرد.

از آنجا که با گذر زمان و پیشرفت وب‌سایت، ممکن است یک پلن دیگر پاسخگوی نیاز وب‌سایت نباشد لذا پلن انتخابی  باید قابل ارتقاء باشد تا بتوان بدون نگرانی پلن را ارتقاء داد.

۳- قیمت هاست

هاست‌ با قیمت مناسبی را باید انتخاب کرد تا توانایی تمدید آن وجود داشته باشد.

۴- تهیه‌ backup

باید از هاستی استفاده شود که پشتیبان‌گیری( backup) منظم در فواصل مناسب داشته باشد.

علاوه بر backupهای شرکت هاستینگ، مدیر سایت باید از وب‌سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کند در صورت بروز مشکل بتوان وب سایت را به حالت قبل برگرداند.

دانلود کتاب جدید

ایندکسر