دیگ بخار چیست و راهنمای خرید

جریان بخار همواره تامین گرما، کنترل فشار، جنبش مکانیکی و تامین آب به منظور مراحل مختلف را بر عهده گرفته است.
دیگ بخار

مزایای زیاد بخار سبب شده تا یک انرژی قابل توزیع، به یک انرژی قابل توزیع تبدیل شود؛ به عنوان مثال غیر سمی بودن، امکان انتقال آسان، بازدهی بالا، قیمت پایین و همینطور گنجایش حرارتی بالای آن در برابر سایر انرژی ها می توان از مزیت های بخار دانست. از جمله ساده ترین روش های انتقال حرارت، به کارگیری بخار آب می باشد. آب به منظور گنجایش حرارتی بالا و همچنین ارزان و در دسترس بودن به عنوان یک منتقل کننده حرارت به کار میرود.

در دنیای امروز اغلب کارخانه ها و صنایع گوناگون به منظور تولید محصولات خود به بخار زیاد نیاز دارند که با کمک دیگ بخار به مقصود خواهند رسید. دیگ ها همواره حجم بسیار بالایی از بخار را تولید کرده و در اختیار افراد و شرکت ها قرار می دهند. دیگ بخار شباهت بسیار زیادی به زودپز دارد! با ایجاد حرارت بالا کمک می کند تا آب درون مخزن دیگ به جوش آمده و تبدیل به بخار شود.

دیگ بخار چیست 

دیگ ها نمونه ها و مدل های گوناگونی دارند که از نظر شکل ظاهری، کیفیت و همچنین کارایی باهم تفاوت دارند. این دستگاه مخزنی بسته می باشد که در طرفی  مخزن آب و در طرف دیگر آن، آتش و حرارت قرار گرفته که به وسیله آتش، آب موجود تبدیل به بخار خواهد شد و سپس به کمک تیوب ها و لوله های خروجی بخار به بیرون هدایت می گردند و در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهند گرفت. بخار دارای ساختار پیچیده نبوده و بسیار ساده است. دیگ ها می‌توانند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی فعالیت خود را شروع نموده و بخار لازم را تولید نمایند. بخار مقدار انرژی زیادی را در واحد وزن خود نگه می دارد.

جالب است بدانید که اکثر حرارت بخار به شکل گرمای نهان بوده و مقادیر متعددی از حرارت می تواند با عمل کرده بالا در یک دمای ثابت منتقل شود. بخار نیز در برخی از موارد مستقیماً و در اغلب فرایند ها به منظور در اختیار گرفتن فشار و دما به کار میرود. از جمله کاربردهای مهم بخار از بین بردن آلودگی ها و ضدعفونی کردن است.

راهنمای خرید دیگ بخار:

جالب است بدانید که در دنیای امروز، تصمیم گیری به منظور خرید و انتخاب بویلر و یا دیگ برای برخی از مهندسین فنی و مدیران، کاری بسیار دشوار شده است. علت مطرح کردن این مطلب، مشاهده سردرگمی در میان بسیاری از مشتریان به منظور انتخاب بهترین دیگ و بویلر بوده است.

خرید بهترین دیگ بخار:

زمان انتخاب دیگ های بخار، علاوه بر ظرفیت و فشار کار دیگ، موارد دیگری را نیز باید در نظر گرفت از جمله تعداد پاس های محفظه احتراق، نوع سوخت و مشعل وت بک یا درای بک دیگ. بهره گیری از دی اریتور  برای سیستم آب تغذیه دیگ های بخار لازم است. کیفیت تجهیزات جانبی مانند سوپاپ اطمینان، پمپ آب تغذیه، شیرتک ضرب تخلیه، لول کنترل ها، شیر اصلی خروجی بخار، شیر یکطرفه ی تغذیه و تابلو برق از مهمترین عواملی می باشد که عملکرد و پایدار دیگه بخار را تضمین می کند.

عوامل مهمی که باعث بالا رفتن طول عمر دیگ های بخار می شوند:

          اول، ساخت و طراحی دیگ بر اساس نقشه های ساخت تایید شده بوده و طبق روش های مورد قبول در استانداردهای بین‌المللی ارائه گردد.

          دوم، به کارگیری از فولادهای آلیاژی و لوله های آتش خوار، تعداد پاس های دیگ بخار و سطح حرارتی کافی تیوب ها.

          سوم، انتخاب مشعل با ظرفیت محاسبه شده مناسب گرمایش دیگ.

          چهارم، تنظیم بودن شعله مشعل.

          پنجم، در صورت به کارگیری مشعل گازوئیل سوز بر اساس طول و قطر محفظه احتراق دیگ بنابر پیشنهاد کارخانه سازنده دیگ تعیین می شود.

          ششم، محاسبه و اجرای دقیق دودکش از نظر ارتفاع و قطر مکش دود با توجه به حجم هوای احتراقی هفتم انجام سرویس های دوره ای و بازرسی ها به خصوص در رابطه با چگونگی و شیوه احتراق مشعل در دیگ آب گرم فولادی شیر اطمینان از عملکرد صحیح سطح کنترل ها ترموستات ها و غیره .

مزیت های دیگ های فولادی را بشناسید:

          اول، فشارهای بسیار بالا را تحمل می کنند.

          دوم، قابلیت تحمل شوک های حرارتی را دارند.

          سوم، طول عمر آن ها بیشتر است.

          چهارم، راندمان و بازدهی حرارتی دیگ های فولادی سه پاس از دیگ های چدنی بیشتر است.

          پنجم، ظرفیت آن ها نامحدود می باشد.

درباره ی دیگ های چدنی بیشتر بدانید:

دیگ های چدنی دارای قطعات جلو، عقب و تعدادی پره مشابه میان این قطعات بوده که با کم و زیاد نمودن تعداد پره ها می توان قدرت حرارتی دیگ را بالا برد یا کاهش داد. این پره ها به صورتی تولید می شوند که زمانی که کنار یکدیگر قرار گرفتند، فضای خالی به منظور احتراق سوخت و عبور شعله آتش را ایجاد نمایند. بخش هایی از پره ها که در معرض برخورد شعله آتش هستند به وسیله آستر نسوز یا آجر نسوز و ملات خاک و سیمان نسوز پوشیده خواهند شد.

به منظور نصب مشعل و خارج شدن دود های حاصل از احتراق، حفره‌هایی به ترتیب در جلو و عقب دیگ تعبیه شده و بدنه آن سوراخ هایی به منظور اتصال لوله های رفت و برگشت آب، فشار سنج، شیر اطمینان، ترموستات و دماسنج ایجاد شده‌اند. به علت خاصیت شکنندگی، در زمان حمل و نقل آن باید با دقت کافی دیگ را جا به جا کرد و مراقب بود که زمان کار از آب تهی نگردند؛ چرا که ترک خواهند خورد.

دانلود کتاب جدید

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıinstagram takipçi satın almobil ödeme bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes1xbetaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma